fotowoltaika 6kw na dachu

Ile kosztuje fotowoltaika 6 kW?

Instalacja 6 kW to opcja pośrednia pomiędzy małymi systemami dla gospodarstw domowych o niewielkim zapotrzebowaniu energetycznym a większymi projektami, dla rodzin wielopokoleniowych czy użytkowników samochodów elektrycznych. Dzisiaj instalacja o takiej mocy to jeden z najczęstszych wyborów zarówno użytkowników prywatnych, jak i małych przedsiębiorstw. Zastanawiasz się pewnie, ile kosztuje fotowoltaika 6 kW. W niniejszym artykule przedstawiamy ten koszt, uwzględniając wszystkie składające się na niego czynniki. Prezentujemy dostępne rozwiązania i wskazówki, jak ograniczyć wydatki i zwiększyć zysk z inwestycji. Sprawdź, jaki jest koszt fotowoltaiki 6 kW, co daje inwestycja w magazyn energii oraz jakie formy dofinansowania są obecnie dostępne.

Ile kosztują poszczególne elementy instalacji solarnej 6 kW?

Koszt fotowoltaiki 6 kW mieści się w granicach 32 000–38 000 zł. Aby jej ostateczny koszt znajdował się bliżej dolnej granicy przedstawionego zakresu, warto rozsądnie podejść do wyboru komponentów. Liczne moduły solarne chińskich marek, takich jak Jinko, LONGi, Risen czy JA Solar stanowią atrakcyjną ofertę cenową przy zachowaniu wysokiej efektywności i trwałości produktów. Korzystając z ofert tych marek, za zestaw paneli o łącznej mocy 6 kw zapłacisz od 20 000 do 24 000 zł. Dobry inwerter fotowoltaiczny to już zdecydowanie mniejszy koszt – 3000–5000 zł. Wybierając urządzenia Growatt, SolaX czy GoodWe, możesz liczyć na sprawdzone rozwiązania w rozsądnej cenie. Stworzenie kompletnej instalacji solarnej wymaga również zakupu takich akcesoriów jak:

  • okablowanie,
  • zabezpieczenia,
  • system mocowań,
  • licznik energii.

Koszt powyższych elementów nie powinien wynosić więcej niż kilka tysięcy złotych.

Koszt fotowoltaiki 6 kW – ile kosztuje magazyn energii?

Magazyn energii odpowiedni do instalacji o mocy 6 kW to koszt od 25 000 do 35 000 zł. Uwzględnienie w inwestycji zakupu magazynu zwiększa całkowity koszt fotowoltaiki 6 kW do 45 000–75 000 zł. Należy jednak pamiętać, że magazyn znacząco zwiększa autokonsumpcję. Tym samym możesz wykorzystać niemal całą wyprodukowaną energię, a nieopłacalna współpraca z siecią energetyczną staje się zbędna. Jednocześnie możliwość uzyskania dofinansowania na montaż modułów oraz zakup magazynu energii znacząco obniża barierę wejścia w inwestycję. Ulga termomodernizacyjna pozwala odzyskać kilkanaście procent zapłaconego podatku. Program „Mój Prąd” to dotacja do 7000 zł na moduły i do 16 000 zł na magazyn energii. Przechodząc przez proces uzyskiwania dofinansowania, możesz liczyć na pomoc naszej firmy. Przeprowadzimy Cię przez wszystkie etapy, a gdzie to możliwe, spełnimy funkcję pełnomocnika. Przypominamy, że nasza firma oferuje również w pełni darmową wycenę montażu fotowoltaiki po wcześniejszym określeniu jej optymalnej mocy. Jeśli chcesz skorzystać z oferty lub masz jakiekolwiek pytania, skontaktuj się z nami.