Fotowoltaika 5 kW

Na rynku od 2015 roku

Dobieramy i montujemy systemy fotowoltaiczne oparte na najnowszych panelach monokrystalicznych.

 • Do 25 lat gwarancji
 • Pomoc we wszystkich formalnościach
 • Kompleksowa obsługa
 • Serwis 24/7
Panele fotowoltaiczne na dachu

Fotowoltaika 5 kW – najważniejsze informacje

Poziom globalnej świadomości nt. zmian klimatycznych i ich skutków ciągle wzrasta. Dzisiaj już mało kto zaprzecza ociepleniu klimatu i faktowi, że jest ono efektem działań człowieka. Dzięki temu rośnie również grupa konsumentów zainteresowana korzystaniem z odnawialnych źródeł energii. Jedną z form korzystania z odnawialnych źródeł energii jest montaż paneli fotowoltaicznych. W naszej firmie znajdziesz instalacje o różnej mocy, w tym zestaw fotowoltaiczny 5 kW. Kto powinien wybrać ten rodzaj instalacji i jakie informacje powinieneś mieć, zanim zdecydujesz się na zakup? Zapraszamy do zapoznania się z najważniejszymi informacjami i naszą ofertą.

Instalacja fotowoltaiczna 5 kW – co ma wpływ na cenę?

Przeglądając nasz katalog, możesz przyjrzeć się cenom za pojedyncze panele słoneczne. Jeśli natomiast interesuje Cię cena za zestaw fotowoltaiczny 5 kW wraz z montażem, zapraszamy do kontaktu, by stworzyć wstępny indywidualny kosztorys. Dlaczego? Dlatego że na finalny koszt mają wpływ różne czynniki i nie da się ustalić konkretnej ceny za usługę obejmującą zakup i montaż paneli, która byłaby stała dla wszystkich zleceń. Wśród czynników, które uwzględniamy podczas wyceny, znajdują się m.in.: rodzaj i układ dachu oraz rodzaj wybranych paneli słonecznych. Niemniej lista czynników jest o wiele dłuższa.

Dodatkowo warto mieć świadomość, że decydując się na inwestycję w panele fotowoltaiczne, możesz liczyć na różne ulgi i zwroty. Nasi pracownicy chętnie zapoznają Cię z ofertą programów, które pozwolą obniżyć koszty związane z kupnem fotowoltaiki. Dzisiaj niemal każdy może liczyć na wsparcie z programów unijnych, narodowych lub lokalnych. Pomagamy naszym klientom w kwestiach formalnych dotyczących uzyskiwania dofinansowań.

Fotowoltaika 5 kW – dla kogo instalacja o takiej mocy?

Decydując się na zakup instalacji fotowoltaicznej, warto najpierw zastanowić się nad różnymi czynnikami, które mają wpływ na to, jakie panele oraz co równie ważne, jaką moc instalacji wybierzemy. Pierwszym, podstawowym parametrem, który należy wziąć pod uwagę jest zapotrzebowanie naszego gospodarstwa domowego na energię elektryczną. Jeżeli planujemy powiększyć rodzinę (a należy pamiętać, że żywotność fotowoltaiki określa się zazwyczaj na ponad 20 lat), to konieczne jest uwzględnienie tego faktu podczas szacowania ilości prądu, jakiej potrzebuje gospodarstwo.

Zestaw fotowoltaiczny 5 kW zaliczany jest do małych instalacji. Jest to jednak instalacja o mocy, która zaspokoi stosunkowo duże zapotrzebowanie na energię elektryczną. Warto w tym miejscu zauważyć, że istnieją instalacje o mniejszej mocy, na przykład 3 kW, które również posiadamy w naszej ofercie. Dlatego też instalacja fotowoltaiczna 5 kW doskonale sprawdzi się w przypadku wieloosobowych lub wielopokoleniowych rodzin. Dzięki tej instalacji Twój dom zawsze będzie zasilać odpowiednia ilość energii, wytworzonej w ekologiczny, przyjazny dla środowiska sposób.

Dlaczego warto zdecydować się na zestaw fotowoltaiczny 5 kW?

Wśród wielu zalet korzystania z paneli słonecznych, należy wymienić przede wszystkim uniezależnienie się od rynkowych cen prądu i zredukowanie bieżących wydatków związanych z kupowaniem energii elektrycznej, praktycznie do zera. Jeżeli Twoje gospodarstwo domowe zużywa rocznie około 5000 kWh energii, to instalacja fotowoltaiczna 5 kW pokryje takie zapotrzebowanie energetyczne. Inwestycja w panele słoneczne zwróci się w ciągu kilku lat, a później nadal będzie Ci gwarantowała oszczędności dzięki brakowi rachunków za prąd. Jeżeli interesuje Cię okres zwrotu, zapraszamy do kontaktu. Uwzględniając Twoją sytuację, oszacujemy, ile czasu minie, zanim inwestycja się zwróci.

Fotowoltaika 5 kW – zadbaj o swój budżet i o środowisko

W naszej ofercie znajduje się m.in. zestaw fotowoltaiczny 5 kW. Gwarantujemy, że decydując się na kupno paneli słonecznych, zadbasz o domowy budżet i planetę. Jeżeli masz taką możliwość, zachęcamy do korzystania z odnawialnego źródła energii, którym jest fotowoltaika. Zielona energia nie ma negatywnego wpływu na środowisko, jest ekologiczna i bezpieczna. Natomiast omawiana w tym miejscu instalacja fotowoltaiczna 5 kW jest w stanie zaspokoić zapotrzebowanie energetyczne nawet wieloosobowej rodziny, zużywającej znaczną ilość energii. W razie jakichkolwiek pytań lub wątpliwości zachęcamy do kontaktu. Nasi pracownicy chętnie udzielą wszystkich informacji.

Dopłaty do systemów fotowoltaicznych

Mój Prąd” – program dofinansowania mikroinstalacji fotowoltaicznych.
Od 13 stycznia do 18 grudnia 2020 roku trwa II nabór wniosków (lub do wyczerpania alokacji środków). Jak uzyskać dofinansowanie?

 • Zakup z montażem mikroinstalację fotowoltaiczną
 • Poczekaj na instalację przez zakład energetyczny licznika dwukierunkowego. Ważne! instalacja nie może być przyłączona przed 23.07.2019 r.
 • Podpisz umowę kompleksową z dystrybutorem energii o przyłączeniu mikroinstalacji do sieci elektrycznej.
 • Złóż wniosek w II naborze od 13.01.2020 r. do 18.12.2020
 • Odbierz dopłatę w wysokości do 50% wartości inwestycji – maksymalnie 5 000 zł.

Ulga termomodernizacyjna – koszty inwestycji, które nie zostały pokryte wsparciem możesz odliczyć od podstawy opodatkowania.

 • Maksymalna kwota jaką możesz odliczyć od dochodu to 53 tys. zł
 • Koszty poniesione na fotowoltaikę można rozliczać przez kolejnych 6 lat
 • Ulga przysługuje podatnikom rozliczającym PIT wg skali podatkowej, stawki liniowej lub ryczałtu ewidencjonowanego

Pomagamy uzyskać dofinansowanie

Solar Progress Solutions to kompleksowa obsługa całej inwestycji fotowoltaicznej

Ostatnie realizacje

Instalacja fotowoltaiczna w miejscowości Popielarnia

Wraz z naszym partnerem – hurtownią elektryczną Nowa Elektro wybudowaliśmy nową instalację fotowoltaiczną na...

więcej...
Instalacja fotowoltaiczna w Bytomiu

Wykonaliśmy instalację o mocy 49,78 kWp na dachu budynku w Bytomiu. Potrzebne...

więcej...
Instalacja fotowoltaiczna w miejscowości Gertrudów

Wraz z naszym partnerem – hurtownią elektryczną Nowa Elektro wybudowaliśmy nową instalację fotowoltaiczną...

więcej...

We współpracy z hurtownią elektryczną Nowa Elektro wybudowaliśmy nową instalację fotowoltaiczną na dachu domu...

więcej...