Fotowoltaika – Katowice

Niezależność energetyczna to przywilej, na który może sobie pozwolić każda osoba decydująca się na panele fotowoltaiczne. Katowice to miasto, w którym coraz większą popularnością cieszy się fotowoltaika. Katowice są także miejscem obsługiwanym przez Solar Progress – firmę zajmującą się projektowaniem, wykonywaniem i montażem paneli słonecznych. Naszą ofertę kierujemy do osób prywatnych zamieszkujących Katowice, a także przedsiębiorców oraz rolników z Katowic i okolicznych miejscowości. Zapomnij o rosnących cenach prądu i produkuj darmową energię ze słońca!

Panele słoneczne dla domu

Jeśli decydujesz się na montaż instalacji fotowoltaicznej w jednorodzinnym budynku mieszkalnym, możesz skorzystać z atrakcyjnych form dofinansowania w ramach programu rządowego. Właściciele i współwłaściciele takich nieruchomości mają również prawo do ulgi termomodernizacyjnej, która umożliwia odliczenie od podatku kosztów związanych z realizacją przedsięwzięcia. Zacznij ogrzewać dom, zasilać sprzęty i podgrzewać wodę niezależnie od dostaw energii – za pomocą prądu wytwarzanego z energii słonecznej!

Instalacje fotowoltaiczne dla biznesu

Niezależność energetyczna firmy to tylko jedna z korzyści, jaką zapewnia fotowoltaika. Katowice to miasto, w którym prowadzisz działalność gospodarczą? Zamontuj panele słoneczne na budynku firmy i zacznij zarabiać na odsprzedaży nadwyżek energii! Obecność modułów fotowoltaicznych korzystnie wpływa również na wartość nieruchomości oraz wspiera kreowanie wizerunku marki zaangażowanej w ochronę środowiska. Dołącz do grona „zielonych” firm z Krakowa i stań się wzorem do naśladowania dla konkurencji!

Fotowoltaika dla rolnictwa

O wizerunek „eco-friendly” dbają dziś nie tylko firmy, lecz także rolnicy – szczególnie ci, którzy prowadzą ekologiczne gospodarstwa. Fotowoltaika to także świetny sposób na zagospodarowanie nieużytków, gdyż panele fotowoltaiczne można montować nie tylko na budynkach, ale i na części pól. Jako osoba prowadząca działalność rolniczą możesz również korzystać z 25% ulgi inwestycyjnej nawet przez 15 lat, co dodatkowo zwiększa atrakcyjność całego przedsięwzięcia.

Panele fotowoltaiczne z Solar Progress – dlaczego warto?

W Solar Progress specjalizujemy się w tworzeniu kompleksowych i spersonalizowanych ofert „pod klucz”. Nasze usługi obejmują m.in.:

 • audyt fotowoltaiczny,
 • wycenę inwestycji,
 • dobór komponentów,
 • projekt instalacji fotowoltaicznej,
 • wykonanie dokumentacji technicznej,
 • montaż instalacji PV,
 • pomoc w dopełnieniu formalności,
 • zgłoszenie instalacji fotowoltaicznej do operatora sieci elektroenergetycznej,
 • serwis instalacji fotowoltaicznych.

Decydując się na instalację fotowoltaiczną od Solar Progress, otrzymujesz do 25 lat gwarancji na wykonaną usługę. Jako specjaliści od projektowania, wykonywania i montażu instalacji PV wspieramy naszych klientów na każdym etapie współpracy i pomagamy w dopełnieniu formalności związanych z wnioskowaniem o dotacje i kredyty.

Czekamy z niecierpliwością, by podłączyć Cię do Słońca! 🙂

Panele słoneczne dla domu

Kalisz jest miastem, w którym mieszkasz? Jako właściciel lub współwłaściciel jednorodzinnego budynku mieszkalnego w Kaliszu, możesz zamontować instalację fotowoltaiczną, korzystając z atrakcyjnych form dofinansowania oraz ulg podatkowych. Czerpanie energii elektrycznej z paneli słonecznych jest poza tym całkowicie darmowe, dlatego możesz na kilkadziesiąt lat zapomnieć o rosnących cenach prądu i zasilać sprzęty, ogrzewać dom oraz podgrzewać wodę za pomocą energii produkowanej na własny użytek.

Fotowoltaika dla firm

Wizerunek ekologicznego i zaangażowanego w ochronę środowiska przedsiębiorstwa skutecznie wspiera fotowoltaika. Kalisz jest miastem, w którym prowadzisz działalność? Zainspiruj swoją konkurencję i pokaż klientom, że zależy Ci na wizerunku „zielonej” firmy. Jako przedsiębiorca możesz korzystać z ulg i dotacji oraz odsprzedawać nadwyżki energii, generując dodatkowy zysk.

Panele fotowoltaiczne dla rolnictwa

Montaż instalacji fotowoltaicznej na budynku gospodarczym, mieszkalnym lub nieużytkach to sposób na niezależność energetyczną i wspieranie wizerunku ekologicznego gospodarstwa. Jako rolnik lub hodowca możesz także przez 15 lat korzystać z 25% ulgi inwestycyjnej przeznaczonej dla osób prowadzących działalność rolniczą, które zdecydują się na projekt instalacji fotowoltaicznej.

Fotowoltaika z Solar Progress – dlaczego warto?

W Solar Progress realizujemy kompleksowe usługi obejmujące m.in.:

  • audyt fotowoltaiczny,
  • wycenę inwestycji,
  • dobór najlepszych komponentów,
  • projekt instalacji,
  • montaż modułów fotowoltaicznych,
  • wykonanie dokumentacji technicznej,
  • zgłoszenie instalacji fotowoltaicznej do operatora sieci elektroenergetycznej,
  • pomoc w dopełnieniu formalności (dotacje, kredyty itp.),
  • serwisowanie instalacji PV.

Fotowoltaika zapewnia niezależność energetyczną i pozwala produkować własny, darmowy prąd o każdej porze roku. Zapewniamy do 25 lat gwarancji na zamontowane panele słoneczne.

Czekamy z niecierpliwością, by podłączyć Cię do Słońca! 🙂

Nasłonecznienie w Katowicach

Katowice to miasto leżące na Górnym Śląsku. Pełni ono funkcję stolicy województwa, będąc jednocześnie jednym z najważniejszych miast przemysłowych w regionie. Rolę tę miasto odgrywa niezmiennie od wielu lat, jednak ostatnimi czasy zauważalne są wyraźne zmiany. Katowice coraz bardziej staje się miastem usługowym i biznesowym. Powstaje tutaj wiele nowoczesnych budynków. Region przyciąga pracowników z różnych części kraju. Ponadto, do miasta licznie zjeżdżają studenci. 

Fotowoltaika w Katowicach cieszy się dużym zainteresowaniem. Wynika to z wielu czynników, w tym z mody na nowoczesne rozwiązania. Nie bez znaczenia jest również nasłonecznienie Katowic. Wskaźniki nasłonecznienia w mieście przekraczają średnie krajowe. Zasadniczo południowe regiony kraju należą do najlepiej nasłonecznionych. Co więcej, teren, na którym leżą Katowice, jest dosyć płaski, co sprzyja nasłonecznieniu. Osłabia je nieco dosyć duże zanieczyszczenie powietrza. Mimo to warunki dla fotowoltaiki w Katowicach należy uznać za bardzo korzystne.

Na rynku od 2015 roku

Dobieramy i montujemy systemy fotowoltaiczne oparte na najnowszych panelach monokrystalicznych.

 • Do 25 lat gwarancji
 • Pomoc we wszystkich formalnościach
 • Kompleksowa obsługa
 • Serwis 24/7
Panele fotowoltaiczne na dachu

Pomagamy uzyskać dofinansowanie

Solar Progress Solutions to kompleksowa obsługa całej inwestycji fotowoltaicznej

Ostatnie realizacje

Instalacja fotowoltaiczna w miejscowości Popielarnia

Wraz z naszym partnerem – hurtownią elektryczną Nowa Elektro wybudowaliśmy nową instalację fotowoltaiczną na...

więcej...
Instalacja fotowoltaiczna w Bytomiu

Wykonaliśmy instalację o mocy 49,78 kWp na dachu budynku w Bytomiu. Potrzebne...

więcej...
Instalacja fotowoltaiczna w miejscowości Gertrudów

Wraz z naszym partnerem – hurtownią elektryczną Nowa Elektro wybudowaliśmy nową instalację fotowoltaiczną...

więcej...

We współpracy z hurtownią elektryczną Nowa Elektro wybudowaliśmy nową instalację fotowoltaiczną na dachu domu...

więcej...