Fotowoltaika – województwo pomorskie

Każdego roku coraz więcej osób i firm docenia instalacje fotowoltaiczne. Dotyczy to wszystkich części kraju. Dlatego obecnie realizujemy projekty na terenie całej Polski. Nasza oferta to między innymi fotowoltaika pomorskie. Zarówno w największych miastach w tym regionie, jak i w mniejszych miejscowościach, realizujemy duże i małe projekty. Instalujemy panele fotowoltaiczne pomorskie w domach jednorodzinnych, jak i w obiektach firmowych. Zachęcamy do zapoznania się z naszą pełną ofertą. Pragniemy zwrócić uwagę, że do każdego zlecenia podchodzimy w sposób indywidualny, dostosowując projekt do potrzeb Klienta.

Fotowoltaika pomorskie – jak to działa?

Działanie paneli słonecznych wbrew pozorom jest dosyć proste. W całej instalacji kluczową rolę odgrywają właśnie moduły fotowoltaiczne. Posiadają one ogniwa, które odbijają promienie słoneczne i wytwarzają z ich energii prąd stały. Jednak prąd stały nie nadaje się do zasilania urządzeń elektrycznych, z których korzystamy na co dzień. Dlatego właśnie niezbędny jest falownik, czyli urządzenie zamieniające prąd stały w prąd zmienny.  Energia z paneli słonecznych wędruje do falownika przez kable solarne. Tam zamieniana jest w prąd zmienny i transportowana do gniazdek. Warto zwrócić uwagę na fakt, żę instalacje fotowoltaiczne wytwarzają prąd tylko wtedy, kiedy na panele padają promienie słoneczne. Jednak co w sytuacji, gdy energia potrzebna jest w nocy lub też w zimie, gdy często przez wiele dni, i tak słabe promienie słoneczne, chowają się za chmurami? Jest proste wyjście z tej sytuacji. Wystarczy podłączenie instalacji fotowoltaicznej do sieci energetycznej. Dzięki temu możliwe jest przekazywanie nadmiaru energii wytworzonej latem, w ciągu dnia, do sieci. W sieci energia jest magazynowana, a następnie można ją odebrać, gdy zajdzie taka potrzeba.

Projekt instalacji i wiele więcej

Fotowoltaika pomorskie w naszym wykonaniu to nie tylko przygotowanie projektu na podstawie gotowych danych. Samodzielnie zajmujemy się również pobraniem określonych danych poprzez wykonanie audytu. Dostarcza nam on odpowiedzi na pytania o optymalne położenie paneli fotowoltaicznych, czy też ich kąt nachylenia. Następnie przygotowujemy projekt instalacji fotowoltaicznej, a później go realizujemy. Zakończenie montażu instalacji to nadal nie koniec naszej usługi. Jeśli tylko życzy sobie tego Klient, zajmujemy się również nadzorem nad instalacją przez cały okres jej użytkowania. Wykonujemy prace konserwacyjne i serwisowe.

Czy panele fotowoltaiczne pomorskie to opłacalna inwestycja?

Wciąż u wielu osób wątpliwości budzi kwestia opłacalności montażu instalacji fotowoltaicznych. W rzeczywistości jednak panele słoneczne to w dłuższej perspektywie zawsze oszczędność. Konieczna jest początkowa inwestycja środków, jednak samo użytkowanie fotowoltaiki jest niemal bezkosztowe. Tym samym koszt inwestycji bardzo szybko zwraca się z nawiązką. Poza tym już na starcie można liczyć na dofinansowania do zakupu paneli słonecznych. Czy to pomorskie, czy dowolne inne województwo, można skorzystać z licznych programów wsparcia w tym zakresie. Opcją jest również kredyt na korzystnych warunkach.


Na rynku od 2015 roku

Dobieramy i montujemy systemy fotowoltaiczne oparte na najnowszych panelach monokrystalicznych.

  • Do 25 lat gwarancji
  • Pomoc we wszystkich formalnościach
  • Kompleksowa obsługa
  • Serwis 24/7
Panele fotowoltaiczne na dachu

Pomagamy uzyskać dofinansowanie

Solar Progress Solutions to kompleksowa obsługa całej inwestycji fotowoltaicznej

Ostatnie realizacje

Instalacja fotowoltaiczna w miejscowości Popielarnia

Wraz z naszym partnerem – hurtownią elektryczną Nowa Elektro wybudowaliśmy nową instalację fotowoltaiczną na...

więcej...
Instalacja fotowoltaiczna w Bytomiu

Wykonaliśmy instalację o mocy 49,78 kWp na dachu budynku w Bytomiu. Potrzebne...

więcej...
Instalacja fotowoltaiczna w miejscowości Gertrudów

Wraz z naszym partnerem – hurtownią elektryczną Nowa Elektro wybudowaliśmy nową instalację fotowoltaiczną...

więcej...

We współpracy z hurtownią elektryczną Nowa Elektro wybudowaliśmy nową instalację fotowoltaiczną na dachu domu...

więcej...