Fotowoltaika dla rolnictwa

Na rynku od 2015 rok

Dobieramy i montujemy systemy fotowoltaiczne oparte na najnowszych panelach monokrystalicznych.

  • Do 25 lat gwarancji
  • Pomoc we wszystkich formalnościach
  • Kompleksowa obsługa
  • Fotowoltaika pod klucz
Dach gospodarstwa rolnego z panelami fotowoltaicznymi

Prace rolnicze wykonywane przy użyciu specjalistycznych maszyn wymagają zużywania dużej ilości energii elektrycznej. Rolnicy korzystający wyłącznie z tradycyjnych źródeł tego surowca muszą być zatem przygotowani na rachunki za prąd w horrendalnej wysokości. Najlepszym sposobem na rozwiązanie tego problemu jest skorzystanie z możliwości, jakie daje fotowoltaika dla gospodarstw rolnych. Solar Progress Solutions bierze pod uwagę indywidualne potrzeby rolników w zakresie wykorzystywania energii elektrycznej w procesie uprawy roślin i hodowli zwierząt. Dlatego zapewniamy usługi idealnie dopasowane do oczekiwań i wymagań producentów żywności. Już wkrótce przekonasz się, że fotowoltaika dla rolników to same korzyści dla Ciebie!

Fotowoltaika dla rolnika – idealny sposób na oszczędności i dbałość o środowisko

Zastanawiasz się, czy fotowoltaika dla rolnika jest rzeczywiście opłacalna? Musisz wiedzieć, że obowiązująca w Polsce ustawa o OZE nie czyni żadnych rozróżnień pomiędzy domami jednorodzinnymi a gospodarstwami rolnymi. Ważna jest moc instalacji. Jeśli wyniesie do 50 kWh – jesteś prosumentem. Z Twojego punktu widzenia oznacza to nie tylko długofalową perspektywę zaoszczędzenia znaczących kwot pieniędzy na rachunkach za prąd, ale też możliwość magazynowania nadwyżek energii wyprodukowanych za pośrednictwem paneli w zakładzie energetycznym.

Fotowoltaika dla rolników to także rozwiązanie w pełni bezpieczne dla środowiska naturalnego. W trakcie wytwarzania prądu nie dochodzi do wydzielania dwutlenku węgla do atmosfery. Jeśli zatem kwestie ekologiczne leżą Ci głęboko na sercu, fotowoltaika dla gospodarstw rolnych jest idealnym rozwiązaniem dla Ciebie!

Fotowoltaika dla rolników – profesjonalny montaż w przystępnej cenie

Jesteś przekonany do zamontowania instalacji fotowoltaicznych na budynkach gospodarczych, ale nie wiesz, komu najlepiej powierzyć to zadanie? Zdaj się w tej dziedzinie na specjalistów z Solar Progress Solutions. Fotowoltaika dla rolnika to dziedzina, o której wiemy praktycznie wszystko. Dodatkowo dysponujemy ogromnym doświadczeniem w projektowaniu oraz montowaniu instalacji fotowoltaicznych, a ceny realizowanych przez nas usług są korzystne. Prawidłowe wykonanie modułów gwarantuje najwyższy poziom bezpieczeństwa zarówno dla samego systemu, jak i budynku, na którym został on założony. Możesz też być pewien, że zamontowana przez nas fotowoltaika dla rolników posłuży Ci bezawaryjnie przez wiele lat. Udzielamy 25-letniej gwarancji na komponenty naszych instalacji fotowoltaicznych, w razie konieczności podejmując się ich naprawy i wymiany uszkodzonych bądź nadmiernie wyeksploatowanych części oraz urządzeń.

Ceny fotowoltaiki dla gospodarstw rolnych

Wydaje Ci się, że koszty fotowoltaiki dla gospodarstw rolnych przekraczają Twoje realne możliwości finansowe? Choć faktycznie początkowy koszt inwestycji wynosi kilkadziesiąt tysięcy złotych, w dłuższej perspektywie czasowej inwestycja ta jest bardzo opłacalna. W jej ramach można liczyć nie tylko na możliwość skorzystania ze specjalnej ulgi w podatku rolnym. Jeśli właściciel gospodarstwa rolnego dysponuje równocześnie statusem płatnika podatku VAT, całościowa kwota odprowadzonego od inwestycji podatku trafi z powrotem na konto rolnika. Z kolei osoby zwolnione z opłacania podatku VAT mogą skorzystać z obniżonej stawki podatku VAT w wysokości 8%.

Nie wiesz, jakie prawa Ci przysługują w sytuacji, gdy chcesz skorzystać z możliwości oferowanych przez fotowoltaikę dla rolników? Skontaktuj się koniecznie z naszymi przedstawicielami działającymi w różnych regionach Polski. Odpowiemy na każde Twoje pytanie i dobierzemy odpowiednią instalację fotowoltaiczną dla gospodarstw rolnych.

Zainwestuj w fotowoltaikę i skorzystaj z 25% ulgi inwestycyjnej nawet przez 15 lat.

  • Rolnik lub hodowca, który poniósł wydatki na przebudowę i modernizację budynków (w tym budowę instalacji fotowoltaicznej), ma prawo skorzystać z 25% ulgi inwestycyjnej i obniżyć swój podatek rolny do zapłaty.
  • Oznacza to, że właściciel gospodarstwa rolnego po zamontowaniu instalacji fotowoltaicznej może odliczyć 1/4 poniesionych kosztów od należnego podatku rolnego.
  • Właściciel gospodarstwa rolnego otrzyma ulgę w wysokości 25% po zakończeniu inwestycji na podstawie złożonego wniosku i udokumentowanych poniesionych rachunków.

Pomagamy uzyskać dofinansowanie

Solar Progress Solutions to kompleksowa obsługa całej inwestycji fotowoltaicznej

Ostatnie realizacje

Instalacja fotowoltaiczna w miejscowości Popielarnia

Wraz z naszym partnerem – hurtownią elektryczną Nowa Elektro wybudowaliśmy nową instalację fotowoltaiczną na...

więcej...
Instalacja fotowoltaiczna w Bytomiu

Wykonaliśmy instalację o mocy 49,78 kWp na dachu budynku w Bytomiu. Potrzebne...

więcej...
Instalacja fotowoltaiczna w miejscowości Gertrudów

Wraz z naszym partnerem – hurtownią elektryczną Nowa Elektro wybudowaliśmy nową instalację fotowoltaiczną...

więcej...

We współpracy z hurtownią elektryczną Nowa Elektro wybudowaliśmy nową instalację fotowoltaiczną na dachu domu...

więcej...