Fotowoltaika – Szczecin

Fotowoltaika Szczecin to oferta skierowana nie tylko do mieszkańców miasta, ale również do przedsiębiorców mających firmy w stolicy województwa zachodniopomorskiego. Ponadto usługi świadczymy również dla instytucji publicznych, które posiadają jakąkolwiek inwestycję w tym mieście. Panele fotowoltaiczne Szczecin – sposób na obniżenie kosztów ponoszonych ze względu na korzystanie z usług elektrowni oraz na zmniejszenie negatywnego wpływu na środowisko, związanego z używaniem tradycyjnych źródeł energii.

Zadbaj o swój portfel i środowisko dzięki instalacji paneli

Ceny prądu cyklicznie idą w górę, coraz bardziej obciążając domowy lub firmowy budżet. Z tego też powodu warto zamontować w swoim domostwie, na działce lub w siedzibie firmy, moduły fotowoltaiczne, które pozwolą częściowo lub całościowo uniezależnić się od elektrowni. Szczecin znajduje się na liście miast, w których możemy zrealizować interesujący cię projekt instalacji fotowoltaicznej. Korzystanie z energii słonecznej pozwala odciążyć budżet oraz zadbać o środowisko poprzez korzystanie z alternatywnych źródeł energii. Już dzisiaj poznaj naszą ofertę i przekonaj się, że jest ona skierowana właśnie do Ciebie.

Fotowoltaika – czym jest net metering?

Net metering to pojęcie, z którym z pewnością prędzej czy później spotkają się wszyscy posiadacze instalacji fotowoltaicznej. Chodzi o opomiarowanie netto, czyli usługę dotyczącą konsumenta, a zarazem wytwórcy energii pochodzącej z mikroinstalacji fotowoltaicznej. Korzystając z tej formy rozliczenia należy odjąć ilość energii zakupionej z sieci energetycznej od energii, która została wyprodukowana przez nasze panele słoneczne. W dużym uproszczeniu – jeżeli latem instalacje fotowoltaiczne pozwoliły na bardzo dużą nadprodukcję energii, to później, w okresie jesienno-zimowym możliwe jest odebranie 80% energii, którą magazynowaliśmy w sieci energetycznej. Rozwiązanie to zapewnia niemałą oszczędność, poprzez zapewnienie spożytkowania całości wytworzonej energii.

Fotowoltaika Szczecin – zadbamy o wszystkie formalności

Nasza oferta zawsze dostosowywana jest do potrzeb poszczególnych Klientów. W trosce o komfort współpracujących z nami osób staramy się, aby wszystko przebiegało szybko i sprawnie. W zakresie naszych usług znajduje się m.in. projektowanie instalacji fotowoltaicznych dla klientów indywidualnych i przedsiębiorców, a także wycena inwestycji, czy też prowadzenie dokumentacji w zakładzie energetycznym.

A jak wygląda sam proces montowania paneli fotowoltaicznych? Zaczynamy od audytu, który pozwala nam na określenie możliwości wykonania instalacji. Następnie nasz zespół wykwalifikowanych specjalistów zajmuje się doborem odpowiednich komponentów oraz stworzeniem dokumentacji technicznej. Potem przychodzi czas na dostarczenie i montaż instalacji fotowoltaicznej. W zakresie świadczonych przez nas usług znajduje się również serwisowanie paneli słonecznych i instalacji PV. W imieniu inwestora możemy także zgłosić mikroinstalację fotowoltaiczną do operatora sieci elektroenergetycznej.

Szczecin jako nowoczesne miasto z umiarkowanym nasłonecznieniem

Szczecin to miasto leżące na północnym zachodzie Polski. Pełni ono funkcję stolicy województwa zachodniopomorskiego, jako największe i najlepiej rozwinięte miasto w regionie. Obecnie Szczecin zamieszkuje niespełna 400 tys. mieszkańców, co czyni go siódmym najbardziej zaludnionym miastem w kraju. Natomiast pod względem powierzchni Szczecin plasuje się na 2 miejscu w kraju. Szczecin należy do najbogatszych i najlepiej rozwiniętych miast w Polsce. Dlatego też wiele uwagi poświęca się tutaj nowoczesnym technologiom, które można spotkać na każdym kroku. Dotyczy to również fotowoltaiki, która w Szczecinie jest bardzo popularna. 

Nasłonecznienie w Szczecinie nie należy do najkorzystniejszych, jeśli porównać je do ilości promieni słonecznych w innych miastach w kraju. Niemniej jednak różnice na terenie całego kraju są stosunkowo niewielkie i nie mają większego wpływu na efektywność pracy fotowoltaiki. Poza tym, o skuteczności wytwarzania energii elektrycznej ze słońca decyduje nie tylko nasłonecznienie, ale również jakość paneli fotowoltaicznych oraz inwertera.

Na rynku od 2015 roku

Dobieramy i montujemy systemy fotowoltaiczne oparte na najnowszych panelach monokrystalicznych.

  • Do 25 lat gwarancji
  • Pomoc we wszystkich formalnościach
  • Kompleksowa obsługa
  • Serwis 24/7
Panele fotowoltaiczne na dachu

Pomagamy uzyskać dofinansowanie

Solar Progress Solutions to kompleksowa obsługa całej inwestycji fotowoltaicznej

Ostatnie realizacje

Instalacja fotowoltaiczna w miejscowości Popielarnia

Wraz z naszym partnerem – hurtownią elektryczną Nowa Elektro wybudowaliśmy nową instalację fotowoltaiczną na...

więcej...
Instalacja fotowoltaiczna w Bytomiu

Wykonaliśmy instalację o mocy 49,78 kWp na dachu budynku w Bytomiu. Potrzebne...

więcej...
Instalacja fotowoltaiczna w miejscowości Gertrudów

Wraz z naszym partnerem – hurtownią elektryczną Nowa Elektro wybudowaliśmy nową instalację fotowoltaiczną...

więcej...

We współpracy z hurtownią elektryczną Nowa Elektro wybudowaliśmy nową instalację fotowoltaiczną na dachu domu...

więcej...