Fotowoltaika – województwo Dolnośląskie

Jak uniezależnić się od rosnących cen energii? Skuteczne i długoterminowe rozwiązanie tego problemu zapewnia fotowoltaika. Dolnośląskie jest jednym z wielu województw, w których montujemy panele fotowoltaiczne. Dolnośląskie to obszar, na którym mieszkasz lub pracujesz? Sprawdź naszą ofertę na instalacje fotowoltaiczne i zacznij produkować darmowy prąd na własny użytek jeszcze w tym roku! Naszą ofertę kierujemy do klientów prywatnych, przedsiębiorców i osób prowadzących działalność rolniczą.

Panele słoneczne dla domu

Zasilanie sprzętów elektrycznych i elektronicznych, ogrzewanie domu i podgrzewanie wody to czynności, które wymagają dostępu do prądu. Korzystanie z energii wcale nie musi być jednak drogie! Montaż instalacji fotowoltaicznej umożliwia bowiem korzystanie z darmowej energii słonecznej i całkowite uniezależnienie się od sieciowych dostawców prądu. Fotowoltaika pozwala również na magazynowanie energii i wykorzystywanie jej podczas mniej słonecznych miesięcy. Właściciele i współwłaściciele jednorodzinnych budynków mieszkalnych oraz lokali mieszkalnych z wyodrębnioną księgą wieczystą, którzy zdecydują się na montaż paneli fotowoltaicznych, mogą skorzystać z atrakcyjnych form dofinansowania oraz ulgi termomodernizacyjnej.

Fotowoltaika dla biznesu

Jeśli dolnośląskie jest województwem, w którym prowadzisz działalność, postaw na niezależność i zadbaj o własne źródło energii elektrycznej. Montaż instalacji fotowoltaicznej to skuteczny sposób na zmniejszenie kosztów energii i generowanie dodatkowego zysku – jako przedsiębiorca możesz bowiem odsprzedawać energię gromadzoną przez panele słoneczne! Zasilając budynek firmowy energią ze słońca, kreujesz wizerunek marki przyjaznej środowisku i realnie wpływasz na wartość nieruchomości. Firmy decydujące się na montaż instalacji fotowoltaicznych mogą korzystać z ulgi termomodernizacyjnej i dotacji.

Instalacje fotowoltaiczne dla rolnictwa

Panele fotowoltaiczne zamontowane na budynku gospodarczym, budynku mieszkalnym lub części pól to skuteczny sposób na niezależność energetyczną i wspieranie wizerunku ekologicznego gospodarstwa. Rolnicy i hodowcy, którzy zdecydują się na instalację fotowoltaiczną, mogą nawet przez 15 lat korzystać z 25% ulgi inwestycyjnej.

Panele słoneczne z Solar Progress – dlaczego warto?

Fotowoltaika dla osób zamieszkujących województwo dolnośląskie to kompleksowa usługa, która obejmuje m.in.:

 • audyt fotowoltaiczny,
 • wycenę inwestycji,
 • projekt instalacji fotowoltaicznej,
 • dobór komponentów,
 • dokumentację techniczną,
 • montaż paneli słonecznych,
 • zgłoszenie instalacji PV do operatora sieci elektroenergetycznej,
 • serwis instalacji i urządzeń,
 • pomoc w dopełnieniu formalności (np. dotacje, kredyt),
 • do 25 lat gwarancji na sprawność modułów fotowoltaicznych..

Decydując się na ofertę montażu instalacji fotowoltaicznej Solar Progress, uniezależniasz się od sieciowych dostawców energii i stosujesz rozwiązanie przyjazne środowisku. Zapomnij o rosnących cenach energii i zacznij produkować darmowy prąd na własny użytek!

Czekamy z niecierpliwością, by podłączyć Cię do Słońca! 🙂

Nasłonecznienie województwa dolnośląskiego jednym z najwyższych w Polsce

Województwo dolnośląskie należy do najlepiej rozwiniętych w kraju. Dobrze rozwinięta gospodarka, doskonale prosperujący biznes, nowoczesna architektura i obecność wielu firm rozwijających innowacyjne technologie to charakterystyka tego województwa. Jednocześnie warto zaznaczyć, że pod wieloma względami województwo dolnośląskie jest mocno zróżnicowane. Między innymi mowa tutaj o ukształtowaniu terenu, który w zachodniej części województwa jest bardzo górzysty, natomiast w pozostałej części relatywnie płaski.

Nasłonecznienie w województwie dolnośląskim jest bardzo duże, choć zróżnicowane. Najlepsze warunki dla fotowoltaiki panują w południowej jego części. Warto zauważyć, że nasłonecznienie zależy od wielu czynników. Na pierwszy plan wysuwa się szerokość geograficzna, która działa zdecydowanie na korzyść województwa dolnośląskiego względem większości pozostałych województw. Jeśli dodamy do tego względnie korzystne ukształtowanie terenu oraz czyste powietrze, okazuje się, że województwo dolnośląskie zapewnia jedne z najlepszych w Polsce warunków do wytwarzania prądu z energii słonecznej.

Na rynku od 2015 roku

Dobieramy i montujemy systemy fotowoltaiczne oparte na najnowszych panelach monokrystalicznych.

 • Do 25 lat gwarancji
 • Pomoc we wszystkich formalnościach
 • Kompleksowa obsługa
 • Serwis 24/7
Panele fotowoltaiczne na dachu

Pomagamy uzyskać dofinansowanie

Solar Progress Solutions to kompleksowa obsługa całej inwestycji fotowoltaicznej

Ostatnie realizacje

Instalacja fotowoltaiczna w miejscowości Popielarnia

Wraz z naszym partnerem – hurtownią elektryczną Nowa Elektro wybudowaliśmy nową instalację fotowoltaiczną na...

więcej...
Instalacja fotowoltaiczna w Bytomiu

Wykonaliśmy instalację o mocy 49,78 kWp na dachu budynku w Bytomiu. Potrzebne...

więcej...
Instalacja fotowoltaiczna w miejscowości Gertrudów

Wraz z naszym partnerem – hurtownią elektryczną Nowa Elektro wybudowaliśmy nową instalację fotowoltaiczną...

więcej...

We współpracy z hurtownią elektryczną Nowa Elektro wybudowaliśmy nową instalację fotowoltaiczną na dachu domu...

więcej...