Fotowoltaika – województwo wielkopolskie

Zastanawiasz się nad  montażem paneli fotowoltaicznych, ale nie wiesz z kim podjąć współpracę? Trafiłeś w odpowiednie miejsce, w którym otrzymasz profesjonalne doradztwo, montaż i pełne wsparcie na każdym etapie realizacji projektu. Montujemy moduły fotowoltaiczne w wielkopolskim i pozostałych regionach. Sprawdź jakie korzyści daje współpraca z SOLAR PROGRESS SOLUTIONS!

Korzyści z instalacji fotowoltaiki w wielkopolskim

Ceny za prąd elektryczny stale idą w górę i tendencja ta w najbliższym czasie nie ulegnie zmianie. Dlatego uniezależnienie się od dostaw prądu z zewnętrznych źródeł już dla wielu Klientów okazało się świetnym sposobem na oszczędności. Fotowoltaika w wielkopolskim ma bardzo dobre warunki do generowania elektryczności dzięki wysokiemu współczynnikowi nasłonecznienia rocznego, który wynosi ok. 1000-1100 kWh/m2.

Wysoka wydajność paneli słonecznych przekłada się bezpośrednio na zyski. Prąd generowany przez moduły PV w okresie wiosenno-letnim jest nie tylko wystarczający dla gospodarstwa domowego, czy przedsiębiorstwa, ale jego nadmiar jest odprowadzany do sieci elektroenergetycznej. Możliwe jest odebranie 80 % na zasadach prosumenckich. Oznacza to, że rachunki za energię elektryczną można obniżyć prawie do zera przy odpowiedniej wydajności instalacji PV.

Sposoby montażu instalacji fotowoltaicznych w Wielkopolsce

Istnieje kilka metod realizacji projektów na fotowoltaikę w województwie wielkopolskim. Najczęściej wybierane są instalacje:

  • nadachowe,
  • naziemne,
  • fasadowe.

Pierwsze są najpopularniejsze wśród klientów indywidualnych i gospodarstw rolnych oraz zakładów pracy. Panele fotowoltaiczne umieszczane są na połaci dachowej na konstrukcji nośnej lub implementowane w poszyciu dachowym, jeśli ich zamontowanie zostało zaprojektowane przez architekta. Taki sposób montażu instalacji pozwala na wysoki poziom  niezawodności, ponieważ istnieje niewielkie ryzyko uszkodzenia poszczególnych paneli na skutek aktywności człowieka.

Projekt instalacji fotowoltaicznej może też obejmować konstrukcję naziemną. Wybranie tego rozwiązania jest przydatne w miejscach, w których jest sporo miejsca. Korzystają z niego klienci indywidualni (montując specjalne carporty lub wiaty fotowoltaiczne) lub przedsiębiorcy, którzy oczekują ogromnych uzysków energii elektrycznej.

Alternatywą są opcje fasadowe, które wykorzystują instalacje fotowoltaiczne zaimplementowane w przeszkleniach wieżowców lub ścianach domów prywatnych. To połączenie funkcjonalności z modnym ostatnio trendem architektonicznym.

Jakie warunki są konieczne do maksymalizacji zysków prądu?

Wysoki poziom nasłonecznienia rocznego połączony z umiarkowaną temperaturą powietrza sprzyja sporym uzyskom prądu z instalacji fotowoltaicznej. Nie są to jedyne wymagania wobec generatorów. Przede wszystkim nie można sobie pozwolić na zacienienie poszczególnych elementów. Dlatego podczas instalacji paneli omija się miejsca, na które pada cień drzew, kominów czy anten.

By projekt instalacji pokrywał się z rzeczywistą produkcją energii należy zachować optymalne wartości kątowe poszczególnych modułów. Nachylenie względem gruntu powinno oscylować w granicach 30o, a ukierunkowane na południe. Wtedy jest niemal pewne, że panele słoneczne będą generowały maksymalną ilość energii.

Zalecenia co do optymalizacji kątowej można uzyskać, wykorzystując zarówno wersje naziemne, jak i nadachowe. W przypadku tych pierwszych jest to o tyle łatwiejsze, że można dostosować konstrukcję bezpośrednio do warunków, natomiast jeśli połać dachu jest pod innym kątem, wykonuje się odpowiedni stelaż.

Dołącz do zadowolonych odbiorców fotowoltaiki w Wielkopolsce

Zwracając się do nas zyskasz nie tylko profesjonalny i sprawny montaż instalacji fotowoltaicznej, ale też doradztwo i wsparcie przed oraz po wykonaniu projektu. Zapoznaj się z wykonanymi przez nas projektami i dołącz do tych, którzy cieszą się darmowym prądem prosto ze słońca. Nie czekaj, zadzwoń lub napisz! Czekamy na kontakt.

Wielkopolska i nasłonecznienie w tym województwie

Województwo wielkopolskie jest drugim największym w kraju. Powierzchnia województwa jest zatem bardzo duża, podobnie jak liczba ludności, wynosząca około 3,5 mln osób. Funkcję stolicy pełni Poznań, uznawany przez wielu za jedno z najszybciej rozwijających się miast w Polsce. Wielkopolska to województwo bardzo nowoczesne, w którym intensywnie rozwija się gospodarka. Pojawia się tutaj coraz więcej centrów biznesowych oraz firm technologicznych. Fotowoltaika cieszy się dużą popularnością zarówno w Poznaniu, jak i w pozostałych miejscowościach leżących na terenie Wielkopolski.

W Wielkopolsce nasłonecznienie jest zbliżone do średniej dla kraju, delikatnie ją jednak przekraczając. Mowa w końcu o województwie centralnym. Przekroczenie średniej wynika z ukształtowania terenu Wielkopolski. Jest to województwo nizinne, a nie od dziś wiadomo, że równy teren sprzyja fotowoltaice. Należy jednak zauważyć, że Wielkopolska to bardzo rozciągnięte województwo. Nie w każdym miejscu w Wielkopolsce warunki są jednakowe.

Na rynku od 2015 roku

Dobieramy i montujemy systemy fotowoltaiczne oparte na najnowszych panelach monokrystalicznych.

  • Do 25 lat gwarancji
  • Pomoc we wszystkich formalnościach
  • Kompleksowa obsługa
  • Serwis 24/7
Panele fotowoltaiczne na dachu

Pomagamy uzyskać dofinansowanie

Solar Progress Solutions to kompleksowa obsługa całej inwestycji fotowoltaicznej

Ostatnie realizacje

Instalacja fotowoltaiczna w miejscowości Popielarnia

Wraz z naszym partnerem – hurtownią elektryczną Nowa Elektro wybudowaliśmy nową instalację fotowoltaiczną na...

więcej...
Instalacja fotowoltaiczna w Bytomiu

Wykonaliśmy instalację o mocy 49,78 kWp na dachu budynku w Bytomiu. Potrzebne...

więcej...
Instalacja fotowoltaiczna w miejscowości Gertrudów

Wraz z naszym partnerem – hurtownią elektryczną Nowa Elektro wybudowaliśmy nową instalację fotowoltaiczną...

więcej...

We współpracy z hurtownią elektryczną Nowa Elektro wybudowaliśmy nową instalację fotowoltaiczną na dachu domu...

więcej...