Fotowoltaika – województwo podkarpackie

Dzisiaj instalacje fotowoltaiczne są widoczne już w całej Polsce. Wiele z nich to realizacje naszego autorstwa, ponieważ prężnie działamy na terenie całego kraju. W naszej ofercie znajdują się również panele fotowoltaiczne podkarpackie. Z roku na rok również w tej części kraju przybywa paneli słonecznych. Fotowoltaika podkarpackie ma szczególnie dobre warunki rozwoju. Wszystko ze względu na górzyste ukształtowanie terenu, umożliwiające optymalną ekspozycję ogniw na promienie słoneczne.

Panele fotowoltaiczne podkarpackie – na początek audyt

Usługa montażu instalacji PV w województwie podkarpackim przebiega podobnie, jak w każdym innym miejscu w Polsce. Wszystko zaczyna się od złożenia zamówienia przez Klienta. Jednak zanim przygotujemy kompletny projekt instalacji fotowoltaicznej, musimy wykonać audyt. Polega on między innymi na określeniu optymalnej lokalizacji ogniw, ich wymaganej liczby, czy też kąta nachylenia paneli fotowoltaicznych. Zazwyczaj najlepszym miejscem dla paneli słonecznych jest dach domu czy też obiektu firmowego. Jednak województwo podkarpackie daje również inne możliwości. Tutaj częściej niż w nizinnych regionach kraju panele fotowoltaiczne lokujemy bezpośrednio na gruncie. Wszystko ze względu na nachylenie terenu i dostępność wielu miejsc, które dają możliwość ekspozycji ogniw na promienie słoneczne pod optymalnym kątem.

Etap montażu instalacji

Kiedy po audycie wykonamy dostosowany do potrzeb projekt instalacji, przechodzimy do właściwej pracy. Przychodzi teraz czas na montaż instalacji fotowoltaicznej. Fachowcy z naszej firmy montują panele słoneczne i falownik oraz zajmują się połączeniem wszystkich elementów. Jeśli Klient ma takie życzenie, wykonujemy również podłączenie do sieci energetycznej i zgłaszamy w niej daną instalację. Dzięki temu posiadając fotowoltaikę podkarpackie, można jednocześnie korzystać z sieci energetycznej, kiedy jest to potrzebne. Najczęściej korzysta się z niej w celu magazynowania nadmiaru energii i wykorzystywania jej, gdy energii słonecznej brakuje, czyli na przykład w zimie lub w nocy.

Fotowoltaika podkarpackie – dlaczego warto?

Wiele osób nie decyduje się na instalacje fotowoltaiczne ze względu na strach przed wysokimi kosztami zakupu i montażu paneli. W rzeczywistości jednak fotowoltaika podkarpackie to inwestycja mająca na celu długoterminową oszczędność. Rzeczywiście początkowo trzeba dysponować pewnymi środkami. Zakup jakościowych paneli słonecznych oraz ich prawidłowy montaż to koszt kilkudziesięciu tysięcy złotych. Jednak środki te w dużej mierze można pozyskać z licznych dofinansowań. Pomagamy naszym Klientom w uzyskaniu dofinansowań na panele fotowoltaiczne podkarpackie. Wspieramy również w zakresie uzyskania kredytu na konkurencyjnych warunkach. Wiele banków oferuje atrakcyjne kredyty na moduły fotowoltaiczne, okazując w ten sposób swoją troskę o środowisko.

Duże nasłonecznienie województwa podkarpackiego

Województwo podkarpackie jest najdalej wysuniętym na południowy wschód województwem w kraju. Jego stolicą jest Rzeszów. Podkarpacie znane jest z wielu rzeczy, w tym z leżących na jego terenie gór – Bieszczad. W województwie znajduje się kilka dużych miast, wiele mniejszych miasteczek i wsi. Województwo podkarpackie należy do tak zwanego bloku wschodniego, który jeszcze do niedawna uważany był za nieco zacofany gospodarczo. Jednak w ostatnich latach widoczny jest dynamiczny rozwój tej części kraju. Podkarpackie staje się coraz nowocześniejsze, czego dowodem jest choćby rosnąca popularność fotowoltaiki.

Nie powinno dziwić, że fotowoltaika na Podkarpaciu cieszy się dużym wzięciem. Jej działanie w tej części kraju jest bowiem wyjątkowo wydajne. Wynika to przede wszystkim z położenia województwa. Gwarantuje ono doskonałe nasłonecznienie. Im dalej na południowy wschód kraju, tym nasłonecznienie jest lepsze. Województwo podkarpackie leży natomiast na samych południowo-wschodnim krańcu Polski.

Na rynku od 2015 roku

Dobieramy i montujemy systemy fotowoltaiczne oparte na najnowszych panelach monokrystalicznych.

  • Do 25 lat gwarancji
  • Pomoc we wszystkich formalnościach
  • Kompleksowa obsługa
  • Serwis 24/7
Panele fotowoltaiczne na dachu

Pomagamy uzyskać dofinansowanie

Solar Progress Solutions to kompleksowa obsługa całej inwestycji fotowoltaicznej

Ostatnie realizacje

Instalacja fotowoltaiczna w miejscowości Popielarnia

Wraz z naszym partnerem – hurtownią elektryczną Nowa Elektro wybudowaliśmy nową instalację fotowoltaiczną na...

więcej...
Instalacja fotowoltaiczna w Bytomiu

Wykonaliśmy instalację o mocy 49,78 kWp na dachu budynku w Bytomiu. Potrzebne...

więcej...
Instalacja fotowoltaiczna w miejscowości Gertrudów

Wraz z naszym partnerem – hurtownią elektryczną Nowa Elektro wybudowaliśmy nową instalację fotowoltaiczną...

więcej...

We współpracy z hurtownią elektryczną Nowa Elektro wybudowaliśmy nową instalację fotowoltaiczną na dachu domu...

więcej...