Fotowoltaika – Kielce

Jak osiągnąć niezależność energetyczną w czasach rosnących cen prądu? Skutecznym i długoterminowym rozwiązaniem jest fotowoltaika. Kielce są miastem, w którym coraz więcej osób decyduje się na panele fotowoltaiczne. Kielce to także obszar obsługiwany przez Solar Progress – firmę specjalizującą się w projektowaniu, wykonywaniu i montowaniu instalacji fotowoltaicznych. Naszą ofertę kierujemy do osób zamieszkujących Kielce i okoliczne miejscowości – nie tylko do klientów prywatnych, ale również do przedsiębiorców i rolników.

Fotowoltaika dla domu

Ogrzewanie domu, podgrzewanie wody czy zasilanie sprzętów to czynności, które wymagają stałego dostępu do prądu. Czerpanie energii elektrycznej wcale nie musi być drogie, czego najlepszym dowodem jest fotowoltaika. Kielce to miasto, w którym mieszkasz? Jako właściciel lub współwłaściciel jednorodzinnego budynku mieszkalnego w Kielcach możesz zamontować panele słoneczne przy wsparciu rządowego programu, a tym samym zmniejszyć ostateczny koszt inwestycji. Osobom, które zdecydowały się na instalację fotowoltaiczną, przysługuje również ulga termomodernizacyjna pozwalająca na odliczenie od podatku kosztów związanych z realizacją przedsięwzięcia.

Panele słoneczne dla biznesu

Nowoczesny biznes wymaga nowoczesnych rozwiązań! Jeśli zależy Ci na kreowaniu wizerunku marki zaangażowanej w ochronę środowiska, postaw na odnawialne źródło energii i zamontuj panele fotowoltaiczne. Jako przedsiębiorca możesz korzystać z dotacji i ulg podatkowych, a także zarabiać na odsprzedaży nadwyżek energii. Montaż instalacji fotowoltaicznej na budynku firmy to także skuteczny sposób na zwiększenie wartości nieruchomości.

Instalacje fotowoltaiczne dla rolnictwa

Niezależność energetyczna to tylko jedna z wielu korzyści płynących z montażu instalacji fotowoltaicznej. Jako osoba prowadząca działalność rolniczą, która zdecydowała się na montaż instalacji PV, możesz nawet przez 15 lat korzystać z 25% ulgi inwestycyjnej. Co więcej, fotowoltaika wspiera wizerunek ekologicznego gospodarstwa, a także pozwala w pomysłowy i opłacalny sposób wykorzystać nieużytki.

Projekt instalacji fotowoltaicznej z Solar Progress – dlaczego warto?

Nowoczesne instalacje fotowoltaiczne to nasza specjalność, dlatego oferujemy kompleksowe usługi obejmujące m.in.:

 • audyt fotowoltaiczny,
 • wycenę inwestycji,
 • dobór wysokiej jakości komponentów,
 • projekt instalacji fotowoltaicznej,
 • przygotowanie dokumentacji technicznej,
 • montaż paneli fotowoltaicznych,
 • pomoc w dopełnieniu formalności,
 • zgłoszenie instalacji fotowoltaicznej do operatora sieci elektroenergetycznej,
 • serwis paneli słonecznych.

Fotowoltaika to skuteczny sposób na niezależność energetyczną, który cieszy się coraz większą popularnością w Polsce i na świecie. To ekologiczne rozwiązanie pozwala znacząco zmniejszyć emisję CO2 do atmosfery i obniżyć koszty pozyskiwania energii. Wybierając ofertę Solar Progress, otrzymujesz wsparcie na każdym etapie współpracy, pomoc w składaniu wniosków o dotacje i kredyty, a także do 25 lat gwarancji na wykonaną instalację fotowoltaiczną.

Czekamy z niecierpliwością, by podłączyć Cię do Słońca! 🙂Kielce – jakie jest nasłonecznienie stolicy województwa świętokrzyskiego?

Kielce to miasto zamieszkałe przez niemal 200 tys. osób. Pełni funkcję stolicy województwa świętokrzyskiego. Jest jednym z najważniejszych ośrodków kulturalnych, edukacyjnych i sportowych w regionie. Miejscowość znajduje się w centralnej Polsce, a historycznie należy do krainy geograficznej Małopolska. Kielce leżą w Górach Świętokrzyskich, przez co ukształtowanie terenu jest tutaj dosyć nierówne.

Nasłonecznienie w Kielcach generalnie jest zbliżone do średniej krajowej. Stolica województwa świętokrzyskiego leży w centralnej części kraju, a nasłonecznienie wynosi tutaj przeważnie niespełna 1000 kWh/m2 w skali rocznej. Należy jednak wziąć pod uwagę, że o poziomie nasłonecznienia decyduje nie tylko szerokość geograficzna, ale istotne są również takie czynniki, jak na przykład zanieczyszczenia lub układ terenu. Pod względem zanieczyszczenia powietrza Kielce nie odstają zbytnio ani w górę ani w dół względem średniej dla polskich miast wojewódzkich i miast ogółem. Jednak ukształtowanie terenu jest tutaj zróżnicowane, przez co w poszczególnych częściach miasta poziom nasłonecznienia może być odmienny.

Na rynku od 2015 roku

Dobieramy i montujemy systemy fotowoltaiczne oparte na najnowszych panelach monokrystalicznych.

 • Do 25 lat gwarancji
 • Pomoc we wszystkich formalnościach
 • Kompleksowa obsługa
 • Serwis 24/7
Panele fotowoltaiczne na dachu

Pomagamy uzyskać dofinansowanie

Solar Progress Solutions to kompleksowa obsługa całej inwestycji fotowoltaicznej

Ostatnie realizacje

Instalacja fotowoltaiczna w miejscowości Popielarnia

Wraz z naszym partnerem – hurtownią elektryczną Nowa Elektro wybudowaliśmy nową instalację fotowoltaiczną na...

więcej...
Instalacja fotowoltaiczna w Bytomiu

Wykonaliśmy instalację o mocy 49,78 kWp na dachu budynku w Bytomiu. Potrzebne...

więcej...
Instalacja fotowoltaiczna w miejscowości Gertrudów

Wraz z naszym partnerem – hurtownią elektryczną Nowa Elektro wybudowaliśmy nową instalację fotowoltaiczną...

więcej...

We współpracy z hurtownią elektryczną Nowa Elektro wybudowaliśmy nową instalację fotowoltaiczną na dachu domu...

więcej...