Fotowoltaika – Gdańsk

Czy można uniezależnić się od dostawców energii elektrycznej, którzy z roku na rok podnoszą opłaty za prąd? Oczywiście, że tak! Zacznij produkować darmowy prąd na własny użytek, montując moduły fotowoltaiczne. Gdańsk jest jednym z wielu polskich miast, w których rosnącą popularnością cieszy się fotowoltaika. Gdańsk to także miasto znajdujące się na obszarze objętym naszą działalnością. Montaż instalacji fotowoltaicznej z Solar Progress to oferta, którą kierujemy do klientów indywidualnych, biznesowych i rolników z Gdańska oraz okolicznych miejscowości.

Fotowoltaika dla domu

Energia słoneczna pozyskiwana przy użyciu instalacji fotowoltaicznej może być wykorzystywana do podgrzewania wody, ogrzewania domu czy zasilania sprzętów. Fotowoltaika pozwala produkować darmowy prąd, za który nie zapłacisz ani grosza. Jedyny koszt, jaki ponosisz, wiąże się z projektem, wykonaniem i montażem instalacji – jest to jednak koszt jednorazowy, a jako właściciel lub współwłaściciel jednorodzinnego budynku mieszkalnego możesz skorzystać z rządowego programu dofinansowań i ulgi termomodernizacyjnej. Panele słoneczne dostarczają darmowy prąd przez cały rok, także podczas miesięcy o niskim nasłonecznieniu.

Panele słoneczne dla firm

Gdańsk jest miastem, w którym prowadzisz biznes? Zredukuj koszty energii elektrycznej do minimum, montując instalację fotowoltaiczną na budynku firmy. Panele słoneczne to nie tylko sposób na oszczędność, ale i dodatkowy zysk – jako przedsiębiorca możesz bowiem odsprzedawać energię i generować przychód! Firmy, które montują instalacje fotowoltaiczne, są również postrzegane jako zaangażowane w ochronę środowiska, co pozytywnie wpływa na wizerunek marki. Przedsiębiorcy korzystający z montażu instalacji mogą liczyć na rządowe wsparcie w postaci ulgi termomodernizacyjnej czy dotacji.

Instalacje fotowoltaiczne dla rolnictwa

Wykonamy projekt instalacji fotowoltaicznej przeznaczonej do montażu na budynku mieszkalnym, gospodarczym lub nieużytkach. Rolnicy i hodowcy korzystający z instalacji PV mogą nawet przez 15 lat korzystać z 25% ulgi inwestycyjnej, która przysługuje osobom prowadzącym działalność rolniczą.  Panele fotowoltaiczne to także skuteczny sposób na promocję ekologicznego gospodarstwa.

Panele fotowoltaiczne z Solar Progress – dlaczego warto?

Fotowoltaika dla klientów zamieszkujących Gdańsk to kompleksowa usługa, która obejmuje m.in.:

 • audyt fotowoltaiczny,
 • wycenę inwestycji,
 • projekt instalacji,
 • dobór niezbędnych komponentów,
 • montaż paneli fotowoltaicznych,
 • zgłoszenie instalacji do operatora sieci elektroenergetycznej,
 • wykonanie dokumentacji technicznej,
 • serwis instalacji fotowoltaicznych,
 • pomoc w dopełnieniu formalności (np. kredyt, dotacja),
 • do 25 lat gwarancji na sprawność modułów fotowoltaicznych..

Decydując się na montaż paneli słonecznych z Solar Progress, wybierasz ekonomiczne i nowoczesne rozwiązanie przyjazne środowisku. Uniezależnij się od rosnących cen energii i zacznij produkować darmowy prąd na własny użytek!

Czekamy z niecierpliwością, by podłączyć Cię do Słońca! 🙂

Czy Gdańsk to słoneczne miasto?

Gdańsk to stolica województwa pomorskiego, jeden z najważniejszych ośrodków gospodarczych, kulturalnych i turystycznych w kraju. Nadmorska miejscowość jest celem odwiedzin tysięcy turystów z Polski i innych krajów. Miejscowość znana jest również z zabytkowej i zachwycającej estetycznie zabudowy Starego Miasta oraz z dynamicznego rozwoju. W mieście stale przybywa nowych firm, a wraz z nimi nowoczesnych budynków. Przybywa także zabudowy jednorodzinnej, ze względu na rosnący poziom życia mieszkańców Gdańska, których coraz więcej może sobie pozwolić na budowę własnego domu.

Nasłonecznienie w Gdańsku nie należy do najwyższych w kraju, jednak nie jest również niskie. Generalnie w północnej części kraju nasłonecznienie jest zwykle nieco mniejsze niż na południu, jednak różnice nie są duże. Różnice te wynikają z szerokości geograficznej, jednak nie jest ona jedynym czynnikiem, który wpływa na nasłonecznienie. Znaczenie ma również między innymi ukształtowanie terenu oraz zanieczyszczenie powietrza. Stolica Pomorza jest miastem o płaskim ukształtowaniu terenu, a pod względem czystości powietrza wyróżnia się pozytywnie na tle innych miast wojewódzkich. Dlatego też nasłonecznienie w Gdańsku należy uznać za wysokie, jak na tę szerokość geograficzną.

Na rynku od 2015 roku

Dobieramy i montujemy systemy fotowoltaiczne oparte na najnowszych panelach monokrystalicznych.

 • Do 25 lat gwarancji
 • Pomoc we wszystkich formalnościach
 • Kompleksowa obsługa
 • Serwis 24/7
Panele fotowoltaiczne na dachu

Pomagamy uzyskać dofinansowanie

Solar Progress Solutions to kompleksowa obsługa całej inwestycji fotowoltaicznej

Ostatnie realizacje

Instalacja fotowoltaiczna w miejscowości Popielarnia

Wraz z naszym partnerem – hurtownią elektryczną Nowa Elektro wybudowaliśmy nową instalację fotowoltaiczną na...

więcej...
Instalacja fotowoltaiczna w Bytomiu

Wykonaliśmy instalację o mocy 49,78 kWp na dachu budynku w Bytomiu. Potrzebne...

więcej...
Instalacja fotowoltaiczna w miejscowości Gertrudów

Wraz z naszym partnerem – hurtownią elektryczną Nowa Elektro wybudowaliśmy nową instalację fotowoltaiczną...

więcej...

We współpracy z hurtownią elektryczną Nowa Elektro wybudowaliśmy nową instalację fotowoltaiczną na dachu domu...

więcej...