Fotowoltaika dla biznesu

Na rynku od 2015 rok

Dobieramy i montujemy systemy fotowoltaiczne oparte na najnowszych panelach monokrystalicznych.

 • Do 25 lat gwarancji
 • Pomoc we wszystkich formalnościach
 • Kompleksowa obsługa
 • Fotowoltaika pod klucz
Fotowoltaika dla biznesu - panele słoneczne na dachu przedsiębiorstwa

Prowadzisz własny biznes i zastanawiasz się, jak obniżyć rachunki za energię elektryczną? To wcale nie takie trudne! Wystarczy, że zainwestujesz w instalacje fotowoltaiczne dla firm. Rozwiązania oferowane przez Solar Progress Solutions są tanie i ekologiczne. Zapewniamy przedsiębiorcom kompleksową pomoc w doborze i zamontowaniu paneli słonecznych. Dokonujemy też regularnego przeglądu systemów fotowoltaicznych. W razie potrzeby usuwamy awarie oraz wymieniamy uszkodzone urządzenia lub części instalacji. Fotowoltaika dla firm sprawi, że już wkrótce Twoje przedsiębiorstwo zacznie oszczędzać na energii elektrycznej znaczące sumy pieniędzy, bez konieczności ograniczenia zużycia prądu. Jak to możliwe?

Fotowoltaika dla firmy a znowelizowana ustawa o OZE

Jeśli działasz w sektorze MSP, można stwierdzić, że jesteś na uprzywilejowanej pozycji, a fotowoltaika dla firmy to najlepsza opcja dla Ciebie. Dzięki wprowadzonym niedawno nowym regulacjom prawnym mali i średni przedsiębiorcy działający w innych branżach niż energetyka mogą korzystać z różnych zniżek, dotychczas dostępnych tylko dla odbiorców indywidualnych. Proponowane przez Solar Progress Solutions instalacje fotowoltaiczne dla firm umożliwiają wytwarzanie energii na własne potrzeby, co oznacza także zmniejszone koszty prowadzenia działalności gospodarczej oraz uproszczone reguły rozliczania opłat za prąd. Ponadto fotowoltaika dla firm – przy mocy instalacji do 50 kWp – daje użytkownikom możliwość magazynowania nadwyżek energii w sieci, z perspektywą jej późniejszego wykorzystywania w okresie zmniejszonej produkcji.

Fotowoltaika dla firm – energia przyjazna dla środowiska naturalnego

Firma Solar Progress Solutions słynie jako dostawca nowoczesnych, zaawansowanych technologicznie instalacji fotowoltaicznych dla firm. Zaletą wytwarzanej za ich pomocą energii jest ekologiczność. Przy jej produkcji nie dochodzi do emitowania dwutlenku węgla do atmosfery, co jest poważnym problemem zwłaszcza w przypadku przedsiębiorstw prowadzących działalność produkcyjną na masową skalę. Fotowoltaika to idealne rozwiązanie dla każdej firmy, dla której dbałość o czystość powietrza i otoczenia stanowi priorytet. Budowa marki przyjaznej dla środowiska naturalnego jest bardzo ważna nie tylko dla dużych korporacji, ale też dla niewielkich firm i organizacji. Świadczy o pełnym profesjonalizmie przedsiębiorców, a także o ich trosce o zdrowie i życie klientów oraz całego społeczeństwa.

Instalacje fotowoltaiczne dla firm – same korzyści

Projektowane i montowane przez Solar Progress Solutions instalacje fotowoltaiczne dla firm to opcja, z której może skorzystać każde przedsiębiorstwo. Rozwiązanie to jest opłacalne z różnych względów, przede wszystkim z uwagi na:

 • niższe rachunki za energię elektryczną;

 • możliwość wykorzystania nadwyżek wyprodukowanego prądu na własne potrzeby lub (w niektórych przypadkach) ich odsprzedania zakładowi energetycznemu w atrakcyjnej cenie;

 • dbałość o środowisko naturalne;

 • długą żywotność instalacji, wykonanej wyłącznie z markowych komponentów.

Jeśli i Tobie leży na sercu los naszej planety, a dodatkowo chcesz oszczędzić na rachunkach za prąd, skontaktuj się koniecznie z przedstawicielami Solar Progress Solutions działającymi na terenie całej Polski. 

Dopłaty do systemów fotowoltaicznych

Program “Mój Prąd” program dofinansowania mikroinstalacji fotowoltaicznych.
Od 13 stycznia do 18 grudnia 2020 roku trwa II nabór wniosków (lub do wyczerpania alokacji środków). Jak uzyskać dofinansowanie?

 • Kup i zamontuj mikroinstalację fotowoltaiczną
 • Poczekaj na instalację przez zakład energetyczny licznika dwukierunkowego. Ważne! instalacja nie może być przyłączona przed 23.07.2019 r.
 • Podpisz umowę dwustronną z dystrybutorem energii o przyłączeniu mikroinstalacji do sieci elektrycznej.
 • Złóż wniosek w II naborze od 13.01.2020 r. do 18.12.2020
 • Odbierz dopłatę w wysokości do 50% wartości inwestycji – maksymalnie 5 000 zł.

Ulga termomodernizacyjna – koszty inwestycji, które nie zostały pokryte wsparciem możesz odliczyć od podatku.

 

 • Maksymalna kwota jaką możesz odliczyć od podatku to 53 tys. zł
 • Dzięki ustawie możesz odliczyć koszty poniesione na fotowoltaikę przez kolejnych 6 lat, gdy rozliczamy się według skali podatkowej (przy stawce 18% i 32%), jak i według podatku liniowego lub ryczałtu.

Pomagamy uzyskać dofinansowanie

Solar Progress Solutions to kompleksowa obsługa całej inwestycji fotowoltaicznej

Ostatnie realizacje

Instalacja fotowoltaiczna w miejscowości Popielarnia

Wraz z naszym partnerem – hurtownią elektryczną Nowa Elektro wybudowaliśmy nową instalację fotowoltaiczną na...

więcej...
Instalacja fotowoltaiczna w Bytomiu

Wykonaliśmy instalację o mocy 49,78 kWp na dachu budynku w Bytomiu. Potrzebne...

więcej...
Instalacja fotowoltaiczna w miejscowości Gertrudów

Wraz z naszym partnerem – hurtownią elektryczną Nowa Elektro wybudowaliśmy nową instalację fotowoltaiczną...

więcej...

We współpracy z hurtownią elektryczną Nowa Elektro wybudowaliśmy nową instalację fotowoltaiczną na dachu domu...

więcej...