Fotowoltaika – województwo zachodniopomorskie

Niezależność energetyczna jest w zasięgu ręki. Może Ci ją zapewnić montowana przez SOLAR PROGRESS SOLUTIONS fotowoltaika w zachodniopomorskim. Z powodzeniem wykonujemy projekty systemów solarnych nie tylko dla domów jednorodzinnych, rolników i przedsiębiorców. Jeżeli więc szukasz odpowiedniej firmy zajmującej się doradztwem, projektami i montażem paneli słonecznych, jesteś w odpowiednim miejscu!

Dlaczego zachodniopomorskie ma świetne warunki do fotowoltaiki?

Pierwszym czynnikiem jest poziom nasłonecznienia, który w tym regionie jest jednym z najlepszych w Polsce. W niektórych przypadkach może on osiągać nawet 1200 kWh/m2, co sprzyja wydajności podczas generowania energii elektrycznej.

Duże znaczenie ma też fakt, że panele fotowoltaiczne w zachodniopomorskim nie są narażone na oddziaływanie wysokich temperatur. Dlaczego ma to znaczenie dla wydajności instalacji? Przede wszystkim bardzo wysoka temperatura powietrza obniża sprawność instalacji PV, dlatego np. kraje południowe nie są najlepsze do pozyskiwania prądu elektrycznego ze słońca mimo bardzo dobrego nasłonecznienia.

Sposoby montażu paneli słonecznych

W większości sytuacji klienci decydują się na jeden z dwóch typów instalacji fotowoltaicznych przygotowanych na użytek prywatny lub firmowy. Są to systemy:

  • nadachowe,
  • naziemne.

Pierwsze z wymienionych stosuje się w miejscach, w których warunki na połaciach dachowych sprzyjają zamontowaniu paneli. Kluczowe znaczenie ma ekspozycja na światło słoneczne bez obiektów, które rzucałyby cień na którykolwiek z paneli. Dzięki temu fotowoltaika spełnia swoje zadanie i pracuje z maksymalną wydajnością. Systemy nadachowe nie mają też wpływu na codzienną aktywność domowników lub innych osób obecnych na posesji.

Z kolei moduły fotowoltaiczne naziemne w większości są wybierane przez inwestorów dysponujących odpowiednią powierzchnią użytkową. Zasilają budynki zakładów pracy, hale i inne miejsca, których konstrukcja dachowa uniemożliwia utrzymywanie dodatkowego ciężaru w postaci modułów PV. Wybranie tego rozwiązania ułatwia  konserwację i okresowe przeglądy techniczne.

W miejscach pozbawionych dostępu do sieci elektroenergetycznej odpowiednim wyjściem jest projekt instalacji fotowoltaicznej bazującej na metodzie „wyspowej”. Dodatkowym wyposażeniem są akumulatory zapewniające dopływ prądu nocą.

Korzyści z korzystania z systemów fotowoltaicznych

Uprawnienia prosumenckie pozwalają na oddawanie do zewnętrznej sieci nadwyżki produkowanego w danej chwili prądu. W momentach niedoboru (w nocy lub pochmurne dni) energia wcześniej oddawana, jest pobierana powtórnie. W ten sposób instalacje fotowoltaiczne o odpowiedniej mocy są w stanie obniżyć rachunki za prąd! Warunkiem jest pobranie z sieci nie więcej niż 80 % wcześniej oddanej energii elektrycznej.

Skorzystaj z oferty SOLAR PROGRESS SOLUTIONS już dzisiaj!

Przekonaj się, ile możesz oszczędzić, decydując się na montaż paneli fotowoltaicznych na własny użytek. Odezwij się do nas i skorzystaj z bezpłatnej konsultacji. Korzystając z zakładki “Kontakt” możesz umówić się na spotkanie. Zapraszamy!

Nasłonecznienie i ogólne warunki dla fotowoltaiki w zachodniopomorskim

Zachodniopomorskie to województwo nadbałtyckie, każdego roku przyciągające mnóstwo turystów. Jednak również na co dzień żyje tutaj wiele osób, a konkretniej niemal 1,7 mln mieszkańców. Województwo zachodniopomorskie zalicza się do najbogatszych i najlepiej rozwiniętych w kraju. Zwykle innowacyjne rozwiązania są wprowadzane tutaj w pierwszej kolejności. Między innymi dlatego fotowoltaika w zachodniopomorskim jest popularna od wielu lat.

Jeśli chodzi o nasłonecznienie, w zachodniopomorskim jest ono umiarkowanie korzystne. Zasadniczo, im dalej na północny zachód, tym nasłonecznienie jest gorsze. Natomiast województwo zachodniopomorskie jest województwem najdalej wysuniętym właśnie w tym kierunku. Tym samym średnie nasłonecznienie jest tutaj nieco niższe niż średnia dla całej Polski. Niemniej jednak różnice pomiędzy poszczególnymi częściami kraju są pod tym względem niewielkie. Ogólnie natomiast warunki dla fotowoltaiki są w naszym kraju dobre. Warto również zwrócić uwagę, że na efektywność fotowoltaiki mają wpływ również inne czynniki, takie jak na przykład czystość powietrza. Ta natomiast w zachodniopomorskim jest jedną z najlepszych w kraju.

Na rynku od 2015 roku

Dobieramy i montujemy systemy fotowoltaiczne oparte na najnowszych panelach monokrystalicznych.

  • Do 25 lat gwarancji
  • Pomoc we wszystkich formalnościach
  • Kompleksowa obsługa
  • Serwis 24/7
Panele fotowoltaiczne na dachu

Pomagamy uzyskać dofinansowanie

Solar Progress Solutions to kompleksowa obsługa całej inwestycji fotowoltaicznej

Ostatnie realizacje

Instalacja fotowoltaiczna w miejscowości Popielarnia

Wraz z naszym partnerem – hurtownią elektryczną Nowa Elektro wybudowaliśmy nową instalację fotowoltaiczną na...

więcej...
Instalacja fotowoltaiczna w Bytomiu

Wykonaliśmy instalację o mocy 49,78 kWp na dachu budynku w Bytomiu. Potrzebne...

więcej...
Instalacja fotowoltaiczna w miejscowości Gertrudów

Wraz z naszym partnerem – hurtownią elektryczną Nowa Elektro wybudowaliśmy nową instalację fotowoltaiczną...

więcej...

We współpracy z hurtownią elektryczną Nowa Elektro wybudowaliśmy nową instalację fotowoltaiczną na dachu domu...

więcej...