Fotowoltaika – Kraków

Jak uniezależnić się do rosnących cen energii, a przy okazji zadbać o środowisko naturalne? Jednym z najskuteczniejszych obecnie rozwiązań jest fotowoltaika. Kraków to jedno z wielu polskich miast, w których montujemy nowoczesne panele fotowoltaiczne. Kraków jest miejscem Twojego zamieszkania lub obszarem, na którym prowadzisz działalność? Doskonale się składa, gdyż obsługujemy zarówno osoby prywatne, jak i klientów biznesowych. Instalacje fotowoltaiczne kierujemy również do osób zamieszkujących Kraków i okolice, które prowadzą działalność rolniczą na tym obszarze.

Fotowoltaika dla domu

Zasilanie sprzętów, podgrzewanie wody i ogrzewanie domu to czynności, które wymagają korzystania z energii elektrycznej. Doprowadzanie prądu do domu wcale jednak nie musi być drogie, co udowadnia fotowoltaika. Kraków to miasto, w którym mieszkasz? Jako właściciel lub współwłaściciel jednorodzinnego budynku mieszkalnego możesz wnioskować o dofinansowanie, a tym samym znacząco zredukować koszt całej inwestycji. Korzystanie z instalacji fotowoltaicznej jest natomiast zupełnie darmowe, gdyż fotowoltaika należy do odnawialnych źródeł energii (OZE) i pozwala czerpać prąd ze słońca. Zapomnij o rosnących cenach energii i postaw na całkowitą niezależność energetyczną, a przy okazji korzystaj ze źródła, które jest przyjazne dla środowiska.

Instalacje fotowoltaiczne dla biznesu

Nie tylko osoby prywatne mogą korzystać z dotacji i ulg podatkowych – dotyczy to także przedsiębiorców, którzy zdecydują się na montaż instalacji fotowoltaicznej na budynku firmowym. Taka inwestycja naprawdę się opłaca, gdyż nie tylko redukuje do minimum koszty związane z czerpaniem prądu, lecz także umożliwia generowanie dodatkowego zysku poprzez odsprzedaż nadwyżek energii. Panele fotowoltaiczne zwiększają także wartość nieruchomości oraz korzystnie wpływają na kreowanie wizerunku ekologicznej marki zaangażowanej w ochronę środowiska. Odkryj wszystkie zalety instalacji fotowoltaicznych i dołącz do zaszczytnego grona najbardziej „zielonych” firm z Krakowa!

Panele słoneczne dla rolnictwa

Z paneli fotowoltaicznych mogą korzystać także rolnicy i hodowcy, którym zależy na ograniczeniu wydatków związanych z energią elektryczną. Panele słoneczne można zamontować nie tylko na budynku mieszkalnym czy gospodarczym, lecz także na części pól, co pozwala na efektywne zagospodarowanie nieużytków. Jako osoba prowadząca działalność rolniczą, która zdecydowała się na instalację fotowoltaiczną,  masz prawo do korzystania z 25% ulgi inwestycyjnej nawet przez 15 lat.

Projekt instalacji fotowoltaicznej z Solar Progress – dlaczego warto?

Zapewniamy spersonalizowaną i kompleksową obsługę obejmującą m.in.:

 • audyt fotowoltaiczny,
 • wycenę inwestycji,
 • dobór niezbędnych komponentów,
 • projekt instalacji fotowoltaicznej,
 • sporządzenie dokumentacji technicznej,
 • montaż paneli słonecznych,
 • zgłoszenie instalacji PV do operatora sieci elektroenergetycznej,
 • pomoc w dopełnieniu formalności,
 • serwisowanie instalacji.

Decydując się na naszą ofertę montażu instalacji, otrzymujesz do 25 lat gwarancji na wykonaną instalację fotowoltaiczną. W Solar Progress specjalizujemy się w kompleksowych realizacjach „pod klucz”, dlatego możesz liczyć na pełną obsługę – od audytu fotowoltaicznego aż po wykonanie, zamontowanie i zgłoszenie instalacji do operatora. Pomagamy również w dopełnieniu wszelkich formalności związanych z wnioskowaniem o kredyt czy dofinansowanie. Decydując się na fotowoltaikę, uniezależniasz się od dostawców energii, produkujesz darmowy prąd i skutecznie ograniczasz emisję CO2 do atmosfery.

Czekamy z niecierpliwością, by podłączyć Cię do Słońca! 🙂

Nasłonecznienie w Krakowie

Kraków to miasto, którego chyba nikomu nie trzeba przedstawiać. Dawna stolica Polski należy do najbardziej zabytkowych miejscowości w kraju, chętnie odwiedzanych przez turystów z całego świata. Dodatkowo Kraków to miasto nowoczesnej architektury oraz studentów. Możliwości zawodowe w Krakowie są bardzo duże. W mieście działa również wiele firm zajmujących się nowoczesnymi technologiami. To wszystko sprawia, że Kraków jest dzisiaj jednym z najlepszych miast do życia w Polsce.

Co więcej, Kraków plasuje się również w czołówce najlepiej nasłonecznionych miast wojewódzkich w kraju. Wynika to przede wszystkim z położenia miasta. Południowe części Polski cechuje dosyć wyraźnie wyższe nasłonecznienie niż regiony północne. W Krakowie pewien problem stanowi wysokie zanieczyszczenie powietrza. Z każdym rokiem jest ono jednak coraz mniejsze, a nawet przy obecnych poziomach nasłonecznienie Krakowa stwarza bardzo dobre warunki dla fotowoltaiki, która działa tutaj wyjątkowo efektywnie.

Na rynku od 2015 roku

Dobieramy i montujemy systemy fotowoltaiczne oparte na najnowszych panelach monokrystalicznych.

 • Do 25 lat gwarancji
 • Pomoc we wszystkich formalnościach
 • Kompleksowa obsługa
 • Serwis 24/7
Panele fotowoltaiczne na dachu

Pomagamy uzyskać dofinansowanie

Solar Progress Solutions to kompleksowa obsługa całej inwestycji fotowoltaicznej

Ostatnie realizacje

Instalacja fotowoltaiczna w miejscowości Popielarnia

Wraz z naszym partnerem – hurtownią elektryczną Nowa Elektro wybudowaliśmy nową instalację fotowoltaiczną na...

więcej...
Instalacja fotowoltaiczna w Bytomiu

Wykonaliśmy instalację o mocy 49,78 kWp na dachu budynku w Bytomiu. Potrzebne...

więcej...
Instalacja fotowoltaiczna w miejscowości Gertrudów

Wraz z naszym partnerem – hurtownią elektryczną Nowa Elektro wybudowaliśmy nową instalację fotowoltaiczną...

więcej...

We współpracy z hurtownią elektryczną Nowa Elektro wybudowaliśmy nową instalację fotowoltaiczną na dachu domu...

więcej...