Fotowoltaika – wrocław

Oszczędności, niezależność i komfort – te cechy nierozerwalnie wiążą się z posiadaniem osobistej elektrowni słonecznej. Jeżeli interesują Cię panele fotowoltaiczne we Wrocławiu lub okolicach, znalazłeś odpowiednie miejsce. Z  naszą pomocą inwestorzy przeprowadzili szereg projektów, z których korzystają na potrzeby gospodarstw domowych, rolnych i przedsiębiorstw. Dołącz do nich i sprawdź, ile możesz zyskać!

Dlaczego fotowoltaika we Wrocławiu to dobry pomysł?

Przede wszystkim warunki słoneczne w tej części Polski sprzyjają wydajnej pracy instalacji fotowoltaicznej. Roczna wartość nasłonecznienia wynosi ok. 1100 kWh/m2, co powoduje, że panele mają wysoką sprawność. Dodatkowo umiarkowana temperatura również ma wpływ na uzysk prądu elektrycznego, ponieważ panele słoneczne nie pracują efektywnie w wysokich temperaturach. Kolejny powód to stale rosnące ceny za elektryczność. Nie widać szans na zatrzymanie tendencji wzrostowej, a to przekłada się na budżet domowy i koszty prowadzenia biznesu. Dlatego fotowoltaika we Wrocławiu jest świetną propozycją dla tych, którzy chcą obniżyć rachunki i uniezależnić się od zewnętrznych dostawców prądu.

W jaki sposób instalacja fotowoltaiczna generuje zysk?

Podstawowym sposobem jest skorzystanie z uprawnień prosumenta. Polegają one na oddawaniu nadmiaru wyprodukowanej energii elektrycznej przez instalację fotowoltaiczną do zewnętrznego zakładu elektroenergetycznego. W tym czasie całe zapotrzebowanie na energię  zaspokaja ilość prądu wygenerowana przez moduły PV. W momencie niedoboru odbierasz prąd, który oddałeś do dystrybutora w ilości nieprzekraczającej 80 %. Dodatkowo moduły fotowoltaiczne mogą zasilać nie tylko sprzęt domowy, ale też oświetlenie na posesji czy ładowarkę do samochodu elektrycznego. Opcjonalnie możesz zaopatrzyć się w akumulatory, które będą ładowane podczas nadwyżki i zaspokoją Twoje zapotrzebowanie na energię podczas nieoczekiwanej awarii sieci dystrybucyjnej w nocy.

Gdzie możesz zainstalować panele słoneczne?

Możliwości jest naprawdę wiele, jednak szczególnie powszechne są instalacje nadachowe i naziemne. Nadal mniej popularne jest instalacja paneli słonecznych fasadowo np. w elewacji budynku. Mimo to jest prężnie rozwijającą się gałęzią architektury i energetyki. Nadachowe instalacje fotowoltaiczne są cenione dzięki znikomemu wpływowi konstrukcji na aktywności  użytkowników. Nie zajmują też miejsca wokół budynków, a jedynie połać dachu, która i tak nie jest wykorzystywana na co dzień. Natomiast instalacje naziemne są wybierane, gdy powstaje konieczność generowania większych mocy. Nie mając odpowiedniej powierzchni dachowej można zamontować stelaże na gruncie, co ułatwia ich późniejszą konserwację.

Zdecyduj się na SOLAR PROGRESS SOLUTIONS

Dlaczego współpraca z nami zapewni Ci odpowiednie efekty? Wystarczy, że zajrzysz do działu „Realizacje”, by zobaczyć jak nasze doświadczenie pomogło klientom obniżyć opłaty za energię elektryczną. Projekt i montaż instalacji fotowoltaicznej wykonujemy, uwzględniając oczekiwania klienta. Czekamy na kontakt. Zadzwoń!


Na rynku od 2015 roku

Dobieramy i montujemy systemy fotowoltaiczne oparte na najnowszych panelach monokrystalicznych.

  • Do 25 lat gwarancji
  • Pomoc we wszystkich formalnościach
  • Kompleksowa obsługa
  • Serwis 24/7
Panele fotowoltaiczne na dachu

Pomagamy uzyskać dofinansowanie

Solar Progress Solutions to kompleksowa obsługa całej inwestycji fotowoltaicznej

Ostatnie realizacje

Instalacja fotowoltaiczna w miejscowości Popielarnia

Wraz z naszym partnerem – hurtownią elektryczną Nowa Elektro wybudowaliśmy nową instalację fotowoltaiczną na...

więcej...
Instalacja fotowoltaiczna w Bytomiu

Wykonaliśmy instalację o mocy 49,78 kWp na dachu budynku w Bytomiu. Potrzebne...

więcej...
Instalacja fotowoltaiczna w miejscowości Gertrudów

Wraz z naszym partnerem – hurtownią elektryczną Nowa Elektro wybudowaliśmy nową instalację fotowoltaiczną...

więcej...

We współpracy z hurtownią elektryczną Nowa Elektro wybudowaliśmy nową instalację fotowoltaiczną na dachu domu...

więcej...