Fotowoltaika 8 KW

Na rynku od 2015 rok

Dobieramy i montujemy systemy fotowoltaiczne oparte na najnowszych panelach monokrystalicznych.

 • Do 25 lat gwarancji
 • Pomoc we wszystkich formalnościach
 • Kompleksowa obsługa
 • Fotowoltaika pod klucz
Fotowoltaika dla biznesu - panele słoneczne na dachu przedsiębiorstwa

Fotowoltaika 8 kW: instalacja, w którą warto zainwestować

W naszej ofercie znajdują się instalacje o różnej mocy, przeznaczone dla różnych grup klientów. Głównym czynnikiem decydującym o wyborze instalacji, jest zapotrzebowanie energetyczne. Instalacja fotowoltaiczna 8 kW produkuje ponad 8000 kWh rocznie. Jest to ilość energii, która wystarczy na pokrycie relatywnie dużego zapotrzebowania energetycznego Jednak co to konkretnie znaczy? Dla kogo będzie to odpowiedni zestaw fotowoltaiczny i jak podjąć decyzję o mocy instalacji? Te i kilka innych kwestii wyjaśniamy poniżej.

Instalacja fotowoltaiczna 8 kW – zestaw o średniej mocy

Systemy o mocy 8 kW zaliczane są do średnich instalacji (podobnie jak te o mocy 6 kW). Taka moc pozwala na generowanie znacznej ilości energii. Warto w tym miejscu zauważyć, że do zasilenia prądem przeciętnego gospodarstwa domowego zwykle wystarcza instalacja o mocy ok. 3-4 kW Tym samym instalacja fotowoltaiczna 8 kW sprawdzi się tam, gdzie zapotrzebowanie na energię jest większe niż w przeciętnym gospodarstwie domowym.

Fotowoltaika 8 kW to zestaw składający się zazwyczaj z około 25 paneli. Oznacza to, że do zamontowania go trzeba mniej więcej 40-50 m2. Nie jest to bardzo duża powierzchnia, ale jeśli dach ma specyficzny układ z dużą liczbą okien, znalezienie miejsca na zamontowanie paneli może okazać się wyzwaniem. Jeśli masz jakieś wątpliwości w kwestii możliwości montażowych, zachęcamy do kontaktu z naszymi pracownikami. Chętnie odpowiedzą na wszystkie pytania i rozwieją wątpliwości.

Kiedy wybrać zestaw fotowoltaiczny 8 kW?

Pierwszą rzeczą, którą należy zrobić, wybierając moc instalacji, jest określenie zapotrzebowania energetycznego w danym miejscu. Innymi słowy, chodzi o ilość zużywanego prądu. Jeżeli instalacja nie będzie zapewniała odpowiedniej ilości energii, konieczne okaże się kupowanie prądu z sieci. Mija się to z celem montażu fotowoltaiki, która ma przecież zapewnić brak rachunków za prąd i niezależność od dystrybutorów energii elektrycznej. Jeśli instalacja będzie produkować dużo więcej energii niż potrzebuje gospodarstwo, to czas zwrotu inwestycji ulegnie niepotrzebnemu wydłużeniu. Rzecz w tym, że im większa i mocniejsza instalacja, tym wyższe koszty jej zakupu i montażu. Jeżeli rocznie zużywamy około 8000 kWh, to zestaw fotowoltaiczny 8 kW będzie strzałem w dziesiątkę! Jeśli znasz średnie zużycie prądu w Twoim gospodarstwie domowym czy innym obiekcie, w którym chcesz zamontować panele solarne – doskonale. Jeżeli natomiast nie masz takiej wiedzy, wykonamy dla Ciebie audyt, określając, jaka moc instalacji będzie w tym przypadku optymalna.

Zestaw fotowoltaiczny 8 kW bądź niezależny od dystrybutorów energii

Rosnące ceny prądu sprawiają, że rachunki za energię elektryczną obciążają domowy budżet. Jest to szczególnie odczuwalne w przypadku wieloosobowych lub wielopokoleniowych gospodarstw domowych. Montując zestaw fotowoltaiczny 8 kW, stajesz się niezależny od cen rynkowych. Dodatkowo, po poniesieniu jednorazowych kosztów związanych z zakupem i montażem instalacji, wydatki związane z kupowaniem energii elektrycznej spadają praktycznie do zera.

Montując panele słoneczne, warto mieć świadomość, że dostępne są różnego rodzaju programy, dzięki którym poniesione koszty będą jeszcze niższe! Zachęcamy do zapoznania się z programami, dzięki którym możesz uzyskać dofinansowanie na fotowoltaikę i obniżyć koszty inwestycji. Nasi pracownicy chętnie udzielą Ci podstawowych informacji nt. tych programów. Oferujemy również wsparcie w wypełnianiu i składaniu wniosków.

Postaw na jakość i energię odnawialną

Nasze panele nadają się do tworzenia systemów o różnej mocy. Wśród nich znajdują się również instalacje o mocy 8 kW. Produkty znajdujące się w naszej ofercie charakteryzują się wysoką jakością, dzięki czemu zyskujesz gwarancję, że panele będą działały efektywnie. Pragniemy podkreślić, że wszystkie nasze produkty objęte są długą gwarancją. Wierzymy jednak, że Twoja instalacja fotowoltaiczna 8 kW będzie działać bez zarzutu przez co najmniej 20-25 lat! Korzystanie z energii odnawialnej to nie tylko doskonały sposób na oszczędność. Używanie nieodnawialnych źródeł energii skutkuje ociepleniem klimatu, co niekorzystnie wpływa na organizmy żyjące na ziemi. Dlatego, podejmowanie odpowiedzialnych decyzji, np. o montażu instalacji fotowoltaicznej jest istotne. Fotowoltaika jest ekologicznym rozwiązaniem pozwalającym na pokrycie energetycznego zapotrzebowania Twojego domu lub dowolnego innego obiektu.

Dopłaty do systemów fotowoltaicznych

Program “Mój Prąd” program dofinansowania mikroinstalacji fotowoltaicznych.
Od 13 stycznia do 18 grudnia 2020 roku trwa II nabór wniosków (lub do wyczerpania alokacji środków). Jak uzyskać dofinansowanie?

 • Kup i zamontuj mikroinstalację fotowoltaiczną
 • Poczekaj na instalację przez zakład energetyczny licznika dwukierunkowego. Ważne! instalacja nie może być przyłączona przed 23.07.2019 r.
 • Podpisz umowę dwustronną z dystrybutorem energii o przyłączeniu mikroinstalacji do sieci elektrycznej.
 • Złóż wniosek w II naborze od 13.01.2020 r. do 18.12.2020
 • Odbierz dopłatę w wysokości do 50% wartości inwestycji – maksymalnie 5 000 zł.

Ulga termomodernizacyjna – koszty inwestycji, które nie zostały pokryte wsparciem możesz odliczyć od podatku.

 

 • Maksymalna kwota jaką możesz odliczyć od podatku to 53 tys. zł
 • Dzięki ustawie możesz odliczyć koszty poniesione na fotowoltaikę przez kolejnych 6 lat, gdy rozliczamy się według skali podatkowej (przy stawce 18% i 32%), jak i według podatku liniowego lub ryczałtu.

Pomagamy uzyskać dofinansowanie

Solar Progress Solutions to kompleksowa obsługa całej inwestycji fotowoltaicznej

Ostatnie realizacje

Instalacja fotowoltaiczna w miejscowości Popielarnia

Wraz z naszym partnerem – hurtownią elektryczną Nowa Elektro wybudowaliśmy nową instalację fotowoltaiczną na...

więcej...
Instalacja fotowoltaiczna w Bytomiu

Wykonaliśmy instalację o mocy 49,78 kWp na dachu budynku w Bytomiu. Potrzebne...

więcej...
Instalacja fotowoltaiczna w miejscowości Gertrudów

Wraz z naszym partnerem – hurtownią elektryczną Nowa Elektro wybudowaliśmy nową instalację fotowoltaiczną...

więcej...

We współpracy z hurtownią elektryczną Nowa Elektro wybudowaliśmy nową instalację fotowoltaiczną na dachu domu...

więcej...