Fotowoltaika dla domu

Na rynku od 2015 roku

Dobieramy i montujemy systemy fotowoltaiczne oparte na najnowszych panelach monokrystalicznych.

 • Do 25 lat gwarancji
 • Pomoc we wszystkich formalnościach
 • Kompleksowa obsługa
 • Serwis 24/7
Panele fotowoltaiczne na dachu

W obecnym czasie coraz więcej osób decyduje się na zamontowanie instalacji fotowoltaicznych na terenie prywatnych posesji. Ty także jesteś zainteresowany założeniem paneli słonecznych na dachu budynku mieszkalnego lub w innym dowolnym miejscu na działce? W takim razie dobrze trafiłeś!

Solar Progress Solutions świadczy kompleksowe usługi na rzecz klientów indywidualnych, którzy chcą korzystać z dobrodziejstw, jakie oferuje fotowoltaika dla domu. Z naszej strony możesz liczyć na profesjonalną pomoc nie tylko przy montażu instalacji, ale także przy doborze najlepszych, odpowiednio dopasowanych do wielkości i lokalizacji posesji komponentów.

W ramach realizowanych usług podejmujemy się oszacowania kosztów inwestycji oraz jej opłacalności. W razie konieczności zapewniamy też fachowy serwis lub wymianę uszkodzonych bądź nadmiernie wyeksploatowanych części i urządzeń wchodzących w skład instalacji fotowoltaicznych dla domu jednorodzinnego.

Fotowoltaika dla domu – opłacalna inwestycja na lata

Za zainstalowaniem systemów fotowoltaicznych na dachu prywatnego domu lub na działce przemawia przede wszystkim argument ekonomiczny. Wykonywana przez nas fotowoltaika dla domu z perspektywy jego właściciela oznacza głównie znacznie obniżone rachunki za prąd przy takim samym jak dotychczas lub nawet zwiększonym poziomie jego zużycia.

Co więcej, obowiązująca w Polsce ustawa o OZE daje użytkownikom systemów fotowoltaicznych możliwość magazynowania nadwyżek wyprodukowanej energii pochodzącej ze światła słonecznego w zakładzie energetycznym. To oznacza, że w określonych sytuacjach korzystanie z zamontowanych przez Solar Progress Solutions instalacji fotowoltaicznych dla domu rodzinnego przyniesie Ci nie realne oszczędności przez cały rok!

Koszty instalacji

Nie da się jednoznacznie odpowiedzieć na pytanie, jakie są koszty zainstalowania paneli fotowoltaicznych przez naszych fachowców. Wysokość wydatków potrzebnych na realizację inwestycji takiej jak fotowoltaika dla domu zależy od szeregu rozmaitych czynników, w tym m.in. od:

 • rodzaju wybranych paneli (monokrystaliczne, polikrystaliczne) oraz inwertera;

 • poziomu rocznego zużycia prądu;

 • wymaganego sprzętu towarzyszącego, czyli kabli, konstrukcji do montażu paneli, elementów zabezpieczających przed przepięciami itd.,

 • warunków technicznych na posesji.

Przy średnim zużyciu energii elektrycznej na poziomie ok. 3 MWh rocznie całościowy koszt zainstalowania paneli fotowoltaicznych dla domu jednorodzinnego może wynieść około 20 tys. zł. Inwestycja w fotowoltaikę dla domu zwykle zwraca się z nawiązką po upływie maksymalnie 10 lat od momentu zamontowania systemów fotowoltaicznych na terenie posesji.

Nie stać Cię na pokrycie początkowych wydatków? Skorzystaj z atrakcyjnych form dofinansowania! Pomożemy Ci w uzyskaniu korzystnych dotacji, biorąc na siebie odpowiedzialność za załatwienie wszystkich formalności z tym związanych.

Gdzie najlepiej zamontować instalacje fotowoltaiczne dla domu jednorodzinnego?

Panele fotowoltaiczne najczęściej montowane na dachu budynku – optymalnie od południowej strony, która jest najlepiej nasłoneczniona. Jednak miejsce na instalację modułów jest zawsze wybierane indywidualnie, w zależności od warunków technicznych na terenie nieruchomości. Można je umieścić zarówno na dachu, jak i na gruncie. Mamy w ofercie komponenty przeznaczone do zamontowania na dachu, jak i na specjalnie przygotowanych konstrukcjach na gruncie. Nasi specjaliści wybiorą optymalne miejsce montażu na Twojej posesji.

Dopłaty do systemów fotowoltaicznych

Mój Prąd” – program dofinansowania mikroinstalacji fotowoltaicznych.
Od 13 stycznia do 18 grudnia 2020 roku trwa II nabór wniosków (lub do wyczerpania alokacji środków). Jak uzyskać dofinansowanie?

 • Zakup z montażem mikroinstalację fotowoltaiczną
 • Poczekaj na instalację przez zakład energetyczny licznika dwukierunkowego. Ważne! instalacja nie może być przyłączona przed 23.07.2019 r.
 • Podpisz umowę kompleksową z dystrybutorem energii o przyłączeniu mikroinstalacji do sieci elektrycznej.
 • Złóż wniosek w II naborze od 13.01.2020 r. do 18.12.2020
 • Odbierz dopłatę w wysokości do 50% wartości inwestycji – maksymalnie 5 000 zł.

Ulga termomodernizacyjna – koszty inwestycji, które nie zostały pokryte wsparciem możesz odliczyć od podstawy opodatkowania.

 • Maksymalna kwota jaką możesz odliczyć od dochodu to 53 tys. zł
 • Koszty poniesione na fotowoltaikę można rozliczać przez kolejnych 6 lat
 • Ulga przysługuje podatnikom rozliczającym PIT wg skali podatkowej, stawki liniowej lub ryczałtu ewidencjonowanego

Pomagamy uzyskać dofinansowanie

Solar Progress Solutions to kompleksowa obsługa całej inwestycji fotowoltaicznej

Ostatnie realizacje

Instalacja fotowoltaiczna w miejscowości Popielarnia

Wraz z naszym partnerem – hurtownią elektryczną Nowa Elektro wybudowaliśmy nową instalację fotowoltaiczną na...

więcej...
Instalacja fotowoltaiczna w Bytomiu

Wykonaliśmy instalację o mocy 49,78 kWp na dachu budynku w Bytomiu. Potrzebne...

więcej...
Instalacja fotowoltaiczna w miejscowości Gertrudów

Wraz z naszym partnerem – hurtownią elektryczną Nowa Elektro wybudowaliśmy nową instalację fotowoltaiczną...

więcej...

We współpracy z hurtownią elektryczną Nowa Elektro wybudowaliśmy nową instalację fotowoltaiczną na dachu domu...

więcej...