Fotowoltaika 6 kW

Na rynku od 2015 roku

Dobieramy i montujemy systemy fotowoltaiczne oparte na najnowszych panelach monokrystalicznych.

 • Do 25 lat gwarancji
 • Pomoc we wszystkich formalnościach
 • Kompleksowa obsługa
 • Serwis 24/7
Panele fotowoltaiczne na dachu

Fotowoltaika 6 kW – zapoznaj się z naszą ofertą

Z powodu rosnących cen prądu oraz chęć zadbania o środowisko, coraz więcej osób decyduje się korzystać z odnawialnych źródeł energii, do których zalicza się m.in. fotowoltaika. Wśród dostępnych u nas produktów znajdują się instalacje o różnej mocy. Jedną z nich jest instalacja fotowoltaiczna 6 kW. Zestaw tego rodzaju zawiera panele gwarantujące moc całej instalacji na poziomie około 6 kW. By określić, czy jest to w danym przypadku odpowiednia ilość energii, trzeba sprawdzić średnie zużycie prądu w gospodarstwie domowym. Zachęcamy do zapoznania się z naszą ofertą i sprawdzenia, czy fotowoltaika 6 kW to produkt dla Ciebie!

Instalacja fotowoltaiczna 6 kW- wydajność i montaż

Kupując dobrej jakości zestaw fotowoltaiczny 6 kW możesz założyć, że w ciągu roku będzie on w stanie wyprodukować około 6600 kWh energii. Ten rodzaj instalacji jest w stanie wykorzystać maksymalną liczbę paneli, zakładanych na falowniki 5 kW. Decydując się na zestaw fotowoltaiczny 6 kW, musisz wziąć pod uwagę, że będzie się składał z 18-20 paneli, które zajmą powierzchnię około 35-40 m2. Paneli nie musisz montować na dachu. Można to zrobić również na gruncie. Nie zawsze jednak nasi klienci dysponują odpowiednio nasłonecznioną powierzchnią, dlatego najczęściej decydujemy się na zamontowanie paneli właśnie na dachu. Jeśli powierzchnia dachu jest płaska montaż jest szybki i prosty. W przypadku bardziej skomplikowanych dachów montaż może być nieco bardziej wymagający. Niemniej wieloletnie doświadczenie pozwala nam znajdować odpowiednie rozwiązania nawet w najtrudniejszych sytuacjach. Fotowoltaika 6 kW zaliczana jest zazwyczaj do średnich instalacji, które z łatwością wystarczają na pokrycie zapotrzebowania dużego gospodarstwa domowego, w którym mieszka nawet kilka rodzin.

Fotowoltaika 6 kW- koszt oraz możliwości oszczędzania

Ceny naszych produktów znajdziesz na stronie internetowej, jednak całkowity koszt zakupu i montażu instalacji jest zawsze ustalany indywidualnie. Dlaczego? Dlatego że nasza praca nie zawsze przebiega w taki sam sposób. Na finalną cenę wpływ mają przede wszystkim:

 • rodzaj i liczba wybranych paneli fotowoltaicznych,

 • układ dachu, na którym montujemy instalację,

 • rodzaj pokrycia znajdującego się na dachu.

Jeżeli zastanawiasz się nad zamontowaniem fotowoltaiki, to z pewnością interesuje Cię również to, ile możesz zaoszczędzić decydując się na zestaw fotowoltaiczny 6 kW. Okres zwrotu jest uzależniony od kilku czynników. Część naszych klientów, decydujących się na korzystanie z instalacji 6 kW, posiada (lub też zamierza nabyć) samochód elektryczny. W takim przypadku zakup paneli potrafi się zwrócić nawet w 3-4 lata, jeżeli pojazd jest ładowany energią wyprodukowaną przez instalację fotowoltaiczną. Okres zwrotu zależy również m.in. od aktualnej rynkowej ceny prądu, możliwości uzyskania częściowego zwrotu kosztów, oraz zapotrzebowania energetycznego Twojego gospodarstwa domowego.

Zestaw fotowoltaiczny 6 kW- na co zwrócić uwagę?

Kupując panele słoneczne, warto wybierać te, które pochodzą od renomowanych producentów. Da Ci to gwarancję, że urządzenia będą działać wydajnie i efektywnie. W naszej ofercie znajdziesz fotowoltaikę najwyższej jakości. Szukając oferty dla siebie, postaraj się zwrócić uwagę na opiekę przedsprzedażową, kontakt z firmą, wsparcie w uzyskaniu środków na zakup fotowoltaiki, np. przez pomoc w złożeniu wniosków o udział w odpowiednich programach. Wszystkie te czynniki wpływają na jakość świadczonych usług i świadczą o profesjonalizmie firmy. W naszej ofercie znajdują się wszystkie wymienione wyżej usługi.

Zainwestuj w źródło energii odnawialnej

Instalacja fotowoltaiczna 6 kW to inwestycja, która na pewno się zwróci. W naszej ofercie znajdziesz wysokiej jakości panele słoneczne umożliwiające stworzenie systemu o wspomnianej mocy. Decydując się na korzystanie z paneli słonecznych, stajesz się niezależny od stale rosnących cen prądu, ustalanych przez dystrybutorów. Dodatkowo żywotność fotowoltaiki szacuje się zazwyczaj na co najmniej ponad 20 lat. Oznacza to, że kiedy inwestycja się zwróci, jeszcze przez kilkanaście lat będziesz oszczędzać, nie ponosząc żadnych kosztów związanych z kupowaniem energii elektrycznej. Na koniec warto poruszyć również kwestię dbania o środowisko. Kupując nasze produkty i korzystając z energii odnawialnej, dbasz o planetę. Postępujące zmiany klimatyczne są niepokojące, dlatego im więcej ekologicznych rozwiązań, tym lepiej.

Dopłaty do systemów fotowoltaicznych

Mój Prąd” – program dofinansowania mikroinstalacji fotowoltaicznych.
Od 13 stycznia do 18 grudnia 2020 roku trwa II nabór wniosków (lub do wyczerpania alokacji środków). Jak uzyskać dofinansowanie?

 • Zakup z montażem mikroinstalację fotowoltaiczną
 • Poczekaj na instalację przez zakład energetyczny licznika dwukierunkowego. Ważne! instalacja nie może być przyłączona przed 23.07.2019 r.
 • Podpisz umowę kompleksową z dystrybutorem energii o przyłączeniu mikroinstalacji do sieci elektrycznej.
 • Złóż wniosek w II naborze od 13.01.2020 r. do 18.12.2020
 • Odbierz dopłatę w wysokości do 50% wartości inwestycji – maksymalnie 5 000 zł.

Ulga termomodernizacyjna – koszty inwestycji, które nie zostały pokryte wsparciem możesz odliczyć od podstawy opodatkowania.

 • Maksymalna kwota jaką możesz odliczyć od dochodu to 53 tys. zł
 • Koszty poniesione na fotowoltaikę można rozliczać przez kolejnych 6 lat
 • Ulga przysługuje podatnikom rozliczającym PIT wg skali podatkowej, stawki liniowej lub ryczałtu ewidencjonowanego

Pomagamy uzyskać dofinansowanie

Solar Progress Solutions to kompleksowa obsługa całej inwestycji fotowoltaicznej

Ostatnie realizacje

Instalacja fotowoltaiczna w miejscowości Popielarnia

Wraz z naszym partnerem – hurtownią elektryczną Nowa Elektro wybudowaliśmy nową instalację fotowoltaiczną na...

więcej...
Instalacja fotowoltaiczna w Bytomiu

Wykonaliśmy instalację o mocy 49,78 kWp na dachu budynku w Bytomiu. Potrzebne...

więcej...
Instalacja fotowoltaiczna w miejscowości Gertrudów

Wraz z naszym partnerem – hurtownią elektryczną Nowa Elektro wybudowaliśmy nową instalację fotowoltaiczną...

więcej...

We współpracy z hurtownią elektryczną Nowa Elektro wybudowaliśmy nową instalację fotowoltaiczną na dachu domu...

więcej...