Fotowoltaika – województwo kujawsko-pomorskie

Jak skutecznie i długoterminowo uniezależnić się od rosnących cen energii elektrycznej? Rozwiązaniem tego problemu jest fotowoltaika. Kujawsko-pomorskie to jedno z wielu obsługiwanych przez nas województw, w których montujemy nowoczesne panele fotowoltaiczne. Kujawsko-pomorskie to obszar, na którym mieszkasz lub prowadzisz działalność gospodarczą? Nie czekaj aż dostawca energii znów podniesie ceny, lecz postaw na całkowitą niezależność energetyczną, którą możesz osiągnąć dzięki instalacji fotowoltaicznej. Naszą ofertę kierujemy do osób prywatnych zamieszkujących województwo kujawsko-pomorskie, a także do klientów biznesowych i rolników prowadzących działalność na tym obszarze.

Fotowoltaika dla domu

Instalacje fotowoltaiczne zaliczamy do odnawialnych źródeł energii. Fotowoltaika pozwala bowiem na pozyskiwanie prądu ze słońca, a więc z naturalnych, powtarzających się procesów przyrodniczych. Korzystanie z instalacji PV jest więc przyjazne dla środowiska i zupełnie darmowe. Jako właściciel lub współwłaściciel jednorodzinnego budynku mieszkalnego zlokalizowanego na terenie woj. kujawsko-pomorskiego możesz także korzystać z atrakcyjnych form wsparcia i ulg podatkowych, co dodatkowo zwiększa atrakcyjność przedsięwzięcia.

Panele słoneczne dla firm

Budowanie wizerunku ekologicznej marki skutecznie wspiera fotowoltaika. Kujawsko-pomorskie jest obszarem, na którym prowadzisz działalność gospodarczą? Pokaż swoim klientom, że jesteś firmą, która troszczy się o środowisko naturalne i dołącz do grona najbardziej „zielonych” biznesów z Twojego województwa! Jako przedsiębiorca możesz także generować dodatkowy zysk poprzez odsprzedawanie nadwyżek energii oraz korzystać z ulgi termomodernizacyjnej i dotacji na montaż instalacji fotowoltaicznej. Decydując się na instalację fotowoltaiczną, realnie wpływasz też na wzrost wartości nieruchomości.

Instalacje fotowoltaiczne dla rolnictwa

Ekologiczne rolnictwo jest w modzie, dlatego jeśli zależy Ci na kreowaniu wizerunku „zielonego” gospodarstwa, postaw na odnawialne źródło energii. Fotowoltaika to także skuteczny sposób na niezależność energetyczną i efektywne zagospodarowanie nieużytków. Jako rolnik lub hodowca z województwa kujawsko-pomorskiego masz możliwość korzystania z 25% ulgi inwestycyjnej nawet przez 15 lat.

Fotowoltaika z Solar Progress – dlaczego warto?

Realizujemy zamówienia na panele fotowoltaiczne, oferując kompleksową obsługę „pod klucz”. Sprawdź, co możemy dla Ciebie zrobić:

 • przeprowadzamy audyty fotowoltaiczne,
 • wyceniamy inwestycje,
 • sporządzamy projekt instalacji fotowoltaicznej,
 • dobieramy komponenty,
 • wykonujemy dokumentację techniczną,
 • montujemy panele słoneczne,
 • zgłaszamy instalację fotowoltaiczną do operatora sieci elektroenergetycznej,
 • serwisujemy instalacje i urządzenia,
 • pomagamy dopełnić formalności,
 • zapewniamy do 25 lat gwarancji.

Decydując się na montaż modułów fotowoltaicznych z Solar Progress, otrzymujesz niezależność energetyczną i wybierasz rozwiązanie przyjazne środowisku!

Czekamy z niecierpliwością, by podłączyć Cię do Słońca! 🙂

Nasłonecznienie w województwie kujawsko-pomorskim

Województwo kujawsko-pomorskie leży w północno-centralnej Polsce. Specyficzną cechą województwa jest posiadanie aż dwóch stolic. Obowiązki dzielą między sobą Toruń i Bydgoszcz. Województwo w ostatnich latach bardzo dynamicznie się rozwija. Widać to między innymi we wzroście inwestycji w nowoczesne rozwiązania, takie jak fotowoltaika. Dzisiaj w województwie kujawsko-pomorskim z paneli fotowoltaicznych chętnie korzystają zarówno przedsiębiorcy, jak i osoby prywatne.

W województwie kujawsko-pomorskim nasłonecznienie nie odbiega znacząco od średniej krajowej. W północnej części województwa przyjmuje zwykle wartości nieco poniżej średniej dla kraju, czyli 990 kWh/m2 w skali roku. Jednak w południowych częściach wartość ta jest zwykle większa, w niektórych miejscowościach przekraczając nawet 1000 kWh/m2. Tym samym warunki dla fotowoltaiki w województwie kujawsko-pomorskim należy uznać za umiarkowanie dobre, podobnie jak samo nasłonecznienie w województwie.

Na rynku od 2015 roku

Dobieramy i montujemy systemy fotowoltaiczne oparte na najnowszych panelach monokrystalicznych.

 • Do 25 lat gwarancji
 • Pomoc we wszystkich formalnościach
 • Kompleksowa obsługa
 • Serwis 24/7
Panele fotowoltaiczne na dachu

Pomagamy uzyskać dofinansowanie

Solar Progress Solutions to kompleksowa obsługa całej inwestycji fotowoltaicznej

Ostatnie realizacje

Instalacja fotowoltaiczna w miejscowości Popielarnia

Wraz z naszym partnerem – hurtownią elektryczną Nowa Elektro wybudowaliśmy nową instalację fotowoltaiczną na...

więcej...
Instalacja fotowoltaiczna w Bytomiu

Wykonaliśmy instalację o mocy 49,78 kWp na dachu budynku w Bytomiu. Potrzebne...

więcej...
Instalacja fotowoltaiczna w miejscowości Gertrudów

Wraz z naszym partnerem – hurtownią elektryczną Nowa Elektro wybudowaliśmy nową instalację fotowoltaiczną...

więcej...

We współpracy z hurtownią elektryczną Nowa Elektro wybudowaliśmy nową instalację fotowoltaiczną na dachu domu...

więcej...