Fotowoltaika – Zielona Góra

Korzystanie z przyjaznej dla środowiska i wydajnej fotowoltaiki w Zielonej Górze jest na wyciągnięcie ręki. Jeżeli szukasz firmy, która zaprojektuje i wykona dla Ciebie lub Twojej firmy system solarny, znalazłeś właściwe miejsce! Nasze doświadczenie przekuwamy na zadowolenie klientów bez względu na miejsce, w którym pracujemy. Sprawdź, co mamy Ci do zaoferowania!

Czy panele słoneczne w Zielonej Górze są dobrym wyborem?

Zachodnia część Polski, w tym Zielona Góra, ma świetne warunki do wydajnego produkowania energii elektrycznej z paneli fotowoltaicznych. Odpowiedzialne są za to dwa czynniki:
  • wysoki poziom nasłonecznienia rocznego,
  • umiarkowana temperatura powietrza.
Średnie nasłonecznienie nieopodal zachodniej granicy państwa oscyluje na poziomie 1150-1200 kWh/m2, co stanowi warunki porównywalne do warunków m.in. w Niemczech. Instalacje fotowoltaiczne generują wysoki uzysk energetyczny w połączeniu z niewysoką temperaturą, ponieważ nadmierne nagrzewanie się modułów obniża ich wydajność. Kolejny czynnik to stale rosnące ceny za energię elektryczną. Eksploatują budżet domowy i wpływają na koszty prowadzenia działalności, dlatego poszukiwania zyskownej alternatywy dla zewnętrznej sieci elektroenergetycznej jest jak najbardziej uzasadnione. Montaż instalacji fotowoltaicznej i jej użytkowanie pozwala na obniżenie rachunków za energię elektryczną! W jaki sposób?

Jak oszczędzać z fotowoltaiką w Zielonej Górze?

Odpowiedź jest prosta – należy korzystać z praw prosumenta. Na czym to polega? Instalując moduły fotowoltaiczne planuje się je tak, by maksymalna wydajność całego generatora przekraczała zapotrzebowanie na energię elektryczną. Dzięki temu podczas słonecznych dni nadmiar prądu będzie przekazywany do sieci elektroenergetycznej i sumowany na liczniku. W momencie deficytu energia będzie  odbierana z sieci w ilości nieprzekraczającej 80 % oddanej do dystrybutora. Taki sposób zarządzania prądem pomaga obniżyć rachunki za energię i zasilać nie tylko sprzęt w domu, ale też oświetlenie posesji czy ładowarki elektryczne do aut.

Jaki sposób montażu instalacji fotowoltaicznej wybrać?

Kluczowe dla uzyskania maksymalnej wydajności modułów jest ustawienie ich w miejscach niezacienionych i skonstruowanie stelaża w taki sposób, by zapewniał określoną wartość kątową. Optymalne zyski energetyczne są możliwe do uzyskania wtedy, gdy panele słoneczne są zainstalowane pod kątem 30o do gruntu i 0o na południe. Takie warunki są możliwe do osiągnięcia zarówno w systemach nadachowych, jak i naziemnych. Projekt instalacji fotowoltaicznej można opracować na podstawie konstrukcji usytuowanej na połaci dachowej. Nawet jeżeli nie jest ona zoptymalizowana pod wartości kątowe dla paneli słonecznych wykonujemy stelaże odchylające, które zapewniają właściwe warunki dla maksymalizacji produkcji. System naziemny najczęściej wybierają inwestorzy, którzy mają wystarczającą powierzchnię gruntową lub zapotrzebowanie na energię elektryczną daleko przekraczać możliwości instalacji na połaci dachowej. Zaletą jest stworzenie  konstrukcji nieingerującej w pokrycie dachowe i ułatwienie cyklicznych przeglądów technicznych oraz konserwacji. Zacznij już teraz oszczędzać z przydomową instalacją fotowoltaiczną. Zadzwoń i sprawdź, co możemy Ci zaoferować!


Na rynku od 2015 roku

Dobieramy i montujemy systemy fotowoltaiczne oparte na najnowszych panelach monokrystalicznych.

  • Do 25 lat gwarancji
  • Pomoc we wszystkich formalnościach
  • Kompleksowa obsługa
  • Serwis 24/7
Panele fotowoltaiczne na dachu

Pomagamy uzyskać dofinansowanie

Solar Progress Solutions to kompleksowa obsługa całej inwestycji fotowoltaicznej

Ostatnie realizacje

Instalacja fotowoltaiczna w miejscowości Popielarnia

Wraz z naszym partnerem – hurtownią elektryczną Nowa Elektro wybudowaliśmy nową instalację fotowoltaiczną na...

więcej...
Instalacja fotowoltaiczna w Bytomiu

Wykonaliśmy instalację o mocy 49,78 kWp na dachu budynku w Bytomiu. Potrzebne...

więcej...
Instalacja fotowoltaiczna w miejscowości Gertrudów

Wraz z naszym partnerem – hurtownią elektryczną Nowa Elektro wybudowaliśmy nową instalację fotowoltaiczną...

więcej...

We współpracy z hurtownią elektryczną Nowa Elektro wybudowaliśmy nową instalację fotowoltaiczną na dachu domu...

więcej...