Fotowoltaika – warszawa

Chcesz korzystać z efektów, które  przynosi montaż instalacji fotowoltaicznej na własny użytek? Potrzebujesz sprawdzonej, nowoczesnej i odpowiedzialnej firmy? SOLAR PROGRESS SOLUTIONS jest do Twojej dyspozycji! Z powodzeniem realizujemy  mniejsze i większe projekty, dla klientów indywidualnych i przedsiębiorstw na terenie całego kraju. Sprawdź, co możemy zaoferować Tobie!

Rentowność fotowoltaiki w Warszawie – dlaczego się opłaca?

Instalacja  modułów PV na użytek osobisty wiąże się z uwzględnieniem uwarunkowań topograficznych i rocznego średniego zapotrzebowania na energię elektryczną. Moduły fotowoltaiczne działają najlepiej w miejscach o wysokim lub średnim nasłonecznieniu wyrażanym w kWh/m2 i niskiej temperaturze powietrza. Dlatego Warszawa i okolice bardzo dobrze nadają się do konwertowania promieni słonecznych na energię elektryczną. Poziom nasłonecznienia nie jest stały, jednak z obliczeń wynika, że jego poziom w województwie mazowieckim wynosi 1000-1150 kWh/m2. Dzięki temu zapewnia bardzo dobre warunki do montażu instalacji PV. Pozwala na zapewnienie zasilania domu, przedsiębiorstwa lub placówek publicznych. Inwestycja zwraca się szybciej i zapewnia lepszą wydajność energetyczną.

Jak montuje się instalację fotowoltaiczną?

Parametrem, na który trzeba zwrócić uwagę przed jest średnie roczne zużycie prądu i maksymalne dostępne miejsce na połaci dachowej lub działce. Informacje o zużyciu energii elektrycznej można uzyskać z otrzymywanych cyklicznie rachunków lub bezpośrednio z zakładu energetycznego. Zapotrzebowanie klienta porównuje się z dostępnym miejscem pod instalację fotowoltaiczną i oblicza się potrzebną ilość paneli, która pozwoli zachować wydajność. Kluczowe jest określenie miejsca montażu. W większości sytuacji inwestorzy decydują się na nadachowe panele słoneczne. Dlaczego? Nie zabierają przestrzeni na posesji, którą można zagospodarować w inny sposób. Poza tym dach jest świetnym miejscem dla paneli fotowoltaicznych dzięki niewielkiej ilości elementów zacieniających np. drzew lub innych obiektów.

Optymalne warunki montażu fotowoltaiki w Warszawie

Od czego jeszcze zależy uzysk energetyczny z przydomowej elektrowni słonecznej? Mowa o odpowiednim profilu konstrukcji nośnej i usytuowaniu paneli słonecznych. Kąt nachylenia względem poziomu gruntu powinien wynosić 30o, a instalacja powinna być skierowana na południe. Wtedy fotowoltaika jest najbardziej wydajna. Ważne jest unikanie miejsc, które są stale zacienione. W ten sposób można osłabić wydajność modułów i obniżyć ilość uzyskanej energii elektrycznej z instalacji PV. Dlatego kominy, anteny satelitarne i drzewa nie powinny o żadnej porze dnia rzucać cienia na tę część dachu czy działki, na której planowany jest montaż instalacji.

Jak działa instalacja fotowoltaiczna?

Sercem paneli fotowoltaicznych są ogniwa. Są zbudowane z półprzewodnika, którym najczęściej jest krzem. Gdy padają  na niego promienie słoneczne, są  konwertowane na  energię elektryczną. Pojedyncze ogniwa nie mają zbyt dużych zdolności do wytwarzania prądu, dlatego mniejsze elementy są łączone w panele. Te z kolei w instalacji szeregowej mogą wytwarzać prąd o napięciu do kilkuset woltów. Później przez puszkę połączeniową prąd stały trafia do inwertera zwanego falownikiem, który konwertuje promienie słoneczne na prąd zmienny o częstotliwości sieci domowej. Panele słoneczne generują prąd o wartościach użytecznych do zasilania nie tylko wszystkich urządzeń domowych, ale też oświetlenia posesji i zasilania ładowarki samochodów elektrycznych.

Jakie korzyści przynosi posiadanie instalacji fotowoltaicznej?

Ceny za energię elektryczną stale idą w górę, dlatego uniezależnienie się od zewnętrznych dostawców staje się coraz bardziej opłacalne. Projekt instalacji fotowoltaicznej i jego realizacja powoduje obniżenie kosztów przeznaczanych na funkcjonowanie domu lub przedsiębiorstwa. Korzystając z instalacji fotowoltaicznych inwestorzy odprowadzają nadwyżki produkowanego prądu do sieci elektroenergetycznej i mogą później odebrać je w 80 %. To znaczy, że podczas słonecznych dni z wytworzonej energii mogą korzystać też inne osoby, a w nocy i w dniach o sporym zachmurzeniu oddany wcześniej nadmiar trafia do Ciebie z sieci. W ten sposób możesz obniżyć rachunki za energię elektryczną! Skorzystaj z oferty SOLAR PROGRESS SOLUTIONS i już dzisiaj zacznij oszczędzać, dbając o środowisko! Zadzwoń i umów się na bezpłatną konsultację!


Na rynku od 2015 roku

Dobieramy i montujemy systemy fotowoltaiczne oparte na najnowszych panelach monokrystalicznych.

  • Do 25 lat gwarancji
  • Pomoc we wszystkich formalnościach
  • Kompleksowa obsługa
  • Serwis 24/7
Panele fotowoltaiczne na dachu

Pomagamy uzyskać dofinansowanie

Solar Progress Solutions to kompleksowa obsługa całej inwestycji fotowoltaicznej

Ostatnie realizacje

Instalacja fotowoltaiczna w miejscowości Popielarnia

Wraz z naszym partnerem – hurtownią elektryczną Nowa Elektro wybudowaliśmy nową instalację fotowoltaiczną na...

więcej...
Instalacja fotowoltaiczna w Bytomiu

Wykonaliśmy instalację o mocy 49,78 kWp na dachu budynku w Bytomiu. Potrzebne...

więcej...
Instalacja fotowoltaiczna w miejscowości Gertrudów

Wraz z naszym partnerem – hurtownią elektryczną Nowa Elektro wybudowaliśmy nową instalację fotowoltaiczną...

więcej...

We współpracy z hurtownią elektryczną Nowa Elektro wybudowaliśmy nową instalację fotowoltaiczną na dachu domu...

więcej...