Fotowoltaika – Poznań

Inwestycje fotowoltaiczne to sposób na oszczędność pieniędzy oraz krok ku ratowaniu planety przed globalnym ociepleniem. Rozumie to dzisiaj coraz więcej osób, zwłaszcza w dużych miastach. Fotowoltaika Poznań jest zatem bardzo popularna. Decydują się na nią zarówno osoby prywatne, jak i przedsiębiorstwa. Oferujemy panele fotowoltaiczne Poznań dla domów oraz obiektów o zdecydowanie większym zapotrzebowaniu na energię elektryczną. Posiadamy doświadczenie w realizacji bardzo zróżnicowanych projektów instalacji PV. Zachęcamy do kontaktu w celu przedstawienia nam Twoich potrzeb, które z pewnością zaspokoimy.

Panele fotowoltaiczne Poznań – gdzie je montujemy?

Jak wspomniano, realizujemy bardzo zróżnicowane projekty. Duża część zleceń dotyczy montażu instalacji domowych. Coraz więcej osób prywatnych decyduje się bowiem na uniezależnienie od sieci energetycznej. To zrozumiałe zważając na rosnące ceny prądu. Jednak fotowoltaika Poznań to nie tylko montaż instalacji fotowoltaicznej na dachu domu jednorodzinnego. Realizujemy zlecenia również dla przedsiębiorstw, które decydują się na ten krok z co najmniej dwóch powodów. Pierwszy z nich to pozytywny pijar, zapewniony przez troskę o środowisko. Drugi natomiast to realna oszczędność, w przypadku firmy widoczna najpóźniej po kilku latach. Warto zauważyć, że im większe instalacje fotowoltaiczne, tym szybciej zwracają się koszty inwestycji w nie. Dzisiaj na instalację fotowoltaiczną coraz częściej decydują się również zarządcy instytucji publicznych. Ponadto moduły fotowoltaiczne zasilają domki działkowe oraz pomieszczenia rolnicze. Tych ostatnich trudno szukać w samym Poznaniu, jednak w pobliskich wioskach są już jak najbardziej obecne. Bez względu na rodzaj obiektu i zapotrzebowanie na energię elektryczną, fotowoltaika może być bardzo opłacalna. Warunkiem koniecznym jest jednak dostosowanie projektu do indywidualnych potrzeb Klienta. To zadanie możesz nam spokojnie powierzyć. Jesteśmy fachowcami, posiadającym doświadczenie nie tylko w takich w kwestiach, jak montaż instalacji fotowoltaicznej, ale też wykonanie projektu, oraz przede wszystkim, określenie optymalnych parametrów instalacji.

Fotowoltaika Poznań – czy w Wielkopolsce jest dostatecznie dużo słońca?

Wśród wielu ludzi funkcjonuje błędne przekonanie, że w Polsce nasłonecznienie jest zbyt małe, aby fotowoltaika mogła być opłacalna. Dotyczy to zwłaszcza takich miast, jak właśnie Poznań, które leżą na terenach nizinnych. W rzeczywistości odpowiednio przygotowany projekt instalacji oraz zastosowanie wydajnych paneli słonecznych daje szansę uniezależnienia się od innych źródeł energii. Warunkiem tego jest też odpowiednia ekspozycja paneli fotowoltaicznych. Mowa tutaj o umiejscowieniu ich po odpowiedniej stronie dachu i nachyleniu pod właściwym kątem. Wszelkie tego typu parametry określamy podczas audytu. Oczywiście w Polsce zdarzają się okresy, w których promieni słonecznych brakuje. Poza tym nie docierają one do powierzchni paneli słonecznych nocą. Czy oznacza to, że wtedy właściciele instalacji fotowoltaicznych tracą dostęp do prądu? Nic z tych rzeczy. Niemniej w tym miejscu znów trzeba podkreślić, jak ważne jest właściwe przygotowanie projektu instalacji PV. Powinien on zakładać produkcję nadmiaru energii w najbardziej słoneczne dni. Wbrew pozorom nie jest to wcale trudne do osiągnięcia. Nadmiar energii natomiast jest przekazywany do sieci, gdzie oczekuje do momentu, aż produkowana na bieżąco energia okaże się niewystarczająca.

Fotowoltaika od A do Z

Nasz cel to zapewnienie spokoju wszystkim Klientom. Dlatego też fotowoltaika w naszym wykonaniu to kompleksowa usługa. Zawsze rozpoczynamy od audytu, który pozwala nam poznać potrzeby danego Klienta oraz jego budynku. Na tej podstawie przygotowujemy projekt instalacji fotowoltaicznej. Później pozostaje nam tylko skompletować komponenty i wykonać montaż instalacji fotowoltaicznej. W naszej ofercie posiadamy również opcjonalną usługę serwisową. Jeśli tylko sobie tego zażyczysz, zaopiekujemy się panelami fotowoltaicznymi w Twoim domu lub firmie. Będziemy wykonywać okresowe prace konserwacyjne, a także wszelkie czynności serwisowe.


Na rynku od 2015 roku

Dobieramy i montujemy systemy fotowoltaiczne oparte na najnowszych panelach monokrystalicznych.

  • Do 25 lat gwarancji
  • Pomoc we wszystkich formalnościach
  • Kompleksowa obsługa
  • Serwis 24/7
Panele fotowoltaiczne na dachu

Pomagamy uzyskać dofinansowanie

Solar Progress Solutions to kompleksowa obsługa całej inwestycji fotowoltaicznej

Ostatnie realizacje

Instalacja fotowoltaiczna w miejscowości Popielarnia

Wraz z naszym partnerem – hurtownią elektryczną Nowa Elektro wybudowaliśmy nową instalację fotowoltaiczną na...

więcej...
Instalacja fotowoltaiczna w Bytomiu

Wykonaliśmy instalację o mocy 49,78 kWp na dachu budynku w Bytomiu. Potrzebne...

więcej...
Instalacja fotowoltaiczna w miejscowości Gertrudów

Wraz z naszym partnerem – hurtownią elektryczną Nowa Elektro wybudowaliśmy nową instalację fotowoltaiczną...

więcej...

We współpracy z hurtownią elektryczną Nowa Elektro wybudowaliśmy nową instalację fotowoltaiczną na dachu domu...

więcej...