Fotowoltaika 3 kW

Na rynku od 2015 roku

Dobieramy i montujemy systemy fotowoltaiczne oparte na najnowszych panelach monokrystalicznych.

 • Do 25 lat gwarancji
 • Pomoc we wszystkich formalnościach
 • Kompleksowa obsługa
 • Serwis 24/7
Panele fotowoltaiczne na dachu

Fotowoltaika 3 kW – czym jest? Gdzie się sprawdzi?

Chcesz zainwestować w panele słoneczne i zadbać o środowisko oraz swój budżet? Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą. Wśród oferowanych przez nas produktów znajduje się m.in. instalacja fotowoltaiczna 3 kW. Kiedy warto zdecydować się na instalację o takiej mocy? Co warto wiedzieć na temat paneli słonecznych, przed podjęciem decyzji o zakupie? Wyjaśniamy, dla kogo fotowoltaika 3 kW to dobre rozwiązanie i czym jest tego typu instalacja.

Instalacja fotowoltaiczna 3 kW – zalety inwestycji w energię słoneczną

Pierwszą i najważniejszą dla wielu zaletą posiadania paneli słonecznych, jest uniezależnienie się od rynkowych cen prądu, które z roku na rok stają się coraz wyższe. Posiadanie własnej fabryki energii pozwala na znaczące ograniczenie wydatków związanych z nabywaniem energii elektrycznej. Odnawialne źródła energii, do których zalicza się fotowoltaika 3 kW to doskonały sposób na to, by zadbać nie tylko o swoje finanse, ale i o środowisko. Nasza oferta pozwoli Ci znaleźć produkty odpowiadające Twoim potrzebom. Jeśli nie będziesz pewien, które rozwiązanie jest dla Ciebie najlepsze, pomożemy Ci w podjęciu jak najlepszej decyzji. Pragniemy podkreślić, że oferujemy instalacje o różnej mocy. Montujemy taką liczbę paneli, która jest niezbędna w danej sytuacji. Warto podkreślić, że instalacja fotowoltaiczna 3 kW to jedno z najczęściej wybieranych rozwiązań dla średniej wielkości gospodarstw domowych.

Zestaw fotowoltaiczny 3 kW – kiedy inwestycja się zwróci?

Decydując się na kupno paneli słonecznych, większość naszych klientów liczy na to, że inwestycja szybko się zwróci. Słusznie, gdyż koszt zakupu i montażu instalacji fotowoltaicznej 3 kW zwróci się już po kilku latach (szacunkowo 5-8). Przez te lata uda się zaoszczędzić kwotę odpowiadającą wydatkom poniesionym na początku. Należy mieć na uwadze, że okres zwrotu jest parametrem uzależnionym od wielu czynników. Wśród nich znajdują się m.in.:

 • aktualna cena prądu kupowanego u dystrybutora,

 • koszt związany z montażem i zakupem instalacji,

 • możliwości skorzystania z ulg i zwrotów, na które można liczyć, decydując się na zakup paneli fotowoltaicznych.

Dodatkowo podczas określania okresu zwrotu, należy oszacować wzrost cen prądu i inflacji. Innymi słowy, oszczędność może być większa, niż się początkowo wydawało.

Kiedy sprawdzi się instalacja fotowoltaiczna 3 kW?

Fotowoltaika 3 kW dostępna w naszej ofercie, to produkt przede wszystkim dla osób prywatnych, które chcą wytwarzać prąd na własny użytek. Instalacja o takiej mocy będzie więc idealnym wyborem dla wszystkich, którzy chcą wyposażyć swoje gospodarstwo domowe w możliwość samodzielnego wytwarzania energii. Warto mieć świadomość, że w przypadku dużych rodzin, mających relatywnie duże zapotrzebowanie na prąd, ilość energii produkowanej przez zestaw fotowoltaiczny 3 kW może okazać się niewystarczająca. Zachęcamy do sprawdzenia, ile energii potrzebuje Twoje gospodarstwo i skonsultowanie się z naszym pracownikiem. Dzięki temu będziesz w stanie ustalić, czy moc 3 kW będzie wystarczająca, czy też powinieneś zdecydować się na inny produkt z naszej oferty. Nadal nie wiesz, czy instalacja fotowoltaiczna 3 kW to dobry wybór? Nie martw się, na początku naszej współpracy przeprowadzimy audyt, który pozwoli nam określić Twoje potrzeby i wybrać najlepszy zestaw fotowoltaiczny.

Fotowoltaika 3 kW- co jeszcze warto wiedzieć?

Zestaw fotowoltaiczny 3 kW składa się zazwyczaj z 9 lub 10 paneli, które zajmują powierzchnię około 17 m2. Oznacza to, że na większości dachów można zamontować taką instalację. Jeśli chodzi o cenę, zapraszamy do kontaktu, ponieważ do każdego zlecenia podchodzimy indywidualnie. Dodatkowo, decydując się na panele słoneczne, możesz liczyć na różne ulgi i zwroty. Nasi pracownicy chętnie podpowiedzą, z jakich programów warto skorzystać, aby obniżyć koszty związane z inwestycją w fotowoltaikę. Wśród czynników decydujących o finalnej cenie Twojego zakupu i montażu, znajdują się m.in.: rodzaj wybranych przez Ciebie paneli oraz wszystkie trudności związane z montowaniem paneli. Do takich trudności może zaliczać się np. nietypowy dach z dużą liczbą okien i jaskółkami. Zachęcamy do zapoznania się z naszą ofertą i zainwestowania w zestaw fotowoltaiczny 3 kW.

Dopłaty do systemów fotowoltaicznych

Mój Prąd” – program dofinansowania mikroinstalacji fotowoltaicznych.
Od 13 stycznia do 18 grudnia 2020 roku trwa II nabór wniosków (lub do wyczerpania alokacji środków). Jak uzyskać dofinansowanie?

 • Zakup z montażem mikroinstalację fotowoltaiczną
 • Poczekaj na instalację przez zakład energetyczny licznika dwukierunkowego. Ważne! instalacja nie może być przyłączona przed 23.07.2019 r.
 • Podpisz umowę kompleksową z dystrybutorem energii o przyłączeniu mikroinstalacji do sieci elektrycznej.
 • Złóż wniosek w II naborze od 13.01.2020 r. do 18.12.2020
 • Odbierz dopłatę w wysokości do 50% wartości inwestycji – maksymalnie 5 000 zł.

Ulga termomodernizacyjna – koszty inwestycji, które nie zostały pokryte wsparciem możesz odliczyć od podstawy opodatkowania.

 • Maksymalna kwota jaką możesz odliczyć od dochodu to 53 tys. zł
 • Koszty poniesione na fotowoltaikę można rozliczać przez kolejnych 6 lat
 • Ulga przysługuje podatnikom rozliczającym PIT wg skali podatkowej, stawki liniowej lub ryczałtu ewidencjonowanego

Pomagamy uzyskać dofinansowanie

Solar Progress Solutions to kompleksowa obsługa całej inwestycji fotowoltaicznej

Przykładowe zestawy Fotowoltaiczne

Zobacz przykładowe koszty Twojej elektrowni słonecznej.

4 kWp

mała instalacja domowa
17 200 12 200 z dopłatą
 • Roczny rachunek za prąd: 2 250 zł
 • Roczny rachunek za prąd z systemem: 260 zł

5 kWp

średnia instalacja domowa
20 500 15 500 z dopłatą
 • Roczny rachunek za prąd: 2 700 zł
 • Roczny rachunek za prąd z systemem: 260 zł

10 kWp

duża instalacja domowa
38 900 33 900 z dopłatą
 • Roczny rachunek za prąd: 5 420 zł
 • Roczny rachunek za prąd z systemem: 273 zł

Ostatnie realizacje

Instalacja fotowoltaiczna w miejscowości Popielarnia

Wraz z naszym partnerem – hurtownią elektryczną Nowa Elektro wybudowaliśmy nową instalację fotowoltaiczną na...

więcej...
Instalacja fotowoltaiczna w Bytomiu

Wykonaliśmy instalację o mocy 49,78 kWp na dachu budynku w Bytomiu. Potrzebne...

więcej...
Instalacja fotowoltaiczna w miejscowości Gertrudów

Wraz z naszym partnerem – hurtownią elektryczną Nowa Elektro wybudowaliśmy nową instalację fotowoltaiczną...

więcej...

We współpracy z hurtownią elektryczną Nowa Elektro wybudowaliśmy nową instalację fotowoltaiczną na dachu domu...

więcej...