Fotowoltaika 3 kW

Na rynku od 2015 roku

Dobieramy i montujemy systemy fotowoltaiczne oparte na najnowszych panelach monokrystalicznych.

 • Do 25 lat gwarancji
 • Pomoc we wszystkich formalnościach
 • Kompleksowa obsługa
 • Serwis 24/7
Panele fotowoltaiczne na dachu

Fotowoltaika 3 kW – czym jest? Gdzie się sprawdzi?

Chcesz zainwestować w panele słoneczne i zadbać o środowisko oraz swój budżet? Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą. Wśród oferowanych przez nas produktów znajduje się m.in. instalacja fotowoltaiczna 3 kW. Kiedy warto zdecydować się na instalację o takiej mocy? Co warto wiedzieć na temat paneli słonecznych, przed podjęciem decyzji o zakupie? Wyjaśniamy, dla kogo fotowoltaika 3 kW to dobre rozwiązanie i czym jest tego typu instalacja.

Instalacja fotowoltaiczna 3 kW – zalety inwestycji w energię słoneczną

Pierwszą i najważniejszą dla wielu zaletą posiadania paneli słonecznych, jest uniezależnienie się od rynkowych cen prądu, które z roku na rok stają się coraz wyższe. Posiadanie własnej fabryki energii pozwala na znaczące ograniczenie wydatków związanych z nabywaniem energii elektrycznej. Odnawialne źródła energii, do których zalicza się fotowoltaika 3 kW to doskonały sposób na to, by zadbać nie tylko o swoje finanse, ale i o środowisko. Nasza oferta pozwoli Ci znaleźć produkty odpowiadające Twoim potrzebom. Jeśli nie będziesz pewien, które rozwiązanie jest dla Ciebie najlepsze, pomożemy Ci w podjęciu jak najlepszej decyzji. Pragniemy podkreślić, że oferujemy instalacje o różnej mocy. Montujemy taką liczbę paneli, która jest niezbędna w danej sytuacji. Warto podkreślić, że instalacja fotowoltaiczna 3 kW to jedno z najczęściej wybieranych rozwiązań dla średniej wielkości gospodarstw domowych.

Zestaw fotowoltaiczny 3 kW – kiedy inwestycja się zwróci?

Decydując się na kupno paneli słonecznych, większość naszych klientów liczy na to, że inwestycja szybko się zwróci. Słusznie, gdyż koszt zakupu i montażu instalacji fotowoltaicznej 3 kW zwróci się już po kilku latach (szacunkowo 5-8). Przez te lata uda się zaoszczędzić kwotę odpowiadającą wydatkom poniesionym na początku. Należy mieć na uwadze, że okres zwrotu jest parametrem uzależnionym od wielu czynników. Wśród nich znajdują się m.in.:

 • aktualna cena prądu kupowanego u dystrybutora,

 • koszt związany z montażem i zakupem instalacji,

 • możliwości skorzystania z ulg i zwrotów, na które można liczyć, decydując się na zakup paneli fotowoltaicznych.

Dodatkowo podczas określania okresu zwrotu, należy oszacować wzrost cen prądu i inflacji. Innymi słowy, oszczędność może być większa, niż się początkowo wydawało.

Kiedy sprawdzi się instalacja fotowoltaiczna 3 kW?

Fotowoltaika 3 kW dostępna w naszej ofercie, to produkt przede wszystkim dla osób prywatnych, które chcą wytwarzać prąd na własny użytek. Instalacja o takiej mocy będzie więc idealnym wyborem dla wszystkich, którzy chcą wyposażyć swoje gospodarstwo domowe w możliwość samodzielnego wytwarzania energii. Warto mieć świadomość, że w przypadku dużych rodzin, mających relatywnie duże zapotrzebowanie na prąd, ilość energii produkowanej przez zestaw fotowoltaiczny 3 kW może okazać się niewystarczająca. Zachęcamy do sprawdzenia, ile energii potrzebuje Twoje gospodarstwo i skonsultowanie się z naszym pracownikiem. Dzięki temu będziesz w stanie ustalić, czy moc 3 kW będzie wystarczająca, czy też powinieneś zdecydować się na inny produkt z naszej oferty. Nadal nie wiesz, czy instalacja fotowoltaiczna 3 kW to dobry wybór? Nie martw się, na początku naszej współpracy przeprowadzimy audyt, który pozwoli nam określić Twoje potrzeby i wybrać najlepszy zestaw fotowoltaiczny.

Fotowoltaika 3 kW- co jeszcze warto wiedzieć?

Zestaw fotowoltaiczny 3 kW składa się zazwyczaj z 9 lub 10 paneli, które zajmują powierzchnię około 17 m2. Oznacza to, że na większości dachów można zamontować taką instalację. Jeśli chodzi o cenę, zapraszamy do kontaktu, ponieważ do każdego zlecenia podchodzimy indywidualnie. Dodatkowo, decydując się na panele słoneczne, możesz liczyć na różne ulgi i zwroty. Nasi pracownicy chętnie podpowiedzą, z jakich programów warto skorzystać, aby obniżyć koszty związane z inwestycją w fotowoltaikę. Wśród czynników decydujących o finalnej cenie Twojego zakupu i montażu, znajdują się m.in.: rodzaj wybranych przez Ciebie paneli oraz wszystkie trudności związane z montowaniem paneli. Do takich trudności może zaliczać się np. nietypowy dach z dużą liczbą okien i jaskółkami. Zachęcamy do zapoznania się z naszą ofertą i zainwestowania w zestaw fotowoltaiczny 3 kW.

Dopłaty do systemów fotowoltaicznych

Mój Prąd” – program dofinansowania mikroinstalacji fotowoltaicznych.
Od 13 stycznia do 18 grudnia 2020 roku trwa II nabór wniosków (lub do wyczerpania alokacji środków). Jak uzyskać dofinansowanie?

 • Zakup z montażem mikroinstalację fotowoltaiczną
 • Poczekaj na instalację przez zakład energetyczny licznika dwukierunkowego. Ważne! instalacja nie może być przyłączona przed 23.07.2019 r.
 • Podpisz umowę kompleksową z dystrybutorem energii o przyłączeniu mikroinstalacji do sieci elektrycznej.
 • Złóż wniosek w II naborze od 13.01.2020 r. do 18.12.2020
 • Odbierz dopłatę w wysokości do 50% wartości inwestycji – maksymalnie 5 000 zł.

Ulga termomodernizacyjna – koszty inwestycji, które nie zostały pokryte wsparciem możesz odliczyć od podstawy opodatkowania.

 • Maksymalna kwota jaką możesz odliczyć od dochodu to 53 tys. zł
 • Koszty poniesione na fotowoltaikę można rozliczać przez kolejnych 6 lat
 • Ulga przysługuje podatnikom rozliczającym PIT wg skali podatkowej, stawki liniowej lub ryczałtu ewidencjonowanego

Pomagamy uzyskać dofinansowanie

Solar Progress Solutions to kompleksowa obsługa całej inwestycji fotowoltaicznej

Ostatnie realizacje

Instalacja fotowoltaiczna w miejscowości Popielarnia

Wraz z naszym partnerem – hurtownią elektryczną Nowa Elektro wybudowaliśmy nową instalację fotowoltaiczną na...

więcej...
Instalacja fotowoltaiczna w Bytomiu

Wykonaliśmy instalację o mocy 49,78 kWp na dachu budynku w Bytomiu. Potrzebne...

więcej...
Instalacja fotowoltaiczna w miejscowości Gertrudów

Wraz z naszym partnerem – hurtownią elektryczną Nowa Elektro wybudowaliśmy nową instalację fotowoltaiczną...

więcej...

We współpracy z hurtownią elektryczną Nowa Elektro wybudowaliśmy nową instalację fotowoltaiczną na dachu domu...

więcej...