Fotowoltaika – województwo warmińsko-mazurskie

Chcesz zainwestować w fotowoltaikę, ale nie wiesz, z kim rozpocząć współpracę? Potrzebujesz doradztwa, wsparcia technicznego i rzetelnego, profesjonalnego zespołu montażowego? Jesteś w odpowiednim miejscu. SOLAR PROGRESS SOLUTIONS ma wieloletnie doświadczenie w prowadzeniu projektów dla klientów indywidualnych, rolników i przedsiębiorców. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oferty!

Dlaczego fotowoltaika w warmińsko-mazurskiem jest dobrym pomysłem?

Północna część Polski bardzo dobrze nadaje się do montażu modułów fotowoltaicznych na własny użytek. Dlaczego? Główną rolę odgrywa roczny poziom nasłonecznienia, który oscyluje w granicach 1050-1150 kWh/m2. Ma to bezpośredni wpływ na wydajność modułów i uzysk energetyczny. Jest zbliżony do uwarunkowań panujących w Niemczech, gdzie energia elektryczna z instalacji PV jest od lat powszechnie wykorzystywana. Niemniej istotna jest temperatura powietrza w tej części Polski. Od dawna wiadomo, że instalacje fotowoltaiczne nie generują największych zysków w krajach o bardzo wysokich średnich temperaturach rocznych. Dlatego środki zainwestowane w panele fotowoltaiczne szybciej zwracają się w naszym kraju.

Jak montuje się fotowoltaikę w warmińsko-mazurskiem?

SOLAR PROGRESS SOLUTIONS na pierwszym miejscu stawia zadowolenie klienta, dlatego indywidualnie dobieramy rozwiązania. Fotowoltaikę w warmińsko-mazurskim wykonujemy zgodnie z praktyką elektrotechnologiczną. Do 3 podstawowych sposobów implementacji modułów fotowoltaicznych zaliczają się instalacje:
  • naziemne,
  • nadachowe,
  • fasadowe.
Województwo warmińsko-mazurskie sprzyja instalacji paneli w instalacjach naziemnych dzięki większej dostępności przestrzeni gruntowej. Takie inwestycje mają wiele zalet, ponieważ dowolnie można ustawić kierunek poszczególnych modułów. Aby uzyskać jak największe zyski energetyczne, panele słoneczne powinny być ustawione pod kątem 30o od poziomu gruntu i pod kątem 0o w kierunku południowym. Takie ich ustawienie na ziemi pozwala na perfekcyjne umiejscowienie konstrukcji nośnej i jeszcze większe zyski energetyczne. Montaż instalacji PV wykonujemy też na połaciach dachowych. Można ją zaplanować w formie zintegrowanej z pokryciem dachowym lub umieścić konstrukcję nośną na wykończonym już dachu. Ogromną zaletą tego rozwiązania jest to, że panele fotowoltaiczne nie zabierają miejsca wokół domu lub budynków użytkowych.

Co zyskujesz dzięki fotowoltaice?

Projekt instalacji fotowoltaicznej przynosi Inwestorom wiele korzyści. Przyłączając prywatną elektrownię do sieci energoelektrycznej korzystasz z uprawnień prosumenta. Pozwalają na oddawanie do zakładu energetycznego nadmiaru wyprodukowanej energii i odbieraniu jej 80 % w momencie niedoboru. Dzięki temu przy odpowiedniej mocy instalacji fotowoltaicznej możesz obniżyć rachunki za prąd! Specjaliści z SOLAR PROGRESS SOLUTIONS są w stanie zapewnić Ci odpowiednie wsparcie na każdym etapie inwestycji. Umów się na darmową konsultację i sprawdź, ile możesz zyskać dzięki prywatnej elektrowni słonecznej. Zadzwoń!


Na rynku od 2015 roku

Dobieramy i montujemy systemy fotowoltaiczne oparte na najnowszych panelach monokrystalicznych.

  • Do 25 lat gwarancji
  • Pomoc we wszystkich formalnościach
  • Kompleksowa obsługa
  • Serwis 24/7
Panele fotowoltaiczne na dachu

Pomagamy uzyskać dofinansowanie

Solar Progress Solutions to kompleksowa obsługa całej inwestycji fotowoltaicznej

Ostatnie realizacje

Instalacja fotowoltaiczna w miejscowości Popielarnia

Wraz z naszym partnerem – hurtownią elektryczną Nowa Elektro wybudowaliśmy nową instalację fotowoltaiczną na...

więcej...
Instalacja fotowoltaiczna w Bytomiu

Wykonaliśmy instalację o mocy 49,78 kWp na dachu budynku w Bytomiu. Potrzebne...

więcej...
Instalacja fotowoltaiczna w miejscowości Gertrudów

Wraz z naszym partnerem – hurtownią elektryczną Nowa Elektro wybudowaliśmy nową instalację fotowoltaiczną...

więcej...

We współpracy z hurtownią elektryczną Nowa Elektro wybudowaliśmy nową instalację fotowoltaiczną na dachu domu...

więcej...