Fotowoltaika – Toruń

Panele fotowoltaiczne Toruń to oferta dla wszystkich mieszkańcom miasta słynącego z pysznych pierników. Fotowoltaika Toruń to również świetne rozwiązanie dla wszystkich inwestorów i przedsiębiorców korzystających z budynków na terenie Torunia. Zachęcamy do zapoznania się z najważniejszymi informacjami na temat paneli fotowoltaicznych. Montaż instalacji może przynieść wiele korzyści zarówno Klientom indywidualnym, jak i korporacyjnym.

Fotowoltaika Toruń – sposób, aby zatroszczyć się o środowisko

Panele fotowoltaiczne są jednym z najpopularniejszych sposobów na wykorzystanie energii odnawialnej. Korzystając z instalacji fotowoltaicznej można przerobić swój dom lub firmę na prywatną elektrownię słoneczną, rezygnując przynajmniej częściowo z korzystania z usług elektrowni. Alternatywne źródło energii jakim jest słońce, pozwala zmniejszyć zapotrzebowanie na energię z tradycyjnych źródeł, takich jak np. paliwa kopalne. To ważne w czasach, gdy globalne ocieplenie nie jest już czarną wizją przyszłości, lecz teraźniejszością.

Indywidualny projekt instalacji fotowoltaicznej

Każdy dom, gospodarstwo rolne lub też firma, mają inne zapotrzebowanie energetyczne. Odmienna jest również przestrzeń, na której można zamontować panele słoneczne. Dlatego też, aby nasi klienci byli jak najbardziej zadowoleni, do każdej realizacji podchodzimy w sposób indywidualny. W mieście Toruń jesteśmy w stanie zaprojektować instalacje fotowoltaiczne dedykowane zarówno klientom indywidualnym, jak i przedsiębiorcom. Zanim przystąpimy do realizacji konkretnego projektu instalacji, bardzo chętnie rozwiejemy wszystkie wątpliwości dotyczące np. kosztorysu, sposobu finansowania, możliwości związanych z wzięciem kredytu, czy też żywotności oferowanych przez nas paneli słonecznych.

Jak działa fotowoltaika?

Decydując się na instalację fotowoltaiczną, wchodzisz w posiadanie swojej własnej elektrowni słonecznej. Jak to wszystko działa? Otóż w panelach słonecznych umieszczone zostały ogniwa fotowoltaiczne. Kiedy na owe ogniwa padają promienie słoneczne, dochodzi w nich do tzw. efektu fotowoltaicznego. W konsekwencji powstaje prąd stały. Następnie, prąd ten przekazywany jest do falownika, za pomocą specjalnych kabli solarnych, łączących go z panelami słonecznymi. W falowniku prąd stały zamieniany jest na prąd zmienny, którym można bezpiecznie zasilać urządzenia elektryczne. 

Dwa źródła energii – panele i elektrownia

W przypadku korzystania z instalacji fotowoltaicznych może się zdarzyć, że ze względu na bardzo dobre warunki atmosferyczne wyprodukowana zostanie nadwyżka prądu. Nadwyżka ta przekazywana jest do sieci elektroenergetycznej za pomocą specjalnego, dwukierunkowego licznika. Licznik taki najczęściej dostarczany jest przez zakład energetyczny. Natomiast w sytuacji odwrotnej, kiedy zapotrzebowanie na prąd jest większe, niż instalacja fotowoltaiczna jest w stanie dostarczyć, to niedobór zostaje uzupełniony z sieci energetycznej. Zatem instalacja modułów niekoniecznie wiąże się z całkowitą rezygnacją z usług elektrowni.


Na rynku od 2015 roku

Dobieramy i montujemy systemy fotowoltaiczne oparte na najnowszych panelach monokrystalicznych.

  • Do 25 lat gwarancji
  • Pomoc we wszystkich formalnościach
  • Kompleksowa obsługa
  • Serwis 24/7
Panele fotowoltaiczne na dachu

Pomagamy uzyskać dofinansowanie

Solar Progress Solutions to kompleksowa obsługa całej inwestycji fotowoltaicznej

Ostatnie realizacje

Instalacja fotowoltaiczna w miejscowości Popielarnia

Wraz z naszym partnerem – hurtownią elektryczną Nowa Elektro wybudowaliśmy nową instalację fotowoltaiczną na...

więcej...
Instalacja fotowoltaiczna w Bytomiu

Wykonaliśmy instalację o mocy 49,78 kWp na dachu budynku w Bytomiu. Potrzebne...

więcej...
Instalacja fotowoltaiczna w miejscowości Gertrudów

Wraz z naszym partnerem – hurtownią elektryczną Nowa Elektro wybudowaliśmy nową instalację fotowoltaiczną...

więcej...

We współpracy z hurtownią elektryczną Nowa Elektro wybudowaliśmy nową instalację fotowoltaiczną na dachu domu...

więcej...