Fotowoltaika – opolskie

Fotowoltaika opolskie to sposób na wykorzystanie energii odnawialnej. Popularność paneli fotowoltaicznych na terenie tego województwa jest ponadprzeciętnie wysoka. Naszą ofertę kierujemy do instytucji publicznych, przedsiębiorstw oraz klientów indywidualnych. Panele fotowoltaiczne opolskie, jak i w każdym innym województwie, to doskonały sposób na ograniczenie zużycia paliw kopalnych, a co za tym idzie – ochronę środowiska.  

Fotowoltaika opolskie – dlaczego warto?

Fotowoltaika cieszy się ostatnio coraz większym zainteresowaniem. Nic w tym dziwnego, ponieważ oferowane przez nas instalacje fotowoltaiczne to doskonały sposób na zadbanie o środowisko, przy jednoczesnym zredukowaniu kosztów związanych z opłatami za energię elektryczną. Co istotne – dobrze dobrane panele słoneczne potrafią znacząco obniżyć wydatki na energię elektryczną! Korzystając z instalacji fotowoltaicznych, robimy krok ku temu, aby odejść od tradycyjnych źródeł energii w postaci paliw kopalnych. A co za tym idzie – poprawić jakość powietrza i zmniejszyć problem związany z globalnym ociepleniem.

Panele fotowoltaiczne i falownik – kluczowe elementy Twojej elektrowni słonecznej

Montaż instalacji fotowoltaicznej przemieni Twój dom, firmę lub działkę w prywatną elektrownię słoneczną. Dzięki temu będziesz w stanie samodzielnie (lub prawie samodzielnie) pokrywać swoje zapotrzebowanie na energię elektryczną. Ogniwa fotowoltaiczne będące częścią paneli słonecznych odpowiadają za przeprowadzania tzw. efektu fotowoltaicznego. Kiedy promienie słoneczne padają na panele, w ogniwach zachodzi owy efekt, czego konsekwencją jest powstanie prądu stałego. Prąd stały, za pomocą kabli solarnych, transportowany jest do falownika. Falownik to urządzenie pozwalające na przemianę prądu stałego w prąd przemienny. Ten ostatni dostarczany jest do gniazdek i służy do zasilania dowolnych urządzeń elektrycznych. Województwo opolskie to jeden z obszarów, na których realizujemy projekty zarówno dla Klientów prywatnych, jak i przedsiębiorców oraz instytucji publicznych. Jesteśmy w stanie dostosować ofertę do każdego Klienta, bez względu na jego potrzeby.

Fotowoltaika opolskie – korzystaj z dwóch źródeł energii

Decydując się na instalację fotowoltaiczną należy mieć świadomość, że jej efektywność w pewnej mierze zależy od warunków atmosferycznych. W praktyce oznacza to, że pomimo montażu instalacji, czasami może zajść konieczność skorzystania z usług elektrowni. Na szczęście nie stanowi to żadnego problemu! Jak wygląda korzystanie z dwóch źródeł energii, kiedy główne źródło pochodzi z oferowanej przez nas instalacji fotowoltaicznej? Zacznijmy od tego, że energia pochodząca z instalacji zawsze jest wykorzystywana jako pierwsza. Jeśli instalacja pozwala na wyprodukowanie nadwyżki, to jest ona przekazywana do sieci elektroenergetycznej za pomocą specjalnego licznika, dostarczanego przez zakład energetyczny. Natomiast w przypadku, w którym wytworzona energia nie wystarcza, niedobór jest uzupełniany z sieci energetycznej.


Na rynku od 2015 roku

Dobieramy i montujemy systemy fotowoltaiczne oparte na najnowszych panelach monokrystalicznych.

  • Do 25 lat gwarancji
  • Pomoc we wszystkich formalnościach
  • Kompleksowa obsługa
  • Serwis 24/7
Panele fotowoltaiczne na dachu

Pomagamy uzyskać dofinansowanie

Solar Progress Solutions to kompleksowa obsługa całej inwestycji fotowoltaicznej

Ostatnie realizacje

Instalacja fotowoltaiczna w miejscowości Popielarnia

Wraz z naszym partnerem – hurtownią elektryczną Nowa Elektro wybudowaliśmy nową instalację fotowoltaiczną na...

więcej...
Instalacja fotowoltaiczna w Bytomiu

Wykonaliśmy instalację o mocy 49,78 kWp na dachu budynku w Bytomiu. Potrzebne...

więcej...
Instalacja fotowoltaiczna w miejscowości Gertrudów

Wraz z naszym partnerem – hurtownią elektryczną Nowa Elektro wybudowaliśmy nową instalację fotowoltaiczną...

więcej...

We współpracy z hurtownią elektryczną Nowa Elektro wybudowaliśmy nową instalację fotowoltaiczną na dachu domu...

więcej...