Fotowoltaika 10 KW

Na rynku od 2015 rok

Dobieramy i montujemy systemy fotowoltaiczne oparte na najnowszych panelach monokrystalicznych.

 • Do 25 lat gwarancji
 • Pomoc we wszystkich formalnościach
 • Kompleksowa obsługa
 • Fotowoltaika pod klucz
Fotowoltaika dla biznesu - panele słoneczne na dachu przedsiębiorstwa

Fotowoltaika 10 kW – co warto o niej wiedzieć?

Fotowoltaika cieszy się niesłabnącą popularnością. Cały czas rośnie poziom wiedzy klientów nt. korzystania z odnawialnych źródeł energii. Jednak to nie wszystko. Instalacje fotowoltaiczne pozwalają również zaoszczędzić. Na początku wymagają większej inwestycji, jednak później generowanie prądu ze słońca jest darmowe. Dlatego świadomi konsumenci coraz częściej decydują się na to rozwiązanie, dzięki któremu dodatkowo oszczędzają wysokie kwoty. W ofercie naszej firmy znajdują się produkty do instalacji fotowoltaicznej. Wśród nich znalazł się m.in. zestaw fotowoltaiczny 10 kW. Czym charakteryzują się instalacje o takiej mocy i dla kogo będą one dobrym wyborem? Wyjaśniamy!

Fotowoltaika 10 kW- dla kogo jest idealnym rozwiązaniem?

W naszej ofercie znajdą Państwo instalacje o różnej mocy. Wśród nich znajduje się również instalacja fotowoltaiczna 10 kW. Tego typu produkty zazwyczaj nie są wybierane przez osoby szukające fotowoltaiki do standardowego gospodarstwa domowego. Największą część naszych klientów decydujących się na wybranie instalacji o mocy 10 kW stanowią osoby prowadzące gospodarstwa rolne, spółdzielnie lub mające pod opieką jednostki samorządu, a co za tym idzie, potrzebujące większej ilości energii. Rzecz w tym, że zestaw fotowoltaiczny 10 kW daje możliwość produkcji takiej ilości energii, która przekracza potrzeby dużego gospodarstwa domowego.

Ile miejsca potrzebuje instalacja fotowoltaiczna 10 kW?

Decydując się na korzystanie z paneli słonecznych, trzeba mieć świadomość, że aby zamontować zestaw fotowoltaiczny 10 kW trzeba określonej przestrzeni. Instalacje zazwyczaj montuje się na dachu lub na ziemi, jeżeli klient dysponuje np. działką o dużej powierzchni. Nasza firma stara się wychodzić naprzeciw oczekiwaniom i tworzyć projekty, które sprostają potrzebom konsumentów. Jednak należy mieć na uwadze, że nie każdy dach sprzyja montowaniu na nim paneli fotowoltaicznych. Nie zawsze też jego powierzchnia umożliwia montaż odpowiedniej liczby modułów solarnych, ale na to również mamy rozwiązanie.

Jeżeli dach jest płaski i stosunkowo duży albo nieskomplikowany i bez zacienionych miejsc (cień może być rzucany np. przez komin) to montaż fotowoltaiki nie będzie problematyczny. Komplikacje mogą pojawić się w momencie, w którym klient chce zamontować panele na dachu o niestandardowym, skomplikowanym układzie, zawierającym np. okna, komin, czy jaskółki. Na szczęście, nasze ogromne doświadczenie pozwala na dostosowywać instalacje do potrzeb naszych klientów. Choć ze względów technicznych nie każdy projekt da się zrealizować, staramy się proponować rozwiązania, które będą satysfakcjonujące dla klientów. Alternatywą dla dachu jest montaż paneli na gruncie. Na pytanie, ile miejsca zajmuje instalacja fotowoltaiczna 10 kW, nie da się udzielić jednoznacznej odpowiedzi. Wszystko bowiem zależy od rodzaju wybranych paneli. Można jednak przyjąć, że powierzchnia takiej fotowoltaiki będzie się wahać od 50 do 60 m2. Są to dane szacunkowe, które pozwalają się zorientować, jak duża powierzchnia jest potrzebna. Jeśli potrzebujesz precyzyjnych informacji, skontaktuj się z naszym pracownikiem, który odpowie na wszystkie Twoje pytania.

Zestaw fotowoltaiczny 10 kW- czy się opłaca?

Montując panele fotowoltaiczne, warto mieć świadomość, że to inwestycja. Nie tylko w środowisko i dbanie o planetę, ale również finansowa. Decydując się na instalację do 10 kW, możesz liczyć na upusty, w wysokości nawet 80% oddanej energii. Mocniejsze instalacje, czyli takie, które mieszczą się w przedziale 10-50 kW, pozwalają na odebranie z sieci 70% energii. Decydując się na panele, pamiętajmy o tym, że instalacja fotowoltaiczna 10 kW lub też o dowolnej innej mocy, będzie jednorazowym wydatkiem, który szybko się zwróci.

Cena i wydajność – fotowoltaika 10 kW

Zestaw fotowoltaiczny 10 kW jest w stanie wyprodukować mniej więcej 10 MWh/rok. Jeżeli chodzi o koszt zakupu i montażu takiego zestawu, ceny będą różne, w zależności od konkretnego przypadku. Dlatego gorąco zachęcamy do zapoznania się z naszą ofertą i kontaktu z naszymi pracownikami, którzy odpowiedzą na wszystkie pytania, rozwieją wątpliwości dotyczące ceny, potrzebnej powierzchni, czy też systemu upustów.

Dopłaty do systemów fotowoltaicznych

Program “Mój Prąd” program dofinansowania mikroinstalacji fotowoltaicznych.
Od 13 stycznia do 18 grudnia 2020 roku trwa II nabór wniosków (lub do wyczerpania alokacji środków). Jak uzyskać dofinansowanie?

 • Kup i zamontuj mikroinstalację fotowoltaiczną
 • Poczekaj na instalację przez zakład energetyczny licznika dwukierunkowego. Ważne! instalacja nie może być przyłączona przed 23.07.2019 r.
 • Podpisz umowę dwustronną z dystrybutorem energii o przyłączeniu mikroinstalacji do sieci elektrycznej.
 • Złóż wniosek w II naborze od 13.01.2020 r. do 18.12.2020
 • Odbierz dopłatę w wysokości do 50% wartości inwestycji – maksymalnie 5 000 zł.

Ulga termomodernizacyjna – koszty inwestycji, które nie zostały pokryte wsparciem możesz odliczyć od podatku.

 

 • Maksymalna kwota jaką możesz odliczyć od podatku to 53 tys. zł
 • Dzięki ustawie możesz odliczyć koszty poniesione na fotowoltaikę przez kolejnych 6 lat, gdy rozliczamy się według skali podatkowej (przy stawce 18% i 32%), jak i według podatku liniowego lub ryczałtu.

Pomagamy uzyskać dofinansowanie

Solar Progress Solutions to kompleksowa obsługa całej inwestycji fotowoltaicznej

Ostatnie realizacje

Instalacja fotowoltaiczna w miejscowości Popielarnia

Wraz z naszym partnerem – hurtownią elektryczną Nowa Elektro wybudowaliśmy nową instalację fotowoltaiczną na...

więcej...
Instalacja fotowoltaiczna w Bytomiu

Wykonaliśmy instalację o mocy 49,78 kWp na dachu budynku w Bytomiu. Potrzebne...

więcej...
Instalacja fotowoltaiczna w miejscowości Gertrudów

Wraz z naszym partnerem – hurtownią elektryczną Nowa Elektro wybudowaliśmy nową instalację fotowoltaiczną...

więcej...

We współpracy z hurtownią elektryczną Nowa Elektro wybudowaliśmy nową instalację fotowoltaiczną na dachu domu...

więcej...