Fotowoltaika – Białystok

Czy można uniezależnić się od sieciowych dostawców energii? Oczywiście, że tak! Rozwiązaniem problemu rosnących cen energii elektrycznej jest fotowoltaika. Bydgoszcz to jedno z wielu polskich miast, w których Solar Progress montuje nowoczesne panele fotowoltaiczne.

Bydgoszcz jest miejscem, gdzie mieszkasz, prowadzisz działalność rolniczą lub gospodarczą? Doskonale się składa! Obsługujemy klientów z Bydgoszczy i okolic, oferując kompleksową obsługę obejmującą nie tylko montaż instalacji fotowoltaicznej, ale też audyt, projekt czy dopełnienie wszelkich formalności.

Panele słoneczne dla domu

W Solar Progress stawiamy na to, co daje nam natura – darmową energię słoneczną, którą możesz pozyskiwać za pomocą instalacji fotowoltaicznej. Osoby prywatne mogą skorzystać z atrakcyjnych programów rządowych – ulgi termomodernizacyjnej i dotacji na panele fotowoltaiczne. Dofinansowania przeznaczone są dla właścicieli i współwłaścicieli jednorodzinnych budynków mieszkalnych lub lokali mieszkalnych z wyodrębnioną księgą wieczystą. Panele słoneczne montowane na budynku magazynują pozyskaną energię, dlatego dzięki instalacji paneli możesz zasilać sprzęty, podgrzewać wodę i ogrzewać dom przez cały rok – również podczas mniej słonecznych miesięcy!

Fotowoltaika dla firm

Jeśli Bydgoszcz jest miastem, w którym prowadzisz biznes, sprawdź naszą ofertę na projekt instalacji fotowoltaicznej dla firm. Montaż paneli słonecznych na dachu budynku firmowego lub biurowca to krok w stronę nowoczesności, oszczędności i tworzenia wizerunku ekologicznej marki. Firmy, które decydują się na montaż instalacji fotowoltaicznych, mogą korzystać z dotacji i ulgi termomodernizacyjnej, a także generować dodatkowy przychód poprzez odprzedawanie produkowanej energii. Fotowoltaika podnosi również wartość samej nieruchomości, co jest dodatkową zaletą montażu instalacji na budynku firmy.

Panele fotowoltaiczne dla rolnictwa

Prowadząc działalność rolniczą, możesz zamówić projekt instalacji w Solar Progress. Realizujemy zamówienia na instalacje fotowoltaiczne dla rolnictwa – montujemy panele na nieużytkach, budynkach mieszkalnych i gospodarczych. Zaletą montażu paneli fotowoltaicznych przez rolnika lub hodowcę jest możliwość korzystania z 25% ulgi inwestycyjnej nawet przez 15 lat. Ta forma pozyskiwania energii jest również doskonałą wizytówką ekologicznego biznesu.

Panele słoneczne z Solar Progress – dlaczego warto?

Fotowoltaika dla osób zamieszkujących Bydgoszcz i okolice to kompleksowa usługa, która obejmuje m.in.:

 • audyt fotowoltaiczny,
 • wycenę inwestycji,
 • projekt instalacji PV,
 • dobór komponentów,
 • dokumentację techniczną,
 • montaż paneli słonecznych,
 • zgłoszenie mikroinstalacji do operatora sieci elektroenergetycznej,
 • serwis instalacji i urządzeń,
 • pomoc w dopełnieniu formalności, takich jak uruchomienie kredytu czy wnioskowanie o dotację,
 • do 25 lat gwarancji na sprawność modułów fotowoltaicznych.

Wykonujemy kompleksowe realizacje pod klucz. Decydując się na instalację fotowoltaiczną, uniezależniasz się od dostawców energii, produkujesz darmowy prąd na własny użytek, stosujesz rozwiązanie przyjazne środowisku i redukujesz emisję CO2 do atmosfery.

Czekamy z niecierpliwością, by podłączyć Cię do Słońca! 🙂

Duże nasłonecznienie w Białymstoku

Białystok to miasto wojewódzkie, leżące w północno-wschodniej części Polski. Jako największe miasto w regionie, pełni funkcję stolicy Podlasia oraz najważniejszego ośrodka gospodarczego, biznesowego, kulturalnego i sportowego. Obecnie w Białymstoku mieszka niemal 300 tys. osób. Miejscowość jest na etapie dynamicznego rozwoju. Duży nacisk kładzie się tutaj na ochronę środowiska, inwestując w odnawialne źródła energii. Tym samym fotowoltaika jest w Białymstoku bardzo popularna.

Nasłonecznienie w północno-wschodniej Polsce jest stosunkowo słabe. Wynika to z szerokości geograficznej, na jakiej znajduje się ten region. Jednak Białystok i najbliższa okolica wyróżniają się pod tym względem. Ze względu na nizinne ukształtowanie terenu nasłonecznienie w stolicy województwa podlaskiego jest stosunkowo duże. Nie bez znaczenia jest również bardzo niewielkie zanieczyszczenie powietrza. Dzięki czystości powietrza do Białegostoku docierają duże ilości promieni słonecznych. Innymi słowy, nasłonecznienie jest całkiem spore, przez co inwestycja w fotowoltaikę jest w Białymstoku bardzo opłacalna.

Na rynku od 2015 roku

Dobieramy i montujemy systemy fotowoltaiczne oparte na najnowszych panelach monokrystalicznych.

 • Do 25 lat gwarancji
 • Pomoc we wszystkich formalnościach
 • Kompleksowa obsługa
 • Serwis 24/7
Panele fotowoltaiczne na dachu

Pomagamy uzyskać dofinansowanie

Solar Progress Solutions to kompleksowa obsługa całej inwestycji fotowoltaicznej

Ostatnie realizacje

Instalacja fotowoltaiczna w miejscowości Popielarnia

Wraz z naszym partnerem – hurtownią elektryczną Nowa Elektro wybudowaliśmy nową instalację fotowoltaiczną na...

więcej...
Instalacja fotowoltaiczna w Bytomiu

Wykonaliśmy instalację o mocy 49,78 kWp na dachu budynku w Bytomiu. Potrzebne...

więcej...
Instalacja fotowoltaiczna w miejscowości Gertrudów

Wraz z naszym partnerem – hurtownią elektryczną Nowa Elektro wybudowaliśmy nową instalację fotowoltaiczną...

więcej...

We współpracy z hurtownią elektryczną Nowa Elektro wybudowaliśmy nową instalację fotowoltaiczną na dachu domu...

więcej...