Fotowolatika 10kw

Ile kosztuje fotowoltaika 10 kW?

Niewątpliwie dla każdego, kto rozważa inwestycję w fotowoltaikę, koszt jest istotną kwestią. Z poniższego artykułu dowiesz się, ile kosztuje fotowoltaika 10 kW, czyli rozwiązanie dla podmiotów o relatywnie wysokim zapotrzebowaniu energetycznym. Okazuje się jednak, że obecnie instalacje o takiej mocy pojawiają się w wielu gospodarstwach domowych. Sprawdź, czy jest to propozycja również dla Ciebie. Wyjaśniamy, ile energii produkuje system o takiej mocy i w jakich sytuacjach warto się na niego zdecydować. Przyjrzymy się również kosztom i możliwościom ich maksymalnego ograniczenia.

Ile kosztuje fotowoltaika 10 kW – poznaj realny koszt

Zakup komponentów i montaż fotowoltaiki o mocy 10 kW to koszt od 49 000 do 65 000 zł. Dotyczy to wersji podstawowej, a wskazany koszt zawiera:

  • panele fotowoltaiczne,
  • inwerter,
  • pełne okablowanie,
  • podstawowe zabezpieczenia,
  • konstrukcja wsporcza,
  • montaż.

Jeśli zdecydujesz się również na magazyn energii, będziesz musiał zapłacić dodatkowe 30 000–35 000 zł. Niemniej jest to wydatek, który istotnie skraca czas oczekiwania na zwrot z inwestycji. Ponadto obecnie koszt fotowoltaiki 10 kW można znacząco obniżyć dzięki dofinansowaniom. Program „Mój Prąd” oferuje do 7000 zł dotacji na instalację solarną i aż do 16 000 zł na magazyn energii. Pamiętaj, że nasza firma wspiera swoich Klientów na wszystkich etapach ubiegania się o wszelkie dostępne dofinansowania. Podpowiemy, które opcje są dla Ciebie najkorzystniejsze, a następnie zajmiemy się formalnościami. Nasza oferta obejmuje równeż całkowicie bezpłatną wycenę instalacji fotowoltaicznej. Skontaktuj się z nami już dzisiaj.

Fotowoltaika 10 kW – kiedy to dobry wybór?

Jeszcze niedawno wydawało się, że fotowoltaika 10 kW to propozycja wyłącznie dla firm o dużym zapotrzebowaniu energetycznym. Jednak średnia moc domowej instalacji w Polsce w ostatnim czasie istotnie wzrosła. W 2022 roku wynosiła już 9,68 kW. Jeśli Twoje gospodarstwo domowe zamieszkują 2 lub 3 pokolenia, masz ogrzewanie na prąd, a do tego korzystasz z samochodu elektrycznego, moc 10 kW może okazać się doskonałym rozwiązaniem dla Ciebie. Przeciętnie instalacja o mocy 10 kWp produkuje w ciągu roku od 9000 do 10000 kWh energii elektrycznej. Jeśli rocznie zużywasz do 8000–8500 kWp, moduły o łącznej mocy 10 kWp w pełni pokryją Twoje zapotrzebowanie energetyczne. Aby stworzyć taką instalację, będziesz potrzebował od 20 do 40 paneli. Ostateczna liczba zależy rzecz jasna od mocy pojedynczego panelu. Przykładowo 10 kWh to ilość energii wystarczająca na 10 cykli pralki bądź zmywarki, 6 godzin suszenia ubrań i aż do 90 godzin oglądania telewizji. Zastanów się, czy właśnie w takim zakresie mieści się Twoje zapotrzebowanie energetyczne. Jeśli trudno jest Ci to określić samodzielnie, nie wahaj się z nami skontaktować – odpowiemy na wszystkie Twoje pytania i znajdziemy właściwe rozwiązania.