Instalacja fotowoltaiczna w Kiszewach

Ile kosztuje fotowoltaika 8 kW?

Decyzja o montażu instalacji fotowoltaicznej wymaga wzięcia pod uwagę wielu istotnych kwestii. Podstawową jest wybór całkowitej mocy montowanych modułów. Obecnie dużą popularnością cieszy się fotowoltaika 8 kW, produkująca około 8000 kWh energii w ciągu roku. Taka moc okazuje się optymalnym wyborem dla wielu przedsiębiorców, jednak właściciele gospodarstw domowych również stawiają na coraz mocniejsze instalacje, gdyż pozwala im to uzyskać całkowitą niezależność energetyczną. Instalacje o mocy 8 kW polecamy też użytkownikom samochodów elektrycznych, którzy chcą je ładować na własnym podwórku. To rozwiązanie będzie doskonałe również dla gospodarstw domowych zamieszkałych przez kilka pokoleń oraz dla złożonych z kilku mieszkań bloków wielorodzinnych. W poniższym artykule wyjaśniamy, ile kosztuje fotowoltaika 8 kW. Podpowiadamy również, jak zmniejszyć koszty i zwiększyć korzyści inwestycji w fotowoltaikę.

Ile kosztuje fotowoltaika 8 kW – wyliczenia

Wybierając fotowoltaikę 8 kW, musisz liczyć się z kosztem w wysokości 41 000 do 47 000 zł. Wskazany koszt obejmuje:

  • moduły słoneczne,
  • inwerter,
  • okablowanie,
  • elementy zabezpieczeń,
  • system mocujący,
  • montaż.

O tym, ile ostatecznie zapłacisz za komponenty, decydujesz Ty sam. Na rynku jest dostępnych wiele tanich paneli, których jakość może jednak budzić wątpliwości. Podobnie jest z inwerterami i wszystkimi pozostałymi składowymi instalacji fotowoltaicznej. Jeśli zadajesz sobie pytanie, ile kosztuje fotowoltaika 8 kW, musisz pamiętać też o tym, że koszt montażu może znacznie różnić się w poszczególnych sytuacjach. Znaczenie ma m.in. specyfika budynku. Przykładowo skomplikowana konstrukcja dachu wymaga zastosowania specjalnych rozwiązań montażowych. Oznacza to zwykle konieczność zastosowanie większej liczby, często też bardziej zaawansowanych, elementów konstrukcyjnych, a także poświęcenia na montaż większej ilości czasu.

Fotowoltaika 8 kW – najbardziej opłacalne rozwiązanie

Opłacalność inwestycji w fotowoltaikę 8 kW rośnie, jeśli decydujesz się na zakup jakościowych komponentów i solidny montaż. Jeśli zależy Ci na optymalizacji inwestycji, zainwestuj także w magazyn energii. W takim przypadku koszt fotowoltaiki 8 kW będzie wyższy, jednak zwrot nastąpi zdecydowanie szybciej. Co więcej, zyskasz całkowitą niezależność energetyczną. Kluczowe znaczenie mają też dofinansowania, które są obecnie dostępne z wielu źródeł. Zdecydowanie wart uwagi jest program „Mój Prąd”. Pozwala on uzyskać do 7 000 zł dotacji na fotowoltaikę, a dodatkowo do 16 000 zł na magazyn energii. Możesz również skorzystać z ulgi termomodernizacyjnej, która oznacza wysoki zwrot z podatku. Nie wiesz, jak skorzystać z programu dofinansowania? A może chcesz poznać więcej szczegółów na temat tego, ile kosztuje fotowoltaika 8 kW? W każdej z tych sytuacji jesteśmy do Twojej dyspozycji. Skontaktuj się z nami i przedstaw swoje potrzeby, abyśmy wspólnie znaleźli optymalne rozwiązania.