Gdzie składać wnioski o dofinansowanie Mój Prąd?

Trwa już 4. nabór do programu Mój Prąd. Początkowo możliwe było składanie wniosków na kilka sposobów. Jednak już w 2020 roku zdecydowano, że przyjmowane będą jedynie wnioski wysyłane online. Choć zwolennikom tradycyjnej formy wnioskowania może się to wydawać utrudnieniem, w rzeczywistości złożenie wniosku jest teraz prostsze niż kiedykolwiek. Zatem gdzie konkretnie to zrobić?

Wnioski składane online

Obecnie złożenie wniosku jest możliwe jedynie poprzez GWD, czyli generator wniosków o dofinansowanie. To narzędzie stworzone przez Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Umożliwia proste złożenie wniosku po uprzednim zalogowaniu do systemu z wykorzystaniem profilu zaufanego lub e-dowodu. 

Aby złożyć wniosek o dofinansowanie Mój Prąd 4.0, musisz skorzystać z GWD. Niemniej jeśli wcześniej chcesz się dowiedzieć czegoś więcej o programie lub sposobie wypełniania wniosku, możesz dotrzeć do formularza poprzez stronę gov.pl. Portal funkcjonuje od wielu lat, a mObywatel to aplikacja wykorzystywana przez miliony Polaków. Dlatego też wiele osób jest do niej przyzwyczajonych, przez co preferuje właśnie tę drogę dotarcia do wniosku o dotację Mój Prąd. Alternatywę stanowi skorzystanie z linku dostępnego na stronie programu – https://mojprad.gov.pl/zloz-wniosek

Skrzynka mailowa niezbędna do złożenia wniosku

Aby złożyć wniosek o dotację Mój Prąd, musisz skorzystać nie tylko z portalu GWD, ale również ze swojej skrzynki mailowej. Podczas wnioskowania zostaniesz poproszony o podanie adresu mailowego, na który otrzymasz potwierdzenie złożenia wniosku. W późniejszym czasie na ten sam adres otrzymasz informację o zakończeniu rozpatrywania wniosku.

Obawiasz się, że wnioskowanie o dotację z programu Mój Prąd okaże się problematyczne? W takim razie zostaw to fachowcom. Wystarczy, że udzielisz nam pełnomocnitwa, a zajmiemy się złożeniem wniosku w Twoim imieniu. Rozwiążemy za Ciebie również wszystkie inne sprawy związane z formalnościami dotyczącymi fotowoltaiki i jej dotacji.