Fotowoltaika – września

Chcesz uniezależnić się od zewnętrznych dostawców prądu i oszczędzać na rachunkach? Potrzebujesz fotowoltaiki we Wrześni lub okolicy? Jesteś w świetnym miejscu! SOLAR PROGRESS SOLUTIONS to firma zajmująca się przygotowywaniem projektów i montowaniem prywatnych elektrowni słonecznych na użytek domu, gospodarstwa czy przedsiębiorstwa. Skontaktuj się z nami i znajdź rozwiązanie dla siebie!

Jak oszczędzać na panelach słonecznych we Wrześni?

Sprzedaż do zakładu elektroenergetycznego nadmiaru wyprodukowanej energii, da Ci możliwość obniżenia rachunków za prąd! Pierwszym krokiem  jest obliczenie rocznego zapotrzebowania na energię  i dostosowanie do niego wielkości instalacji fotowoltaicznej. Należy również uwzględnić ilość dostępnego miejsca i dobrać odpowiednio wydajne panele słoneczne. Kluczowe są uprawnienia prosumenckie, o których wspomniano wyżej. Generowana nadwyżka prądu trafia do zewnętrznego dystrybutora, a w nocy i w pochmurne dni  nadwyżkę odbiera się w wysokości 80 %. Za sprawdzanie dokładnego poboru prądu odpowiadają dwa liczniki elektryczne monitorujące zarówno przesyłanie energii do zakładu, jak i jej pobieranie z jego zasobów.

Gdzie możesz zamontować panele słoneczne?

Miejsce na panele fotowoltaiczne możesz wybrać dowolnie, ważniejsze jest spełnienie określonych wymagań związanych z ustawieniem i nasłonecznieniem. Przede wszystkim moduły powinny być zaimplementowane do stelaża z uwzględnieniem wartości kątowej 30o od podłoża i 0o na południe. Wtedy można liczyć, że fotowoltaika będzie pracowała z maksymalną wydajnością. Montując panele fotowoltaiczne należy unikać zacienionych miejsc. Jeśli na dachu są wysokie kominy lub drzewa rzucające cień na połać dachu, na której planujesz instalację fotowoltaiczną, najlepiej zrezygnować z tego pomysłu. W takiej sytuacji lepiej sprawdzą się naziemne konstrukcje, które można zainstalować w dowolnym odsłoniętym miejscu i dopasować do przestrzeni działkowej. Jednak w większości sytuacji klienci są w stanie spełnić te warunki i decydują się na nadachową instalację paneli fotowoltaicznych. Ważny jest również projekt instalacji stworzony  już na pierwszych etapach budowania budynku. Instalacja może stać się  formą przeszklenia, być zaimplementowana w elewacji lub otworach okiennych. Klienci wybierają też możliwość wykonania carportów i wiat fotowoltaicznych do ładowania elektrycznych samochodów lub zasilania oświetlenia na posesji.

Wybierz SOLAR PROGRESS SOLUTIONS

Jeżeli chcesz być zadowolony ze swojej instalacji PV i oszczędzać na rachunkach za prąd, zadzwoń do nas! Zapewnimy Ci bezpłatną konsultację i przygotujemy projekt dopasowany do Twoich potrzeb. Zapraszamy!


Na rynku od 2015 roku

Dobieramy i montujemy systemy fotowoltaiczne oparte na najnowszych panelach monokrystalicznych.

  • Do 25 lat gwarancji
  • Pomoc we wszystkich formalnościach
  • Kompleksowa obsługa
  • Serwis 24/7
Panele fotowoltaiczne na dachu

Pomagamy uzyskać dofinansowanie

Solar Progress Solutions to kompleksowa obsługa całej inwestycji fotowoltaicznej

Ostatnie realizacje

Instalacja fotowoltaiczna w miejscowości Popielarnia

Wraz z naszym partnerem – hurtownią elektryczną Nowa Elektro wybudowaliśmy nową instalację fotowoltaiczną na...

więcej...
Instalacja fotowoltaiczna w Bytomiu

Wykonaliśmy instalację o mocy 49,78 kWp na dachu budynku w Bytomiu. Potrzebne...

więcej...
Instalacja fotowoltaiczna w miejscowości Gertrudów

Wraz z naszym partnerem – hurtownią elektryczną Nowa Elektro wybudowaliśmy nową instalację fotowoltaiczną...

więcej...

We współpracy z hurtownią elektryczną Nowa Elektro wybudowaliśmy nową instalację fotowoltaiczną na dachu domu...

więcej...