Fotowoltaika – Szamotuły

Niezależnie od tego, czy zdecydujesz się na ofertę dla domu, dla biznesu, czy dla rolnictwa, fotowoltaika Szamotuły pozwoli Ci zredukować koszty związane ze zużyciem energii elektrycznej praktycznie do zera! Panele fotowoltaiczne Szamotuły to nie tylko doskonały sposób na obniżenie kosztów, ale również na świadome dbanie o środowisko, poprzez korzystanie z odnawialnego źródła energii. Poznaj naszą ofertę i przekonaj się, dlaczego warto zdecydować się na panele słoneczne.

Jak działają panele fotowoltaiczne?

Twoja elektrownia słoneczna będzie działać w stosunkowo prosty sposób. Panele słoneczne zawierają w sobie ogniwa fotowoltaiczne, które pod wpływem działania promieni słonecznych pozwalają na zajście tzw. efektu fotowoltaicznego. Następstwem zajścia tego efektu jest powstanie prądu stałego. Prąd pochodzący z instalacji fotowoltaicznej, za pomocą specjalnych kabli solarnych, przekazywany jest do falownika. W falowniku prąd stały przekształcany jest w prąd zmienny, który może służyć do zasilania dowolnych urządzeń elektrycznych. Mowa tutaj o standardowym prądzie, wykorzystywanym przez nas na co dzień w domach, mieszkaniach, biurach, czy instytucjach publicznych, a także na działkach i w pomieszczeniach rolniczych.

Panele słoneczne Szamotuły – co warto wiedzieć?

Po zainstalowaniu paneli słonecznych w Szamotułach, fotowoltaika staje się pierwszym źródłem energii. W praktyce oznacza to, że energia wyprodukowana przez instalację fotowoltaiczną zużywana jest jako pierwsza. Dopiero w przypadku niedoboru prądu, dodatkowa energia pozyskiwana jest z sieci energetycznej. Jeżeli natomiast przeprowadzony przez nas montaż instalacji fotowoltaicznej pozwoli Ci uzyskać więcej energii niż potrzebuje Twoje gospodarstwo domowe lub firma, nadwyżka prądu zostanie przekazana do sieci elektroenergetycznej i tam będzie magazynowana. Aż do czasu zwiększenia zaporzebowania. Będzie to możliwe dzięki specjalnemu, dwukierunkowemu licznikowi, który zostanie dostarczony przez zakład energetyczny.

Rozwiązanie dla osób chcących dbać o planetę

Kryzys klimatyczny jest faktem. Globalne ocieplenie negatywnie wpływa na środowisko. Fotowoltaika jest alternatywnym sposobem pozyskiwania energii, który nie ma negatywnego wpływu na planetę. Szamotuły to jedno z miast, w których montujemy instalacje fotowoltaiczne dopasowane dla potrzeb naszych Klientów. Zachęcamy do montażu instalacji zarówno na domach, jak i budynkach firmowych oraz gospodarczych. Pomoże to zredukować koszty związane z korzystaniem z prądu, a jednocześnie zadbać o środowisko poprzez korzystania z odnawialnego źródła energii.


Na rynku od 2015 roku

Dobieramy i montujemy systemy fotowoltaiczne oparte na najnowszych panelach monokrystalicznych.

  • Do 25 lat gwarancji
  • Pomoc we wszystkich formalnościach
  • Kompleksowa obsługa
  • Serwis 24/7
Panele fotowoltaiczne na dachu

Pomagamy uzyskać dofinansowanie

Solar Progress Solutions to kompleksowa obsługa całej inwestycji fotowoltaicznej

Ostatnie realizacje

Instalacja fotowoltaiczna w miejscowości Popielarnia

Wraz z naszym partnerem – hurtownią elektryczną Nowa Elektro wybudowaliśmy nową instalację fotowoltaiczną na...

więcej...
Instalacja fotowoltaiczna w Bytomiu

Wykonaliśmy instalację o mocy 49,78 kWp na dachu budynku w Bytomiu. Potrzebne...

więcej...
Instalacja fotowoltaiczna w miejscowości Gertrudów

Wraz z naszym partnerem – hurtownią elektryczną Nowa Elektro wybudowaliśmy nową instalację fotowoltaiczną...

więcej...

We współpracy z hurtownią elektryczną Nowa Elektro wybudowaliśmy nową instalację fotowoltaiczną na dachu domu...

więcej...