Fotowoltaika – ostrów wielkopolski

Panele fotowoltaiczne Ostrów Wielkopolski to doskonała alternatywa dla paliw kopalnych, wykorzystywanych do produkcji energii. Tradycyjne źródła energii przyczyniają się do ocieplenia klimatu. Dodatkowo ceny prądu pochodzącego z elektrowni rosną z roku na rok. Fotowoltaika Ostrów Wielkopolski pozwala na wykorzystywanie odnawialnej energii, dzięki czemu można zredukować koszty związane z opłacaniem energii elektrycznej niemalże do zera. 

Fotowoltaika Ostrów Wielkopolski – dla przedsiębiorców, klientów indywidualnych i instytucji publicznych

Ostrów Wielkopolski to miasto, w którym realizujemy projekty dla każdej z wyżej wymienionych grup odbiorców. Fotowoltaika to ciekawa alternatywa dla osób, które nie chcą być zależne od usług świadczonych przez elektrownię. Montaż modułów fotowoltaicznych zmienia budynek lub teren, na którym się znajdują, w elektrownię słoneczną. Z takiej elektrowni z powodzeniem mogą korzystać zarówno gospodarstwa domowe jak i firmy oraz inwestycje sektora publicznego. Słowem wszyscy, którzy potrzebują dostępu do energii elektrycznej. Realizujemy wszelkiego rodzaju projekty, od najmniejszych, po wielkopowierzchniowe. Bogate doświadczenie pozwala nam dostosować się do potrzeb każdego Klienta.

Panele fotowoltaiczne – jak wygląda pozyskiwanie energii?

Instalacje fotowoltaiczne zawierają w sobie ogniwa fotowoltaiczne. Pod wpływem działania promieni słonecznych zachodzi tzw. efekt fotowoltaiczny, czego konsekwencją jest powstanie prądu stałego. Owy prąd przekazywany jest do falownika za pomocą specjalnych kabli solarnych. W falowniku przekształcany jest on w prąd zmienny, który służy do zasilania urządzeń elektrycznych. Zatem jak widzisz sposób działania instalacji fotowoltaicznej jest stosunkowo prosty. 

Indywidualny projekt instalacji fotowoltaicznej

Nawiązując współpracę z Klientem zaczynamy od rozwiania wszystkich jego wątpliwości dotyczących instalacji fotowoltaicznych. Udzielamy porad i informacji, aby każdy wiedział, na co się decyduje. Następnym krokiem jest przeprowadzenie audytu, żeby określić możliwość zamontowania paneli słonecznych. Potem dobieramy pasujące komponenty i zajmujemy się tworzeniem dokumentacji technicznej. Dostarczamy wszystkie elementy paneli słonecznych i instalacji, a następnie montujemy całość. Oferujemy również serwisowanie instalacji PV  i urządzeń. Na życzenie inwestora możemy zgłosić w jego imieniu mikroinstalację do operatora sieci elektroenergetycznej.

Ostrów Wielkopolski to dobre miejsce do inwestycji w fotowoltaikę

Ostrów Wielkopolski to jedno z największych miast w Wielkopolsce. Zamieszkuje je obecnie ponad 70 tys. osób. Jest to ważny ośrodek gospodarczy i kulturalny. W mieście dobrze rozwija się również biznes. Ostrów Wielkopolski to miasto o zróżnicowanej zabudowie. Obok osiedli bloków mieszkalnych, znajduje się tutaj również wiele domów jednorodzinnych. Dlatego też zapotrzebowanie na fotowoltaikę jest w mieście duże.

Nasłonecznienia w Ostrowie Wielkopolskim jest nieco wyższe niż w większości kraju. Różnica nie jest duża, jednak zauważalna. Wynika to przede wszystkim z położenia miasta. Znajduje się ono w centralnej Polsce, a więc w regionie, w którym nasłonecznienie generalnie jest zwykle bliskie średniej dla kraju. Ostrów Wielkopolski jest jednak miastem, w którym jakość powietrza przewyższa zdecydowanie średnią dla kraju. Natomiast brak zanieczyszczeń wpływa na wzrost nasłonecznienia. Co więcej, mimo że Ostrów Wielkopolski znajduje się na wzgórzu, samo miasto jest raczej płaskie. Ukształtowanie terenu również przyczynia się do lepszego nasłonecznienia Ostrowa Wielkopolskiego. 

Na rynku od 2015 roku

Dobieramy i montujemy systemy fotowoltaiczne oparte na najnowszych panelach monokrystalicznych.

  • Do 25 lat gwarancji
  • Pomoc we wszystkich formalnościach
  • Kompleksowa obsługa
  • Serwis 24/7
Panele fotowoltaiczne na dachu

Pomagamy uzyskać dofinansowanie

Solar Progress Solutions to kompleksowa obsługa całej inwestycji fotowoltaicznej

Ostatnie realizacje

Instalacja fotowoltaiczna w miejscowości Popielarnia

Wraz z naszym partnerem – hurtownią elektryczną Nowa Elektro wybudowaliśmy nową instalację fotowoltaiczną na...

więcej...
Instalacja fotowoltaiczna w Bytomiu

Wykonaliśmy instalację o mocy 49,78 kWp na dachu budynku w Bytomiu. Potrzebne...

więcej...
Instalacja fotowoltaiczna w miejscowości Gertrudów

Wraz z naszym partnerem – hurtownią elektryczną Nowa Elektro wybudowaliśmy nową instalację fotowoltaiczną...

więcej...

We współpracy z hurtownią elektryczną Nowa Elektro wybudowaliśmy nową instalację fotowoltaiczną na dachu domu...

więcej...