Fotowoltaika – Koło

Marzysz o niezależności energetycznej i cenisz metody przyjazne dla środowiska? Rozwiązaniem, które spełni Twoje oczekiwania, jest fotowoltaika. Koło  znajduje się w gronie wielkopolskich miast, w których montujemy nowoczesne panele fotowoltaiczne. Koło to także miasto położone niedaleko naszej siedziby, dlatego współpracując z Solar Progress, wspierasz lokalną firmę z Wielkopolski. Naszą ofertę kierujemy do klientów indywidualnych i biznesowych oraz rolników z Koła i okolic.

Fotowoltaika dla domu

Właściciele i współwłaściciele jednorodzinnych budynków mieszkalnych mogą zamontować panele fotowoltaiczne przy wsparciu rządowego programu dofinansowań. Dzięki temu fotowoltaika jest dostępna dla wszystkich, którym zależy na korzystaniu z darmowej energii słonecznej. Zasilaj sprzęty, ogrzewaj dom i podgrzewaj wodę przy użyciu prądu produkowanego na własny użytek, a przy tym zapomnij o rosnących cenach energii elektrycznej!

Panele słoneczne dla firm

Budowanie wizerunku „zielonej” firmy skutecznie wspiera fotowoltaika. Koło jest miastem, w którym prowadzisz działalność? Pokaż swoim klientom i konkurencji, że angażujesz się w ochronę środowiska, a przy okazji oszczędzaj na produkcji prądu. Przedsiębiorcy korzystający z instalacji fotowoltaicznej mogą uzyskać wsparcie z rządowego programu dofinansowań, a także generować dodatkowy zysk poprzez odsprzedawanie nadwyżek energii.

Instalacje fotowoltaiczne dla rolnictwa

Jeśli Koło lub okolica to obszar, na którym prowadzisz działalność rolniczą, postaw na niezależność energetyczną i zacznij produkować darmową energię na własny użytek. Montaż instalacji fotowoltaicznej to sposób na zagospodarowanie nieużytków oraz obniżenie rachunków za prąd. Rolnicy i hodowcy decydujący się na zamontowanie modułów fotowoltaicznych mogą przez 15 lat korzystać z 25% ulgi inwestycyjnej, co dodatkowo zwiększa atrakcyjność oferty.

Fotowoltaika z Solar Progress – dlaczego warto?

Instalacje fotowoltaiczne to nasza pasja, dlatego specjalizujemy się w kompleksowej obsłudze klientów. Oferujemy m.in.:

 • audyty fotowoltaiczne,
 • wyceny inwestycji,
 • dobór komponentów,
 • sporządzanie dokumentacji technicznych,
 • projekt instalacji fotowoltaicznej,
 • montaż instalacji PV,
 • zgłoszenie paneli słonecznych do operatora sieci elektroenergetycznej,
 • pomoc w dopełnieniu formalności (kredyt, dotacja itp.),
 • serwisowanie instalacji fotowoltaicznych.

Zapewniamy do 25 lat gwarancji na wykonane panele słoneczne. Postaw na odnawialne źródło energii i uniezależnij się od dostawców prądu!

Czekamy z niecierpliwością, by podłączyć Cię do Słońca! 🙂

Czy nasłonecznienie w Kole jest duże?

Koło to raczej niewielkie miasteczko leżące w Wielkopolsce. Aktualnie zamieszkuje je nieco ponad 20 tys. osób. Miejscowość leży nad rzeką Wartą. W mieście znajduje się wiele domów jednorodzinnych oraz nowoczesnej zabudowy. Z tego też względu inwestycje w fotowoltaikę są tutaj bardzo powszechne.

Koło leży w centralnej Polsce na terenie województwa wielkopolskiego. W tej części kraju nasłonecznienie jest zwykle zbliżone do średniej dla kraju lub nieznacznie ją przekracza. Podobnie jest w Kole, gdzie przeważnie notuje się nasłonecznienie odrobinę większe niż w większości innym miejscowości w Polsce. Koło leży w kotlinie, co niewątpliwie wpływa negatywnie na poziom nasłonecznienia. Z drugiej jednak strony jakość powietrza w mieście jest stosunkowo dobra. Natomiast im mniej pyłów zawieszonych w powietrzu, tym więcej promieni słonecznych dociera do powierzchni. Ponadto region, w którym leży Koło, należy do tych obszarów kraju, w których notuje się stosunkowo niewielkie roczne zachmurzenie. Czynnik ten również pozytywnie wpływa na nasłonecznienie w Kole.

Na rynku od 2015 roku

Dobieramy i montujemy systemy fotowoltaiczne oparte na najnowszych panelach monokrystalicznych.

 • Do 25 lat gwarancji
 • Pomoc we wszystkich formalnościach
 • Kompleksowa obsługa
 • Serwis 24/7
Panele fotowoltaiczne na dachu

Pomagamy uzyskać dofinansowanie

Solar Progress Solutions to kompleksowa obsługa całej inwestycji fotowoltaicznej

Ostatnie realizacje

Instalacja fotowoltaiczna w miejscowości Popielarnia

Wraz z naszym partnerem – hurtownią elektryczną Nowa Elektro wybudowaliśmy nową instalację fotowoltaiczną na...

więcej...
Instalacja fotowoltaiczna w Bytomiu

Wykonaliśmy instalację o mocy 49,78 kWp na dachu budynku w Bytomiu. Potrzebne...

więcej...
Instalacja fotowoltaiczna w miejscowości Gertrudów

Wraz z naszym partnerem – hurtownią elektryczną Nowa Elektro wybudowaliśmy nową instalację fotowoltaiczną...

więcej...

We współpracy z hurtownią elektryczną Nowa Elektro wybudowaliśmy nową instalację fotowoltaiczną na dachu domu...

więcej...